گفت و گوی تلفنی وزیر خارجه آمریکا با مسیح علینژاد

رادیو فردا :آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در گفت‌وگوی تلفنی با مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ایرانی، ضمن شجاعانه توصیف کردن فعالیت‌های این روزنامه‌نگار، تاکید کرده است که آمریکا همیشه از کار خبرنگاران مستقل در سراسر جهان، که امری ضروری است، حمایت می‌کند.

او در توئیتی که عصر دوشنبه ۲۸ تیرماه منتشر کرده، با اشاره به این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کرده است که ایالات متحده تلاش‌هایی را که برای ساکت کردن یا مرعوب کردن خبرنگاران صورت می‌گیرد، تحمل نخواهد کرد.

وزارت دادگستری آمریکا ۲۳ تیرماه اعلام کرد یک تیم چهار نفره وابسته به دستگاه‌ اطلاعاتی ایران تلاش کرده است مسیح علی‌نژاد را از نیویورک برباید، ولی این برنامه‌ریزی خنثی شده است.

مسیح علی‌نژاد نیز در رشته‌توئیتی با اشاره به این گفت‌وگوی تلفنی نوشته است که به وزیر خارجه آمریکا درباره حوادث خوزستان و سرکوب معترضان به بحران آب و شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران، حوادث آبان ۹۸ و همچنین سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران اشاره کرده و از دولت آمریکا خواسته است که حکومت ایران را «پاسخگو کند».
+87
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  وزارت خارجه امریکا از قاشقچی نیز دقیقا همینطور حمایت کرد.
  41
  37
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  درود بر مسیح علی نژاد که صدای مردم ستم دیده ایران است.
  7
  48
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
  ۵۱
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. از کلمات شما احساس میشه که به نوعی از تروریسم حمایت میکنید. به تمام فعالان سیاسی اطلاع داده شده که به کشورهای نا امن سفر نکنند. رابطه عربستان و آمریکا مثل ایران و آمریکا نیست بنابر این آقای خاشقچی می‌بایست خیلی محتاط می‌بودند و درگیر مسائل تشکیل خوانواده در خارج از کشور امن نمی‌شدند. به اشون هم هشدار داده شده بود مثل روح الله زم و ....... مسئولیت سفر از کشور امن به نا امن به عهده خود شخص است . خیلی ها به خاطر زن و مسائل اینطور به دام افتاده اند.
  1
  15
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.