سریال «میدان سرخ» بخاطر این ترانه «فرزاد فرزین » توقیف شد + ویدیو

ایران وایر :«ابراهیم ابراهیمیان»، کارگردان سریال «میدان سرخ»، از توقیف این سریال توسط ساترا خبر داد. به گفته این کارگردان٬ یکی از دلایل توقیف سریال٬ خوانندگی «فرزاد فرزین» خواننده موسیقی پاپ در تیتراژ این سریال عنوان شده است.

همزمان «بهمن بابازاده»، خبرنگار حوزه موسیقی نیز از «ممنوع‌ از کاری دائمی» فرزاد فرزین توسط ساترا در «تمامی پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی» خبر داده است.

«میدان سرخ» که قرار بود از پلتفرم‌های نمایش خانگی منتشر شود، توقیف و با اعمال ممیزی از سوی مدیران صداوسیما مواجه شده است.

«سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر» ملقب به «ساترا» که از سازمان‌های زیرمجموعه صداوسیمای ایران محسوب می‌شود و طی چندماه گذشته با تصویب مجلس و ابلاغیه رییس قوه قضاییه توانسته مدیریت نظارت و اعطای مجوز برای تولیدات هنری در فضای مجازی را کسب کند، حالا در جدیدترین اتفاق مانع از انتشار سریال میدان سرخ شده است.

توقیفی که حالا دلیل آن، خواندن «فرزاد فرزین» خواننده موسیقی پاپ ایرانی برای تیتراژ سریال اعلام شده است. پس از پست اینستاگرامی ابراهیمیان که البته اندکی بعد آن را حذف کرد، «خبرگزاری صبا» در ایران اعلام کرد که مدیران ساترا به خوانندگی فرزاد فرزین برای این سریال ایراد گرفته‌اند و گفتند تا زمانی که صدای فرزاد فرزین حذف نشود، مجوز انتشار سریال صادر نخواهد شد.بهمن بابازاده نیز در توییتر خود نوشته است: «با نامه خیلی محرمانه ساترا، فرزاد فرزین از حضور در همه پلتفرم‌ها ممنوع شد. یک قیام عمومی به قصد تخریب کیفی آثار هنری و سریال‌ها. با فرمولی که قبلا در سقوط تلویزیون، امتحانش را به خوبی پس داده! حالا نوبت فرزند ناخواسته خود است که به تازگی داشت مستقلا جان می‌گرفت ولی ساترا نزدیک‌تر از آن است که متصور آید.»

ساترا طی ماه‌های گذشته سانسورهای زیادی را بر روی سریال‌های و برنامه‌های اینترنتی اعمال کرده است و به نظر می‌رسد مدیران سازمان حکومتی صداوسیمای ایران قصد دارند همان مدل سانسوری را که در تلویزیون اجرا می‌کنند، به شبکه پخش نمایش خانگی بیاورند.

فرزاد فرزین که ۳ روز پیش قسمتی از تیتراژ سریال میدان سرخ با صدای خودش را در اینستاگرام منتشر کرده بود، حالا در یک «استوری» کوتاه نوشته است: «خدایا تا حالا که به من صبرش رو دادی، از این به بعد هم بده.»

فرزین در بخشی از این موزیک جدید خوانده است: ««شما سختید، شما سدید، شما که ازتون نمی‌مونه ردی. باشه ما هیچ، باشه ما گیج، دورمون بزنید ولی تا یه حدی. ماها سختیم، نمی‌سازیم، ماها فیلم‌های با پایان بازیم. ماها دردیم، ما نیازیم، ماها مثل پول آب و برق و گازیم.»

در هفته‌های گذشته هم سریال «زخم کاری» به کارگردانی «محمدحسین مهدویان» با سانسورهای زیادی مواجه شد و قسمت هفتم سریال همچنان توقیف است. مهدویان هفته گذشته خطاب به مدیران ساترا گفت: «چنان از درک واقعیات حاکم بر جامعه عاجزید که گویی بر چشم‌ها و گوش‌های‌تان مهر زده‌اند. به راستی شما در کدام جامعه زندگی می‌کنید و برای کدام مردم نسخه‌ می‌پیچید؟ اصلا جامعه و مردم را کنار بگذارید، آیا فرزندان خود را هم نمی‌بینید؟ بیچاره ما که مدیریت فرهنگ و هنرمان در سیطره‌ی بی‌تدبیری شماست.
+17
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.