شاهزاده رضا پهلوی خطاب به بایدن: پشتیبانی از مبارزه ملت ایران یک ضرورت اخلاقی است

ایندیپندنت فارسی :شاهزاده رضا پهلوی، روز چهارشنبه از جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، خواست از اعتراض‌های مردم ایران و مبارزه آنان حمایت کند و آن اقدام را یک «ضرورت اخلاقی» دانست.

وی در توییتی نوشت: «آقای رئیس‌جمهور بایدن، شما ۳۵ سال قبل با جسارت و شجاعت خواهان همبستگی آمریکا با مردم آفریقای جنوبی شدید. امروز مردم ایران نیازمند و سزاوار همان نوع همبستگی‌اند. آن‌ها برای آزادی مبارزه می‌کنند و رژیم پاسخ‌شان را با گلوله می‌دهد. پشتیبانی شما از مبارزه ملت ایران یک ضرورت اخلاقی است.»

اعتراضات گسترده مردم خوزستان به بی‌آبی، سه‌شنبه شب و در ششمین روز پیاپی ادامه یافت و بنا به گزارش‌ها، با کشته شدن دست‌کم یک معترض در شهر ایذه، شمار جان‌باختگان این اعتراضات تاکنون به دست‌کم سه نفر افزایش یافته است.

این اعتراضات که با برخورد امنیتی از سوی حکومت روبه‌رو شده است، بازتاب گسترده‌ای در سطح شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها داشته است و گروه‌ها و اصناف مختلفی در داخل کشور از آن حمایت کرده‌اند.

با این حال، کشورهای خارجی هنوز به شکل رسمی به این اعتراضات واکنش نشان نداده‌اند.
+107
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  خفه مرتیکه بی وجود ،
  143
  29
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۴
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  بابای خودت از پدرش که رضاشاه بود پشتیبانی نکرد و به جزیره موریس تبعید شد حالا تو توقع داری بایدن از‌ ملت پشتیبانی‌کنه؟. جالبه رضاشاه از‌کلاغ نفرت داشت و اتفاقا خانه ای که در جزیره موریس براش انتخاب کرده بودن پربود از کلاغ.
  140
  35
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  از شما واجد شرایط تر برای رهبری آینده کشور کسی را نداریم.
  30
  137
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۵
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  حیف اون واژه شاهزاده که رو تو هست. نشستی بالای گود به همه میگی لنگش کن. ترسو نباش یکم از خودت شجاعت نشون بده. البته حق داری درد و رنجو زحمت نکشیدی که متوجه درد مردم بشی.
  122
  41
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. چه نوع شجاعتی را از ایشان انتظار دارید؟ بیاد و در سایتهای ایرانی کامنت مهیج بنویسه؟ یا لشگر خیالی متشکل از من و شما و دیگران مثل ما را در مرز ایران از هواپیما پیاده کنه و به سمت تهران بتازیم؟ چکار کنه که من و شمای شجاع در حمایت از او و آزادی ایران انجام دادیم که او نداده؟ شما از هوستون خود را داخل گود تصور میکنی که او را متهم به کنار گود نشستن میکنی؟ عنایت کن و دو چشمه از راهکار هایی که یک رهبر برای آزادی یک ملت باید بکار بگیره رو به ما توضیح بده. اما اگر چیزی به ذهنمان نمیرسه، خفه بشیم بهتره.
  20
  78
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۲
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. بی وجود شما حرومی ها هستین از اون علقه اتون تا اون عقبه اتون
  17
  83
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  خدایی یکی بگه ساقی این آقا رضا کیه لطفا دست کن تو جیبت ازاون پول های ملت رو که با مامان جونت بردی پاناما اول انقلاب عشق و حال یخورده به معترضین کمک کن
  80
  29
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۴
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. آدم هم‌کشتی‌..؟. به اندازه حجم خودت بلوف بزن
  44
  10
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۰
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. خوب شما هم لطف کن اون پولهایی که حق مردم ایران هستش و رژیم جمهوری اسلامی به شماها میده تا بیاین تو خارج از کشور و با افتخار اینجا کامنت بذارید که ۴ ساعت رانندگی کردم تا به رییسی رای بدم رو به ملت ایران برگردونید. فکر میکنید اون نونی که از ماله کشی در میارید، واقعا حقتونه؟!
  11
  39
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا

  حالا شما یه چند تا پشتک وارو دوباره با همسرت بزن تا بعد. ما خودمون حواسمون هست و ضروریات اخلاقی رو با امر به معروف و نهی از منکر اجر میکنیم.
  34
  8
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. آدم نه ولی عراقی چرا. برای من آدم با عراقی خیلی فرق داره اگر برای تو نداره. برای همین هم وقتی ترامپ زد اون قاسم کثافت رو کتلت کرد گفتم دستش درد نکنه. کسی که جاده اندیمشک رو به روی یه مشت عراقی باز کرد حقش همین بود. بلوف هم نیست جوجه مفنگی. اینجا هم بیشتر از ١٠ تا اسلحه رنگ و وارنگ دارم تا یکی مثل تو چلغوز نتونه بیاد توی خونه ام.
  4
  22
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. دیگه شما ها حرف پول رو نزنین. شغل شما که کمدین نیست. به همون شغل پادویی اتون مشغول باشین
  9
  14
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان

  کیه این مرد؟
  26
  5
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  ۶۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. هاهاها فعلن همسرش داره گدایی اینترنتی میکنه آخه شیمی درمانی پول لازم داره
  19
  4
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
  ۶۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. حاجی ازدانمارک به ایتالیا ییلاق قشلاق کردی؟پس بپا تو ونیز آب و سیلاب نبردت هاهاها
  17
  4
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. از قماش خودت است. یک روز مسافر هستی.روز دیگر به خودت درجه سروانی می‌‌دهی‌. یک ۴ تا۵ ... بسیجی‌، یعنی‌ بسیج سایبری . از روی دست هم تقلب می‌‌کنید. از همدیگر می‌‌دزدید. بعضی‌ وقت قاطی می‌‌کنید. و نمی‌‌دانید با چه اسمی وارد شده. مسافر شروع می‌‌کند. به‌ها ها‌ها گفتن. سروان به دری وری گفتن. .کی‌ که است در کجا؟ پاور از کانادا .یک دفعه جمله محمد۱۹۷۵ را می‌‌نویسد. رزمجو .جمله میلیونر را می‌‌نویسد. اینقدر نادان هستید. که خودتان هم خود را نمی‌‌شناسید. حالا نمی‌‌دانم خریت است. یا حرص پول ؟ اگر اولی‌. میدانیم حماقت هم یک استعداد خدا دادی است. ولی مجبور کردن شما را؟ تا این اندازه از این استعداد خدا دادی استفاده کنید؟
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. با اجازتون دوشنبه دوباره قشلاق ییلاق میکنیم. یه سر اومدیم واسه بازرسی مراکز مذهبی.
  9
  2
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا یه عمره خفه شدید که کار به اینیده. تا یه نفر هم حرف میزنه صداتون اونوقت در میاد . سکوت علامت رضایته کاری که 42 سال مردم کردند. شعار دادن و ویدیو فرستادن که هر ننه قمری بلده. اگه حضورا پای حرفای این نشسته بودی خوب متوجه میشدی که اینکاره نیست.کار هر کس نیست خرمن کوبیدن .
  3
  11
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. دیگر صدات در نمی‌‌یاد. سابق خیلی‌ ملت مظلوم فلسطین فلسطین می‌‌کردی. یا حسین اسراهیل بچه کشت. آقات اینقدر قتل عام کرد.و لب تشنه حسین در خوزستان ایجاد. کرد ؟ اصغر ایرانی‌ تشنه را را دیروز دیدی ؟ از ترس یاران حسین.با لب تشنه.در کمد پنهان شده بود. که زبانت لال شده؟ بعید می‌‌دانم. ولی انگار یک ذره وجدان هنوز در شما وجود دارد.برای لب تشنه حسین لازم نیست تا کربلا و اسراهیل روی. همین بغل گوش هم کافی‌ است،اگر کمی از جیره انصراف کنی‌
  4
  8
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. خوب شما که اینکاره ای چرا نمیایی وسط؟ یا شخص مناسبتری سراغ داری معرفی کن. ولی اگر کسی نیست و ایشان بهترین انتخابه، بجای مخالفت و کم ارزش جلوه دادن شاهزاده، .....شدن و چرت ننوشتن مناسبتره.
  7
  5
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  اگه مملکت داری به قول سلطنت طلبهای حروم لقمه ارثی هم باشه این بابا به درد سلطان شدن نمیخوره چون پدر پدرسوخته ش بی عرضه و ترسو بود
  1
  3
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.