خودروهای آینده با شیشه های هوشمند

بی بی سی :استودیوی طراحی پینین‌فارینا برای نمایش ویژگی‌های ماشین‌های آینده کانسپتی طراحی کرده که نشان می‌دهد رابطه انسان و ماشین با فن‌آوری‌های مدرن تا چه حد تغییر خواهد کرد.

ابعاد این کانسپت که نامش تئورما (Teorema) است، به اندازه یک سدان متوسط است و برای پنج سرنشین جا دارد. طراحان می‌گویند طراحی را از داخل ماشین و با تمرکز بر سرنشینان آغاز کردند.
با بالارفتن سقف راه برای ورود و خروج سرنشینان باز می‌شود
با بالارفتن سقف راه برای ورود و خروج سرنشینان باز می‌شوددرهای ماشین از کنار خودرو به عقب منتقل شده است. با بالا رفتن سقف فضایی باز می‌شود که سرنشینان می‌توانند ایستاده وارد ماشین شوند. صندلی‌ها تکی طراحی شده تا هر سرنشین فضای شخصی خود را داشته باشد، اما می‌توان چیدمان صندلی‌ها را تغییر داد و اتاق ماشین را به محلی برای کار، استراحت یا تفریح تبدیل کرد.

تئورما یک خودروی الکتریکی و خودران است. راننده در حالت خودران می‌تواند صندلی خود را به سمت سرنشینان برگرداند و سرنشینان هم می‌توانند صندلی‌های دیگر را در فرم استراحت قرار دهند.
چیدمان صندلی‌های تئورما قابل تغییر است
چیدمان صندلی‌های تئورما قابل تغییر استتئورما هیچ نمایشگری ندارد، اما شیشه‌هایش هوشمند است و اطلاعات سفر به صورت واقعیت مجازی روی شیشه نمایش داده می‌شود. میزان عبور نور از شیشه‌ را هم می‌توان تنظیم کرد و در صورتی که سرنشینان بخواهند می‌توانند اتاق ماشین را کاملا تاریک کنند.

طراحان پینین‌فارینا، تئورما را به صورت دیجیتال در دو استودیوی این شرکت در ایتالیا و چین طراحی کرده‌اند. قرار نیست ماشینی براساس این کانسپت ساخته شود، اما پینین‌فارینا می‌گوید ایده‌هایی که در تئورما معرفی شده از جمله سیستم واقعیت مجازی و شیشه‌های هوشمند در سال‌های آینده در ماشین‌هایی که این شرکت طراحی می‌کند به کار گرفته خواهد شد.
اطلاعات به صورت واقعیت مجازی روی شیشه‌های هوشمند نمایش داده می‌شوداستودیوی پینین‌فارینا در سال ۱۹۳۰ میلادی در ایتالیا تاسیس شد و در ۹ دهه گذشته بیش از ۱۲۰۰ خودرو برای شرکت‌های مختلف طراحی کرده است. این استودیو اکنون تحت مالکیت کارخانه هندی "ماهیندرا و ماهیندرا" فعالیت می‌کند.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.