وزیر دفاع اسرائیل: باید برای ایران هسته‌ای آماده شویم

صدای آمریکا :بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید که این کشور باید خود را برای احتمال دستیابی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای آماده کند.

به گزارش تایمز اسرائیل، وزیر دفاع اسرائیل در مراسم فارغ التحصیلی دانشکده دفاع ملی این کشور گفت که «در مقابل جنگ‌افزارهای ایران ‌با سلاح هسته‌ای، ما چاره‌‌‌ای نداریم جز اینکه نیروی خود را گسترش دهیم، به سرمایه انسانی خود اعتماد کنیم، و برنامه‌ریزی داشته باشیم.»

در ماه‌های اخیر، آمریکا و ایران در حال مذاکره درباره بازگشت دو جانبه به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بوده‌اند، اما این مذاکرات تاکنون به نتیجه مشخصی نرسیده است و احتمال کناره‌گیری کامل تهران از این‌ توافق وجود دارد.

اسرائیل ادعا می‌کند که چون بخشی از این توافق نیست، می‌تواند به هر طریقی که صلاح می‌داند، برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب هسته‌ای اقدام کند.

بنی گانتز در سخنرانی خود از دولت اسرائیل خواست تا به سرویس‌های امنیتی این کشور اجازه دهد «برتری نظامی خود را حفظ کنند، زیرا این امر وجود ما، و تلاش ما برای دستیابی به صلح را ممکن می‌کند.»

به نوشته تایمز اسرائیل، این سخنان در شرایطی بیان می‌شود که برخی گزارش‌ها از درخواست نیروهای دفاع اسرائیل از دولت برای افزایش قابل توجه بودجه نظامی کشور حکایت دارد.
+47
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  هیچ‌وقت به این اندازه نترسیدم. امان از‌روزی‌که آماده بشن. شنیدین که اسرائیل واکسن فایزر رو از‌دوماه قبل کلا تعطیل کرده و دیگه تزریق نمیکنن. گویا میگن عارضه واکسن‌زدن بیشتر از خود مرض کرونا هست لطفا برای اثبات صحبت من به سایت و آمار واکسن ها مراجعه کنید و چک کنید چرا ۲ماه هست که دیگه واکسن نمیزنه اسرائیل. ولی لطفا ..... اول تحقیق کنید بعدا آجر خالی کنید.
  30
  6
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. سلام .احتیاجی به پرتاب آجر نیست.هر کسی عقیده خودش را مینویسد و اگر کسی مخالف عقیده و افکار شماست دلیل بردشمنی و جنگ نیست.من یکی از مخالفان افکار و بیان آخوند هستم ولی قاتل آنها نیستم.هر چند هستند کسانیکه به کشتن آخوند موافق و با افکارمن مخالف باشند .اما در اسرائیل ۸۵ در صد مردم هر دو دوز واکسن را زدن که ازاولین کسانی بودند به کرونا و دلتا آلوده شده اند، احتمالاً نشان می دهد که محافظت واکسن با گذشت زمان کمرنگ می شود. زود است نتیجه گیری کرد چون افراد مسن بودن که از ابتدا سیستم ایمنی ضعیف تری داشتن.فایزر هم برای دوز سوم هنوز در حال تحقیق هستند و شاید احتیاجی به أن نباشد.
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
  ۴۱
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. جای این نظر زیر این مطلب نبود،ولی در مورد واکسن فایزر به هیچ عنوان اینطور نیست،اسرائیل تمام جمعیت واجب شرایتش رو با این واکسن واکسینه کرده تمام شده رفته برای همین متوقف شده.در همین امریکا که سخت ترین استانداردهای دارویی رو داره و بخاطر احتمال شکایت و غرامت گیری میلیونی شهروندان خیلی بیش از بقیه دنیا دقت میکنند هم این واکسن گسترده استفاده شده و میشه.اون عارضه ای که شما شنیدی،التهاب ماهیچه قلب هست که فقط در افراد خیلی جوان دیده شده اونهم بسیار محدود و با خوردن ibuprufen عادی برطرف میشه.دو واکسن فایزر و مدرنا قویترین و کم عارضه ترین و بهترین واکسنهای کرونا هستند.
  2
  3
  ‌پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.