«علاجِ» «ماله کش اعظم» برای اتهام ربودن مسیح علینژاد

ایران وایر : جواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت ایران مدعی شده است که اتهام تلاش جمهوری اسلامی برای ربودن مسیح علی‌نژاد سرپوشی برای نقش آمریکا در ترور رهبران هائیتی و ونزوئلا است.
 
جواد ظریف روز جمعه ۲۵ تیر بدون نام بردن از مسیح علی‌نژاد در توییتر خود نوشت: «افراد مسلح وابسته به ایالات متحده نقشه هایی را درون خاک ایالات متحده طراحی می‌کنند تا رهبران را در هائیتی و ونزوئلا ترور کنند، آنهم در حالی که دولت آمریکا مشغول پوشاندن روابط مجرمانه‌اش، از طریق اتهام‌زنی به دیگران در خصوص یک عملیات به وضوح بچه‌گانه و مضحک ربایش است.»
 
این اظهارات جواد ظریف در حالی مطرح می‌شود که ربودن روزنامه‌نگاران مخالف جمهوری اسلامی آشکارا در دستور کار نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی قرار دارد و شماری از مقامات جمهوری اسلامی پس از ربودن و اعدام روح‌الله زم گفته بودند که مسیح علی‌نژاد نفر بعدی است.
 
توطئه ربودن مسیح علی‌نژاد، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر ساکن نیویورک روز سه‌شنبه هفته جاری از سوی وزارت دادگستری آمریکا آشکار شد.
 
وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ خود اعلام کرد چهار نفر در ایالت نیویورک، از جمله یک مامور اطلاعاتی ایران تلاش داشتند تا پس از ربودن مسیح علی‌نژاد، او را با قایق به کشور ونزوئلا انتقال دهند و از آن‌جا با هواپیما به ایران ببرند.
 
در کیفرخواست مقامات قضایی امریکا، از «علیرضا شاهواروقی فراهانی»، «محمود خاضعین»، «کیا صادقی» و «امید نوری» که شهروندان ایران هستند، نام برده شده است.
 
هم‌چنین یک زن ایرانی هم به اتهام همکاری با این توطئه در کالیفرنیا بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده است. 
 
گفته می‌شود علیرضا فراهانی مامور سازمان وزارت اطلاعات ایران است و سایر افراد هم از اعضای یک شبکه اطلاعاتی ایرانی هستند که حالا در ایران سکونت دارند.
 
ظریف در ماجرای سرنگونی هواپیمای اوکراینی با دو موشک سپاه پاسداران نیز با انتشار توییت‌هایی هرگونه دست داشتن سپاه در این حادثه را تکذیب کرد.
 
در فایل صوتی جنجال سازی که از مصاحبه جواد ظریف با سعید لیلاز منتشر شد وی گفته بود از شورای عالی امنیت ملی خواهان اطلاعات دقیق درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی شده تا وی بتواند آن را «علاج» کند.
+232
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج

  والا چیزی که ما فهمیدیم همه دولتها کارشون غارت چپاول و دروغگویی بیش نیست . ما هم ایقدر زرنگ نبودیم نذاریم خمینی و اسلامی هارو سوارمون نکنن ! امیدوارم فقط روزی منافع غرب به سمتی پیش بره که ایران باید آزاد باشه !
  10
  209
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
  ۵۳
  RAMIN274 - بازکیاگوراب، ایران

  این مم جواد تاریخ مصرفش تمام شد ارزش نداره صفحه خبری برای این اشغال ها حرام بشه خبر ها ی انتشاری براشون ارزش و احترام بزارید و این حـ... ها رو بزرگ نکنید
  15
  182
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
  ۳۸
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  این ماله کش به خاطر "علاج" جنایات رژیم به اندازه خود جنایت کاران گناهکار است و باید به همان اندازه مجازات شود.
  12
  190
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  هر کاری که انجام میدیم و هر حرفی که میزنیم احتیاج به یک قسمت مهم در سر داریم که اسمش مغزه.مال جواد رو چند سال پیش خارج کردند و نمیتونه فکر کنه.
  8
  95
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا
  رهبران هاییتی و تانزانیا و بروندی توسط گلوبالیسم ترور شدند چون حاضر به پذیرش واکسن برای مردم خود نشدند ، ارتش آمریکا حالا بازوی گلوبالیسم است
  30
  13
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان

  [::مش قصاب - مونتا، ساحل عاج::]. امیدوارم کسانی که انقلاب کردند ‌نسل ماها سوختند . خدا ازشون نگذره .اشغال‌ها چی کم داشتید مثل ادم یک بلیط میگرفتند و‌چمدون را می بستید میرفتی خارج از ایران مسافرت . حالا چی ؟؟؟؟؟ میلیونها باید پول داد تا به یک‌کشور‌بروی تازه اگر پولت را ندزدن یا تو دریا غرق نشی . لعنت به کسانی که انقلاب کردند ....
  8
  47
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
  ۴۵
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان

  بی ناموس یکی از نزدیک ترین واژه هایی هست که خصوصیات این اصلاح طلب و رفقایش را که از سال ٧٦ تا الان برای نظام وقت خریدن را فقط اندکی توضیف می کند .
  5
  61
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  ظریف نقش وزیر شعار صدام را بازی میکند . پس از تصرف عراق توسط امریکایی ها . وزیر شعار صدام ارزش دستگیری نداشت
  6
  47
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  معلومه یه دوره کار آموزی تو حوزه علمیه دیده وگرنه یه انسان نمیتونه در دروغ گویی وماله کشی اینقدر وقیح باشه. پس رفتی شورای امنیت ملی آخوندهای کلاش رات ندادند گفتن برو یک جوری ماست مالیش کن هان؟ ملیجک دلقک.
  6
  43
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  ایشون هر‌کاری‌انجام‌میده درسته هم‌کارش درسته هم قدرت داره کسی‌بز‌ضد این آقا رو من‌ببینم با مشت فکش رو‌میارم پایین
  72
  7
  جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::مش قصاب - مونتا، ساحل عاج::]. گرامی ، یک فرق اساسی است . از غرب و امریکا گرفته تا چین و شوروی ، و از طرفی تا ترکیه و عربستان و اسراییل ، همه بر مبنای منافع ملی کشورشان سیاستمداری می‌کنند . اما تازی پرستان حاکم در ایران بر مبنای جیب و شکم خودشان و اسلام سیاسی ایران را به نابودی میکشانند ، لذا منافع ملی مفهوم ندارد ، همه غزه ، هم لبنان ر… ن به خاک ایران
  5
  30
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
  ۵۲
  آذرمهری - تهران، ایران

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. با این صدای بلندی که داری داد میزنی فقط میتونی دایره و تنبک بزنی . در حدی نیستی که وجود داشته باشی .
  5
  46
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۰
  ۳۱
  Darknet - لندن، انگلستان

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. .....و امثال شما کم نیستن که ...زدن رو به حرف منطقی ترجیج میدن.
  4
  37
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۰
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  آدرس بده
  35
  5
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. تو زیاد جوش نزن شیرت خشک میشه گوگولی
  6
  29
  شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۸
  ۵۲
  آذرمهری - تهران، ایران
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. این هم ادرس : قزوین . باغ کاظم قاقی . فردا شب منتظرم بیا
  1
  17
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  خود مسیح علی نژاد مگه از زیر بال و پر خاتمی و بقیه اصلاح طلبها در نیومده؟ کفتر همیناست که معترض ها رو جمع کنه که جاهاش دیگه پخش نباشن و مشخص بشن کیا هستن . وگرنه کدوم ولده زنایی چیزی به اسم چهارشنبه سفید اختراع میکنه که اون دو سه تا معترض جدی حجاب هم بیان علنی خودشون رو معرفی کنن تا برن زندان های جمهوری اسلامی بپوسن . آیا مسیح اومد یکم به درد اون دخترهای چهارشنبه ای بیچاره که هنوز تو زندان هستن برسه ؟ اونا دیگه مشخص شدن و مسیح کارشو انجام داد حتی الکی یادشون هم نکرد . برید کتاب بادیگارد پسر صدام رو بخونین تا بفهمین همه دیکتاتورهای خاورمیانه مامورهای cia هستن . برای همین برا کسی مهم نیس مردم تو خاورمیانه چه زجری میکشن . مسیح هم مامور cia هست و هم میشه همدست آخوندها که مید این انگلیس اند . از ما گفتن . اینا خودشون رهبر مخالف خودشون رو میسازن تا بفهمن کیا جذب قطب مخالف میشن تا سریع سرکوب کنن
  2
  1
  ‌سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.