هادی بهمنی، کارگر ۱۷ ساله ای که در اعتراضات ایذه با شلیک به قلب کشته شد

تصویر سمت راست پیکر بی‌جان هادی بهمنی را نشان می‌دهد که همان لباس را به تن داردرادیو زمانه : هادی بهمنی ۱۷ ساله سه‌شنبه شب ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ در جریان اعتراض‌های شهر ایذه کشته شد. هادی اهل روستای «سوسن» از توابع شهرستان ایذه بود و برای کارگری به ایذه آمده بود.

از روز ۲۴ تیر اعتراض‌های گسترده‌ در شهرهای مختلف استان خوزستان ابتدا از مناطق عرب‌نشین در اعتراض به بی‌آبی و شرایط نامناسب این استان از جمله فقر و تبعیض آغاز شد و به سرعت به دیگر شهرهای این استان گسترش یافت.

دامنه این اعتراضات به شهرهای اهواز، سوسنگرد، ایذه، دزفول، بهبهان، ماهشهر، آبادان و تعدادی دیگر از شهرهای این استان کشیده است.
از همان اولین شب آغاز اعتراض‌ها نیروهای امنیتی برای سرکوب معترضان به خشونت متوسل شدند و بر اساس تصاویر و ویدیوهایی که از اعتراض‌های خوزستان منتشر شده، بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی تعدادی از شهروندان معترض کشته و زخمی شده اند.
هنوز تعداد جان‌باخته‌های اعتراض‌های خوزستان مشخص نیست، اما تاکنون دست‌کم ۹ شهروند معترض به نام‌های میثم عچرش، فرزاد فریسات (الفریساوی)، محمد عباس الکنانی، محمد عبداللهی، محمد کروشات، مصطفی منیعاوی، قاسم خضیری و هادی بهمنی توسط نیروهای امنیتی کشته شدند. مقام‌های رسمی هنوز کشته شدن همه این شهروندان را تأیید نکرده اند.
تصویری از هادی بهمنی، از جان باختگاتن اعتراض‌های خوزستان در ایذه
یک منبع آگاه در در گفت‌وگو با «زمانه» کشته شدن هادی بهمنی توسط نیروهای امنیتی در شهر ایذه را تایید کرد. به گفته این منبع هادی بهمنی تنها ۱۷ سال داشت و سه‌شنبه شب ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ در جریان اعتراض‌های شهر ایذه کشته شد.
 
  این منبع به زمانه می‌گوید:
«شلوغ بود و نگذاشتند او را ببینم خوب، ولی یک گلوله به سینه‌اش خورد. هنوز هم جنازه را به خانواده تحویل ندادند.»

به گفته منبع آگاه پیکر هادی بهمنی را به منظور کالبد شکافی به اهواز منتقل کردند.
+156
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  راضی به مرگ هیچ کس نیستم حتی مورچه ای را نمیکشم ولی مرگ خامنه ای و اقلیت طرفدارهایش خوشحالم میکند و اون طرفدارهای ضد مردم ایران که اینجا منفی میدن.
  13
  223
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  شرمنده ی نگاه مظلوم توام
  3
  146
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  شرمنده ی نگاه مظلوم توام
  5
  117
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  محمد۱۹۷۵ آن نانی که می‌‌خوری. در گلویت گیر کند.نگاه به چشم بکن. یک جوان کارگر. چشم بیگناه .پاکتر از یک میلیون مفت خور فلسطینی .که سنگ آنها را به سینه می‌‌زنی‌. فرخ می‌‌بینی‌. این همان خلق کارگر است. نه جاسوس اسراهیل. و عربستان. نه طرفدار آمریکا. .... اصلا نمی‌‌داند. امریکا و اسراهیل کجاست. حالا هی‌ صندوق گداهی ری در دست در لندن. و التماس ری دادن
  8
  121
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  بارها گفته‌ایم زمانی که آشوبگران دست به اغتشاش و ناآرامی می‌زنند بقیه شهروندان از خود محافظت کنند. چون گلوله‌ای که شلیک می‌شود دوست از دشمن را تشخیص نمی‌دهد و حدوداً تا شعاع چهار کیلومتری در صورت اصابت به سر یا قلب، کشنده است. افسوس از دست دادن این جوان برومند.
  135
  9
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن::. اینها رو باید توی خون خودشون غسل داد. من بالاخره یک اخوند یا بسیجی رو با دست خودم خفه میکنم. بچه سوسول نیستم جنگ و جبهة رو هم دیدم. عراقی هم کشتم. بد هم کشتم. اینها رو فقط باید تیکه تیکه کرد. دور گود هم نایستادم. حتما برنامه اش رو دارم که به وقتش وسط جدال باشم.
  7
  47
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۲
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. .... بیا آشوبگر رو تعریف کن.
  6
  38
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۳
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  وای‌بر‌شما مفت‌خوران و مزدوران که‌با تشویق کردن‌آدمهای ساده و بیگناه اونها‌رو‌به کشتن میدید ‌به امید اینکه خون اونها سکوی موفقیتی بشه برای‌آینده خودتون. ...... خدا کنه همین جور که این جوون بی‌گناه رو به کشتن‌دادید خودتون هم‌ از‌بین برید لقمه تو گلوتون جوری گیر کنه که نه بمیرید نه آروم بگیرید.
  40
  6
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۷
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. پس‌خیلی آدم کشتی. پس‌شما هم‌تو سنگر‌‌ خامنه ای‌ نوکر بودی. جوجه‌‌برو کنار‌بزار ‌باد بیاد کشتم‌ کشتم‌نکن خفه میشی خودت‌
  36
  10
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۳
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. شما مفتخوران نظام جهل و جور و فساد اسلامی بزودی زود بتاریخ خواهید پیوست . من بشخصه راضی بمرگ شما ..... اسلامی نیستم ، ولی حمایت از شما قاتلان مردم کار سختی است!؟!
  5
  33
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۳
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. نترس کسی کاری با امثال بی وجودهایی مثل تو نداره، تو به همون نوکری سعید طوسی مشغول باش و واسه اون .....تکون بده.
  6
  34
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. اره افتخار میکنم عراقی ..... عراقی که تو الان داری از یه ......و .....رو بهش میدی توی مشهد
  2
  31
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۶
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. تو سنگر هیچکس نبودم غیر از ایران. تو هم فعلا.... بد جور از ترس زده زیر گلوت
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. یه دفعه از خود امریکا أومدم و رفتم سربازی و جبهه هم رفتم و میتونستم نیام. ایندفه هم میام. دوست داشته باشی هم از دبی میام ایران. گفتم جرات داری بگو کدوم خراب شده ای تا با ١٠ هزار دلار ساکتت کنم
  2
  18
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۰
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. دوست عزیز این آدمها که بعد از سر خوردگی شان از نظرات مردم در مورد گردهمایی شان،منافق ها،اینجا باصطلاح مخالف و موافق رژیم هستند،مجاهدین هستند و فقط می‌خواهند جنگ روانی درست کنند .پیشنهاد من به شما هموطن این است ،اصلا این افراد و نظرات شان را ندیده بگیرید .بهرحال حشرات موذی همه جا هستند .
  5
  14
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
  ۳۶
  berahneh - پاریس، فرانسه
  [::یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا::]. تو همون فاطی هستی که یه بار دانمارکه یه بار فنلاند یه بار ایران، الان هم از ایتالیا سر در آوردی!! عمرت رنگ اروپا رو ندیدی، از بیکاری همش ایدی درست می‌کنی که اینجا و آحا چهار تا چرت و پرت بگی ( البته مطمئنم که زن هم نیستی، یه بار یه چرندی گفتی دیگه بچه‌ها اسمت رو‌ گذاشتن فاطی)
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  [::berahneh - پاریس، فرانسه::]. میگن: وصف العشق، نصف العشق.
  8
  3
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.