خامنه ای: نمی‌توان از مردم خوزستان برای اعتراضاتشان «گله» کرد

رادیو فردا : بیش از یک هفته پس از آغاز اعتراضات مردم خوزستان به بحران آب در این استان، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در واکنشی دیرهنگام گلایه کرد که مقامات مسئول توصیه‌های متعدد قبلی او درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز را «رعایت» نکرده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، او همچنین به مردم معترض توصیه کرده است که مراقب «توطئه‌های دشمن» باشند.
 
علی خامنه‌ای مردم خوزستان را «مردم وفادار» خوانده و گفت: «اگر آن توصیه‌ها مورد توجه قرار می‌گرفت مسلماً این وضع ایجاد نمی‌شد.»
 
به گفته آیت‌الله خامنه‌ای، «اگر در وقت خود به کار مردم رسیدگی می‌شد، این وضعیت ایجاد نمی‌شد.»
 
اعتراض مستمر به بی‌آبی روز پنج‌شنبه، ۳۱ تیرماه، برای هشتمین شب پیاپی در برخی از شهرهای استان خوزستان ادامه داشت و دامنه اعتراضات به استان‌‌های همجوار نیز گسترش یافته است.
 
آیت‌الله خامنه‌ای گفت: «مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت چراکه مسئله آب آن‌ هم در آن آب‌ و هوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست.»
 
از زمان آغاز اعتراضات گسترده در خوزستان، گزارش‌هایی غیررسمی از کشته شدن «دست‌کم پنج نفر» در این اعتراضات منتشر شده است، اما مقام‌های رسمی فقط خبر کشته‌ شدن دو جوان معترض در این اعتراض‌ها را تأیید کرده و در عین حال آن را به «اغتشاشگران» نسبت داده‌اند.
 
در همین زمینه آیت‌الله خامنه‌ای روز جمعه در عین حال به معترضان هشدار داده است که «دشمن به دنبال آن است که از هر چیز علیه انقلاب و کشور و مصالح مردم استفاده کند، بنابراین باید مراقبت شود که بهانه‌ای به دست آن داده نشود.»
 
روز چهارشنبه سی‌ام تیرماه در حالی که شش روز از آغاز اعتراضات مردم خوزستان به بحران آب در این استان می گذشت اینستاگرام آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با انتشار سخنان او در اسفند سال ۹۵ خواستار رسیدگی به مشکلات مردم خوزستان شده بود.
 
سخنان رهبر جمهوری اسلامی که توسط رسانه‌های داخل ایران منتشر شده همزمان با تزریق دز دوم واکسن برکت به او بوده است.
 
وب‌سایت دفتر رهبر جمهوری اسلامی عکس‌هایی منتشر کرده که آیت‌الله خامنه‌ای را در حال «دریافت واکسن» نشان می‌دهد و توضیح داده است که او روز جمعه، اول مردادماه، «دُز دوم واکسن کوو ایران برکت را دریافت» کرده است.
 
آیت‌الله خامنه‌ای دی‌ماه سال گذشته، واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی کرونا به ایران را ممنوع اعلام کرد.
 
واکسن کرونای برکت قرار است توسط ستاد اجرایی فرمان امام، مهم‌ترین نهاد اقتصادی وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، تولید و توزیع شود و به گفته مسئولان این ستاد بخش عمده بازار تولید و توزیع واکسن به این موسسه اختصاص خواهد داشت.
 
همزمان روند واکسیناسیون در ایران به شدت کند پیش می‌رود. ایران حدود ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد و برای واکسیناسیون جمعیت کل کشور به ۱۶۰ میلیون دوز و برای واکسیناسیون گروه‌های در معرض خطر حداقل به ۱۰۰ میلیون دز واکسن نیاز است.
 
پس از چندین ماه انتقاد و اعتراض مردم به عدم واردات واکسن کرونا و کندی روند واکسیناسیون در ایران، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران، شامگاه سه‌شنبه، ۳۰ تیر، اذعان کرد که دولت ایران نتوانست به وعده‌های خود درباره واکسیناسیون کرونا عمل کند.
 
معاون کل وزارت بهداشت در یک برنامه تلویزیونی گفت که «فارغ از این‌که چه میزان قصور و تقصیر وجود دارد و این قصور و تقصیر متوجه چه کسانی است، از این‌که نتوانستیم به وعده‌های داده شده درباره واکسیناسیون وسیع‌تر عمل کنیم، از مردم عذرخواهی می‌کنم.»
 
مسئولان جمهوری اسلامی از جمله وزیر بهداشت و حسن روحانی، رئیس‌ جمهور، طی ماه‌های گذشته بارها یا وعده تولید واکسن داخلی داده‌اند یا از واردات برخی واکسن‌های غیرایرانی خبر داده‌اند.
+21
رأی دهید
-172

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  دشمنان؟؟؟دشمن تویی ،دشمن حکومت نامبارک جمهوری اسلامی ،ارمغان روسیه و انگلیس است .دشمن شخص شماست آقای خامنه ای ..دشمن مافیا تحت امر توست ،بسیج و سپاه دزد و مزدوران تو ،دشمن ما مردم ایران هستند
  14
  186
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
  ۵۱
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  اگر ایران یک دشمن داشته باشد نامش خامنه ای پست رذل .....کثیف است. برای تو ضحاک کثیف و خانواده حـ... ات از صمیم قلب بدترین چیزهای دنیا را ارزومندم. امیدوارم که اگر خدایی وجود داشته باشد که تو و خانواده ات نمیرید و در دادگاه مردم به مجازات برسید.
  8
  140
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  بازم دیشب سعید طوسی زیاده روی کرده و این انگل دوباره شروع به هذیان گویی کرده و از دژمن حرف میزنه. مردک از رو هم نمیره! بی شرف تر از خامنه ای، مزدوران و نوکران حلقه به گوش این اخوند مفلوک هستن..
  14
  116
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  از آخوند وقیح تر ،مفت خور و بی آبرو تر و نامردتر و بیوجدان و بیشرفتر در دنیا وجود نداره الالخصوص رهبر شیادان جهان خامنه ای
  8
  131
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  دوباره دشمن سازی شروع شد. اصلا تقصیر آمریکا و اسراییله.
  3
  89
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  امیدواریم هر چه زودتر شما به دیدار خالق محشور بشی تا در غیاب شما شاید دری از غیب باز بشه و آرامش و آسایش به این کشور برگرده. همه بلند بگید آمین.
  4
  84
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  دوباره این آخوند الدنگ با محکوم کردن عمله اکنه خودش فرار به جلو کرد. هر بار که بخاطر بی لیاقتی و بی کفایتی و حماقت هایش گوشه از کشور آسیب شدید می بیند فورا دیگران را بابت تصمیمات اشتباهش مقصر می شناسد و از خودش رفع اتهام میکند. ببینم آخوند ۲ زاری اونائی که به حرف تو گوش نکردند مگر نوکران گماشته شده توسط خودت نیستند؟ خر خودتی خامنه ای. عامل اصلی تمام این مصیبت ها تو اصحاب پلیدت و حکومت کثیفت هستید. مرگ بر جمهوری اسلامی.
  7
  76
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
  ۵۶
  esfahani_90 - اصفهان، ایران

  ا درود به ایرانی‌ آزاد ادیش. ۴۳ سال هست با تکرار مزخرفات مثل همیشه الفاظ مثل دشمن جسم و روح کشور ایران عزیزمان را نابود کردید. اگر عدالتی هست کافی‌ است خدایا این نامردان دزدان قاتلان و وطن فروشان تا به حال در هیچ کجای جهان و تاریخ نبوده را به سزای کارهای و افکار پلید قرون وسطای‌شان برسان. نه ۴۳ سال نه ۴۳ ماه نه ۴۳ روز حتا ۴۳ ساعت نمیشه در ارشیو جم آوری و گفت این ۴۳ ساعت مردم نفس راحت و شاد بودند از همان روز اول فقط داد قال مرگ بر این و آن کشت کشتار اعدام جنگ ، خرابی‌ ویرانی ستم و ظلم رشوه. حتا این لعنتی‌ها ایمان و مذهبی‌ هم که مردم داشتند زیر سوال و از بین بردند. البته جایی تعجب نداره آخوند و آخوند جماعت فقط فکر شکم و زیر شکم خودش و نزیدکان خودش بوده و هست. بالاخره روزی باید جواب گو باشند. به امید هر چه زودتر آن روز. هر کجا هستی‌ آرانی آزاد اندیش سلامت و شاد باش.
  7
  61
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خفففففففففففففففففه. فقط ببند در خلا را که بوش خفمون کرد. با اون افسار عربی که دور گردنت انداختی معلومه چه آشغالی هستی و برا کی کار میکنی
  4
  44
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  این اشغال هنوز زنده است؟ هر که جای این بود از خجالت میمرد. توصیه ات را با خودت ببر اون دنیا. آدم نالایق.
  6
  45
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در اینترنت فیلمی از روابط نامشروع در یک شرکت بیمه در استارا می چرخد، با این همه من سناریوی دیگری را تصور میکنم. خوزستان دارد در خون و آتش می جوشد و اگر این بلوا به اذربایجان برسد باعث گره ای کور میشود. این فیلم قدری بودار است. مردی در دفتر کارش بصورت لخت مادرزاد توسط مردم پیدا میشود و بعد بجای پنهان شدن در همان اداره و لخت بصورت لخت و پتی در خیابان به راه می افتد. در نگاهی دیگر این صحنه را امنیتی ها ساخته اند تا حواس اهالی اذربایجان بطرف خوزستان منحرف نشود و سرشان با یک ماجرای ضد اخلاقی گرم بماند
  3
  15
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
  ۳۱
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  یه کاری کن خوزستان رو هم از ایران جدا کنن. انوقت مجبوری به شغل اصلی خودت برگردی سید علی گدا
  5
  10
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  ایکاش اون واکسن رو به مغز این ابله قدرت طلب زده بودند، بلکه برکتی می‌کرد و از‌بلاهت در می‌آمد و یا سقط میشد و ملتی را آسوده!
  2
  8
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
  ۳۷
  babak iran5i - تهران، ایران
  از خامنه ای بدتر اینها هستند که منفی دادن اینها هستند که آدم میکُشند اینها هستند که طرفدار ظالمینند .اینها هستند که دزدی میکنند و مردم بی گماه را مثل نوری زاد زندانی گناه اینها که جانب ظلم و کشتار را میگیرند از خامنه ای روضه خوان بسیار مقصر ترند...اینها را دست کم نگیرید لباس شخصی ها همین ها هستند ...
  3
  5
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  گله نمیشود کرد ولی میشود قتل عامشان کرد منطق این مردک عقده ای
  2
  5
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  عامل اصلی شیوع فساد در طی ۴۳ سال اخیر در ایران بیت رهبری وحامی او خود رهبر میباشد ، متاسفانه در تمام مسایل مملکت مداخله کرده و پاسخ گوی اعمال خودشان هم نیستند.
  2
  3
  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::babak iran5i - تهران، ایران::]. همینطوره هموطن گرامی. همونطور که مزدورهای رژیم در خیابونها مردم را می کشند و دستگیر و شکنجه می کنند, ارتش سایبری حکومت هم سعی در ایجاد اختلاف بین ما که در دنیای مجازی تنفر خودمون را از حکومت نشون می دیم, می کنه. همون رفتاری که شتاسی در آلمان شرقی در زمان حکومت کمونیستی داشت و خیلی حکومتهای دیکتاتوری دیگه.
  0
  0
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.