سعید معروف در آستانه عضویت در کمیسیون IOC

سعید معروفدویچه وله :سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران به عنوان یکی از نامزدها برای عضویت در کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک (IOC) در نظر گرفته شده است.

بازی‌های المپیک تابستانی توکیو با یک سال تاخیر از اول ماه مرداد به مدت ۱۶ روز برگزار خواهند شد. کاروان ورزشی ایران نیز پس از کسب ۶۸ سهمیه، با ۶۶ ورزشکار در ۱۶ رشته ورزشی در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

ملی‌پوشان ایران در رشته‌های دوومیدانی، تیراندازی، کشتی، کاراته، شمشیربازی، تنیس روی میز، بوکس، قایقرانی، وزنه‌برداری، شنا، بدمینتون، دوچرخه سواری، تیراندازی با کمان، تکواندو، والیبال و بسکتبال در مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان پایتخت کشور ژاپن به میدان می‌روند.

یکی از نهادهای تاثیرگذار در ساختار سیاسی سازمان المپیک، کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی المپیک است که از ۳۰ ورزشکار تشکیل می‌شود. سعید معروف، کاپیتان و بازیکن پُرسابقه تیم ملی والیبال ایران به عنوان تنها کاندیدای والیبال جهان در این دوره انتخابات حضور دارد.

ورزشکاران شرکت‌کننده در المپیک ۲۰۲۱ توکیو از روز افتتاح دهکده ورزشکاران تا روز ۱۲ مرداد به مشارکت و رای‌دادن در انتخاب اعضای کمیسیون ورزشکاران IOC فراخوانده شده‌اند. ورزشکاران المپیکی کشورهای جهان در غرفه‌های رای‌گیری جلوی ورودی سالن غذاخوری، حق انتخاب چهار ورزشکار از میان رشته‌های ورزشی متفاوت را دارند.

سعید معروف نیز به عنوان تنها نماینده از رشته والیبال، در فهرست کاندیداها قرار گرفته است. با توجه به این شرایط، احتمال می‌رود که ورزشکاران والیبالیست سایر تیم‌های ملی حاضر در المپیک نیز برای حفظ منافع رشته ورزشی خود، یکی از چهار رای خود را به سعید معروف اختصاص دهند.

امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران در این زمینه می‌گوید: «سعید معروف تنها کاندیدای والیبال دنیا در انتخابات کمیسیون ورزشکاران IOC  است. قطعا رقابت با ورزشکاران نخبه دنیا، آن هم ورزشکاران انفرادی، با رشته‌های تیمی فرق می‌کند. به طور حتم یک تنیسور یا شناگر معروف، محبوبیتش در دنیا  خیلی خیلی بیشتر از یک ورزشکار تیمی است.»

سرپرست تیم ملی والیبال ایران در مورد بخت انتخاب سعید معروف اشاره می‌کند: «سعید خودش می‌گوید که جمع آوری رای، کارسختی است. درست است که او طرفداران زیادی در دنیا، به ویژه در عرصه والیبال دارد. شاید رشته‌های دیگر هم  نیم نگاهی به موفقیت سعید معروف دارند، اما  کار راحتی نیست. با این حال  تلاش ما، اول جمع آورای رای صددرصد در کاروان ورزش ایران است و بعد هم گرفتن رای خارجی‌ها.»

برنامه‌ رسمی سعید معروف برای موفقیت در انتخابات و جذب رای ورزشکاران المپیکی، شامل این اهداف است:

    کمک به ورزشکاران برای موفقیت در زندگی خود در داخل و خارج از زمین ورزش

    پشتیبانی از ورزش پاک

    ارتقاء مشارکت ورزشکاران در تصمیم‌گیری در مورد جنبش المپیک

    تمرکز بر اهمیت برای ارزش واقعی تعامل ورزشکاران در جنبش المپیک و نه تنها برای کسب پیروزی

    تاکید بر نقش ورزشکاران در جامعه خود به عنوان الگوهای فعال برای دعوت از جوانان کشورهای خود به ورزش و استفاده از ارزش‌های ورزشی در زندگی روزمره

    افزایش آگاهی ورزشکاران از حقوق خود

    ترویج ارزش‌های المپیک مانند دوستی و صلح
 
+17
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  ENSAN-ZAMIN - تبریز، ایران
  آذربایجان دیاریمیز. سعید معروف افتخاریمیز.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.