رضا پهلوی خطاب به نظامیان ایران: به معترضان شلیک نکنید

ایندیپندنت فارسی :شاهزاده رضا پهلوی روز دوشنبه در پیامی خطاب به نظامیان ایران، در ارتباط با اعتراضات خوزستان نوشت: «شما حق ندارید پاسخ مردمی را که با دستان خالی برای آب و نان و آزادی به خیابان آمده‌اند، با گلوله بدهید.»

در پیام او آمده است که علی خامنه‌ای، رهبر نظام جمهوری اسلامی، «بار دیگر برای حفظ رژیم تبهکار خود، دستور داده مردم معترض را بکشند. او پاسخ مردمی را که با دستان خالی برای آب و نان و آزادی به خیابان آمده‌اند، با گلوله می‌دهد. خامنه‌ای مسئول مستقیم خون‌‌های به‌ناحق ریخته‌ خوزستان است. حساب او و شریکان جرمش را در هر سطحی که باشند، به دادگاه‌های صالح خواهیم سپرد.»

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه پیام خود آورده است: «اکنون، وظیفه ملی و انسانی شما به عنوان سربازان ایران، دفاع و محافظت از مردم‌تان است. شما حق ندارید به روی مردم و جوانانی که با دستان خالی و بدون خشونت به خیابان آمده‌اند، تیراندازی کنید.

«شما اما موظفید از هم‌میهن بی‌گناه و تشنه‌لب خود در مقابل رژیم ضد میهنی و جیره‌خواران و مزدوران سرکوبگرش دفاع کنید. بدانید که همبستگی با ملت و زندگی با عزت، بسیار ایمن‌تر از بردگی و بندگی برای جانیان است.»

او در پایان پیام خود خطاب به «هم‌میهنان در ایران و سراسر جهان» نوشته‌است: «اینک که مردم خوزستان دلاورانه به پا خاسته‌اند، تک‌تک ما وظیفه داریم که تنهاشان نگذاریم. ما در این مبارزه هم‌چنان به اصل مهم و کلیدی دوری از خشونت پایبندیم.»
+302
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  شاهزاده سلامت باد. قابل توجه آن دسته از هم میهنانی که ایشان را متهم به کم کاری و عدم حضور در صحنه میکنند. زمانی که خمینی ملعون را میپروراندند، بازاریان ما کمک‌های مالی بسیاری به گروهک هایی میکردند که خود را انقلابی میدانستند.اگر امروز چنین نمیکنند یا توان کمک ندارند، وظیفه همه ماست که همانطور که شاهزاده پیام میدهند با شرکت همگانی و با بیشمار بودنمان خود را از ظلم آخوند برهانیم.
  64
  232
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  فقط دهنت ببند مرتیکه بی خاصیت حرف مفت نزن کت جنات رنگی تو ایران نداره
  212
  57
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۸
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  خدا بیامرزدت شاه ...من که نه شاه و دیدم ،نه دوران اون خدا بیامرز بودم. اما جالب این است ،با او همه تبلیغات منفی علیه شاه،دوران تحصیل ما ،نسل ما خیلی شاه دوست تر از نمک نشناسان خود فروش ،وطن فروش مانند زیبا کلام ها هستند.امیدوارم یکروز شاهد سلطنتی شدن ایران باشم .چون کشور و تاریخ ما شاهنشاهی است .بامید آنروز
  36
  162
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۴
  ۷۱
  Butler - سیدنی، استرالیا

  پاسدراران و نیروهای انتظامی گفتند ای بروی چشم ! آخه شامورتی اینم شد پیام!واقعا که مفتخوری،شاه هم شاهان قدیم جلوی مردم حرکت می‌کردندنه بشینن واسه موج سواری و ۵روز بعد از کشتار مردم از لنگه دنیا بیاد و بگه آه آه خشونت بده، بروباباجمع کن کاسه کوزه رو جنابعالی ۵ روز خفه خون گرفتی امروز اومدی که چی بگی ؟؟؟؟
  176
  64
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۴
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  چشم بهشون میگم
  138
  56
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۷
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  باید رهبری اعتراضات رو بر عهده بگیرید و این اعتراضات رو سازماندهی باید بکنید..خون مردم بی گناه و بی دفاع ایران داره همینطور ریخته میشه و صرفا حرف تو گوش رژیم غاصب و کودک کش و تروریستی جمهوری اسلامی نمیره.........نمیشه سپاه چارپایان مردم رو تیکه پاره کنن و ما از اون گروه تروریستی بخایم معترضان رو نکشن، خوی این رژیم وحشی هستش، منطق حالیشون نیس..
  26
  106
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۲
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. حتما حنای تو از فلسطین رنگی داره مزدور وطن فروش تازی زاده..
  25
  126
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۶
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  آقا رضا برو خوزستان از نزدیک بهشون بگو
  111
  42
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۷
  ۳۸
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  اگر شاهزاده زودتر دولت موقت را تشکیل و حکومت تروریستی و اشغالگر اسلامی را غیر قانونی اعلام کند خامنه ای آچمز میشود. آنوقت مردم در کوچه و خیابان به تروریست های حکومت میگویند کار شما غیر قانونی هست. پایین کشیدن این حکومت تروریستی نیاز به سه چیز دارد: مدیریت متمرکز، تخصص و منابع مالی. اگر هرکدام از پنج میلیون نفر ایرانیان خارج از کشور نفری یک دلار در ماه به دولت موقت کمک کند میشود ماهی پنج میلیون دلار. با این پول میشود بهترین وکلا را استخدام کرد و خدمات زیادی انجام داد.
  13
  70
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. والا تا آنجا که من دیدم. حنا این آقا باید خیلی‌ پر رنگ باشد. اگر نبود. که شما بعد از ۴۲ سال این همه ترس از او نداشتید. و دنبال سرنگونی او نبودید. خود را آماده کرده.؟ چند هفته دیگر باید گریه و زاری برای لب تشنه سالار. من که درک نکردم. گریه برای لب تشنه عربی‌. که ۱۵۰۰ سال پیش. جنگ قدرت با پسر عمو خود داشت. ولی لب تشنه کودک ایرانی‌ با سرب داغ می‌‌بندی. اینجا است. که باید گفت. وسط اون لب تشنه شما از دم تا سالار باید..... لب تشنه که نیست. کتف ضحاک . دندان دراکولا. علامت SS . میرزا آقا خان آقاسی. چنگیز. خرس حلقه به گوش رقاص پوتین. همه با هم .در کلام است
  16
  73
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. من هم با شما موافق هستم. چرا باید بر گردد؟ اگر بر گشت. و دوباره دلار شد ۷ تومان. پاسپورت ما دوباره یکی‌ از قویترین شد. یک ارتش مدرن و پیشرفته دوباره ایجاد کرد. تا منطقه دوباره آرامش بیند.دیگر شما مشگل مرغ .گوشت. نخود نداشته باشید. ممکن شما دوباره سیر شوید. شما هم که.دوباره سیر بشوید. گارانتی که نیست. دوباره عکس امام را این بار در خورشید. و کره مریخ می‌‌بینید.
  22
  62
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
  ۲۱
  باشه مهندس - اسن، آلمان

  مرگ بر خامنه‌ای دپوت خائن
  14
  61
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  آقای رضا پهلوی احتراما سخنانت زیبا و شورانگیز و دلنشین میباشد وشنونده موافق میباشد ولی با نهایت تاسف بیشتر حکم انشاء را دارد زیرا هیچ آثاری که نشاندهنده عمل انجام یافته ای باشد نیست به نظرم بانداره کافی زمان در اختیار داشته اید .
  15
  35
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
  ۶۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. تو زمون اون ممرضا رو ندیدی؟تویی که از خدا دوسال سنت کمتره؟ هاهاهااین آیدی رو سوزوندم اون رضاشهرکرد وthegreenmile رو هم سوزونده بودم راستی این آیدی Sasan55 از پاریس رو هم بسوزونم که نگی کسی نفهیمد هاهاهاها
  52
  19
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  من نمیگویم تاریخ میگوید هر زمان ملت و کشور ایران اسیر دژخیمان . غارتگران . ویرانگران . شدند فقط خاندان پهلوی بودند بداد این ملت مظلوم رسیدند
  21
  49
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Rosha50 - لانسینگ، انگلستان::]. چه جور عملی دوست دارید؟ به من بگید تا به گوش ایشان برسونم! شما هم راحت همونجا بشینید و وقتی ایشان عمل ها را انجام داد و ایران را آزاد کرد، شروع کنید به انتقاد. ماشالا رو که نیست، منِ پفیوز هم همینطور منتظر نشستم تا یکی بیاد ایران رو آزاد کنه!
  22
  27
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Butler - سیدنی، استرالیا::]. [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. همین که وقتی یه خبر ازش میاد شما ... ها میریزن اینحا خودش نشون میده آتش نشانی لازم شدین
  22
  25
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  در سال لعنتی ۵۷ ، بانکداران بزرگ پول ، آمریکا و انگلیس نقشه ی راه ، سرهنگ قذافی در لیبی آموزش گروههای چریکی خائن و کمونیست های بیشرف از شوروی ،همه و همه دست به دست هم دادند تا ایران را به این روز بکشانند ، امروز رسانه های خارجی که همه در دست گلوبالیسم جهانی هستند اعتراضات مردم ایران را پوشش نمیدهند ، شاهزاده تنها پشتیبانش عشق مردم ایران است
  3
  23
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
  ۴۵
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::] برو پیش همون فلسطینی های وطن فروش و خائن شهوتی و زنباره باش .... همونجا .
  8
  25
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  هیچ شخصی ،خانواده‌ای ،حزبی حق حکومت دائم بر کشور را ندارد.حاکم تنها با رای مردم و به یک مدت مشخص دولت را باید اداره بکند.از گذشته خودمان و از کشورهای دیگر درس و عبرت بگیریم و خود را از این دایره فلاکت که هر چند دهه ما را زمینگیر می‌کند بیرون بکشیم،جمهوری و دولت مردمی بنیان یک کشور پایدار و همیشه گیست.
  14
  27
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان::]. آره، تو راست میگی، همون کشوری که بهش پناهنده شدی جمهوریه و حکومتش به علت جمهوری بودن پایداره. ما هم هفت هزار سال حکومت نا پایدار داشتیم تا تو از راه برسی و جمهوری آخوندی رو به ما تقدیم کنی و خودت فلنگ رو ببندی. شرم و حیا کنید، لا اقل شمایی که به ایران گند زدید خفه بشید و اجازه بدید شکوه و اعتبار دوران پهلوی به ایران برگرده.
  30
  25
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. شما من را یاد ارباب رضایت داده ولی نوکر رضایت نمیده انداختید.چندی پیش که شما هم کامنت گذاشته بودید برای اولین بار شازده یک حرف منطقی زد که از جمهوری حمایت می‌کند،حالا مشکل شما چیست؟ طبق معمول شمشیر را از رو بستی و دوباره گردو خاک راه انداختی وبا حرفهای ارزان مانند پناهنده ووو خودت را کوچک و حقیر میکنی.من و من ها نه نوکر و نه گوسفند کسی هستیم،ملت ایران با تجربهای تلخ یاد گرفتکه از گذشته دست بکشند و به نظامی بیندیشند که با مرگ ،ترور،کودتاووو ساختار کشور استوار و اثری در پیشرفت کشور نداشته باشد که آن هم تنها در کشور آزاد جمهوری امکان پذیر است.به حرف اربابت گوش کن و اینقدر قمه سلطنت را به سر خود نزن.
  10
  23
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان::]. من قمه سلطنت به سر نمی‌زنم. من در جستجوی راهی برای بازگشت به گذشته پر افتخار کشورم هستم. جمهوری مادام العمر هم کم در دور و اطراف کشورمان نداریم. نوع حکومت فقط بهانه ایست که از طریق آن ۴۲ سال سر مردم ما شیره مالیده اید. در این ۴۲ سال که جمهوری را در ایران مستقر کردید چرا به این نکبت رسیدیم؟ در فردای آزادی اگر شاهزاده برای استقرار جمهوری پا فشاری کرد و مردم هم در انتخابات آزاد به جمهوری رائ دادند من هم برای کاندید شدن شاهزاده برای ریاست جمهوری نظرم را با یک رای‌ام ابراز خواهم کرد، اما مثل سرکار از قبل برای آینده کشورم نسخه نوع حکومت نمیپیچم، بخصوص که یک کشور سلطنتی را برای اقامت انتخاب کرده باشم اما به طبل جمهوری بکوبم.
  18
  13
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  دقت کردید تا شاهزاده صحبت میکنه رجوی چی‌‌ها دردشون میاد
  6
  8
  ‌چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. خوشحالم که به هیچ گروه،حزب یا مذهبی وابسته نیستم و آرزویی به جز ایرانی سربلند و مردمی مرفه و شاد در سر ندارم. اولین پله احترام به هم وطن خود است که دید سیاسی،زبانی،جقرافیایی ،مذهبی اش با شما فرق می‌کند.توحین و فحاشی کردن شایسته شخص آزادیخواه نیست.با تحمیل کردن عقاید خود به دیگران مخالفم و برای همین فکر می‌کنم در جمهوری همه مردم حق برابر برای انتخاب حاکمان خود از تمام دید های سیاسی و اقتصادی مختلف را دارند و پایدار تر است.مثل هولیگانهای فوتبال که از تیم خود حمایت می‌کنند حرکت صحیحی نیست.
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  خمینی پیروزشدچون فقط یه نفر بودخارج.الان میلیونهانفررفتن خارج ،همه هم یه پا سیاستمدار، بیانیه پشت بیانیه،تو دیگه اصلا بین ان همه اعلامیه و بیانیه گم شدی
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
  ۴۹
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. توهم فعلا مشغول چپاول و غارتگری باش. شاهزاده دوست داریم
  3
  1
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  به خاطر زبون نفهم بودن و خودخواه بودن سلطنت طلبها تنها راه اتحاد .... رضا پهلوی بی عرضه ست
  2
  6
  جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.