ارمنستان مقررات جدید ورود ایرانیان برای تزریق واکسن کرونا را اعلام کرد

به گزارش دیده بان ایران؛ سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان در اطلاعیه‌‌هایی از مقررات جدید ورود به ارمنستان خبر داد.
واکسیناسیون کرونا از ۲۴ تیرماه فقط به شرط ۱۰ روز اقامت انجام می‌شود
سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان، به اطلاع هموطنان ایرانی رسانده که طبق تصمیم وزارت بهداشت جمهوری ارمنستان، واکسیناسیون کرونا طبق محدودیت‌های اعلام شده وزارت بهداشت ارمنستان، فقط در مراکز سیار با واکسن آسترازنکا و از روز ۲۴ تیرماه فقط به شرط ۱۰ روز اقامت انجام می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است که با توجه به محدودیت مراکز سیار و تعداد کم واکسن در هر مرکز، فرآیند تزریق می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد.

سفارت ایران در این اطلاعیه از هموطنان ایرانی خواسته در برنامه‌ریزی سفر به ارمنستان، به محدودیت‌های ذکر شده توجه داشته باشند.
 مقررات جدید ورود به ارمنستان
در اطلاعیه دیگری نیز به مقررات جدید ورود به ارمنستان توسط وزارت بهداشت ارمنستان در روز دوشنبه ۲۱ تیرماه، از مرزهای زمینی و هوایی اشاره شده و آمده است: در زمان ورود به کشور ارمنستان، مسافر باید یکی از دو مدرک زیر را به همراه داشته باشد: یا نتیجه تست منفی تشخیص بیماری کرونا که بیش‌تر از ۷۲ ساعت از آن نگذشته باشد، یا گواهی واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کووید؛ در صورتی که واکسن مورد استفاده، یک دُزی باشد، گواهی واکسیناسیون باید به گذشت حداقل ۲۸ روز از زمان واکسیناسیون و در صورتی که واکسن طی چندین دُز تزریق می‌شود به گذشت حداقل ۱۴ روز از تاریخ دریافت آخرین دُز آن اشاره داشته باشد.

این اطلاعیه می‌افزاید: گواهی آزمایش کرونا باید به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی باشد و مشخصات مرکز انجام تست و فرم مشخصات رئیس آن مرکز، نام و نام خانوادگی فرد، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد (روز و ماه و سال)، نتیجه آزمایش و تاریخ نمونه‌گیری را شامل شود و توسط ریاست مرکز انجام آزمایش، امضا و به مهر آن مرکز مهمور شده باشد.
+65
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  می‌ گویند .آقامون به ارمنستان انتقاد کرده. که خیلی‌ با واکسن زدن به ایرانی‌‌ها کند است. عقیده دارد، چون مسلمان نیستند.پیشنهاد داده .چند تا از سران سپاه. یک چند تا هم از برادران ارشادی خودمان را به ارمنستان بفرستد. تا برنامه ریزی و مدیریت به ارمنی‌ها یاد دهند. آقا گفته. ما تحمل زیاد داریم. ولی اینقدر کند نباشید ارمنی ها.ملت غیور ایران چقدر منتظر واکسن باشند؟
  13
  85
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان

  ایرانی و هفتاد من هنر و فرهنگ وووو،دریغ از یه جو غیرت برای خود و به نفع مملکت و هموطنان خود.
  8
  34
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  ایران تنها کشوری‌نیست که کمبود واکسن داره. در ضمن این کار مردم ثابت میکنه که آمریکا واقعا ایران‌رو تحریم دارویی کرده ولی خودش با نهایت وقاحت میگه‌ایران‌رو تحریم دارویی نکردیم.
  71
  19
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. میشه ور بزنی ببینیم کدوم کشور مثل ایران کمبود داره که هنوز زیر ٥٪؜ هم واکسینه نشدن؟ یا یه تست ایکیو بده، یا اینکه توبره ات عوض کن
  12
  42
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  Hamid. وقتی‌ یاد گرفتی که با ادب صحبت کنی بیا اینجا. اون لفظی که تو خونه با هم صحبت میکنید مناسب اینجا نیست مناسب همون محیط و خانواده ای هست که توش‌بزرگ‌شدی و آدمهایی مثل تو حیف واکسن براشون. فعلا اینجوری دوست نداری آخورت رو عوض کن بجای‌ور ور کردن.
  15
  10
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۴
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  تا به امروز با چک‌کردن‌اینترنت میشه فهمید چند درصد از جمعیت کشورها واکسن زدن که البته اون کشورایی هم که زدند هنوز مرگ و میر و بیماری دارن. برمه ۲.۸ درصد کشور ویتنام ۰.۰۳ درصد کشور تایلند ۴.۸ درصد کشور اکراین ۲.۷ درصد کشور بلاروس ۳.۹ درصد کشور سعودی با اینهمه ثروت ۶.۷ درصد کشور عمان ۵.۱ درصد و خیلی از کشورهای دیگه که با مراجعه به اینترنت مشخص میشه و همتون میتونید با یک سرچ کردن ببینید. به‌جای حرف مفت زدن معلومات رو ببریم بالا با یک سرچ کردن. و چک کنید کدوم یک از این کشورها مثل ایران تحریم هستن. کلا چک کنید چند تا کشور تحریم دارویی هست تو دنیا.
  11
  7
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.