گوگوش: تنها جایی که در آن اجازه آواز خواندن ندارم وطن خودم است

العربیه :فائقه آتشین معروف به گوگوش، ستاره سرشناس موسیقی و هنر ایران روز جمعه 9 ژوئیه 2021 در گفتگوی اختصاصی با العربیه، گفت که تنها جایی که در آن اجازه آواز خواندن ندارد، وطن خودش ایران است.

او با انتقاد از سیاست‌های رژیم ایران در زمینه ارسال نیروهای شبه‌نظامی به عراق، گفت که ارسال شبه‌نظامیان «مرگ و نابودی» به همراه دارد.
او در این مصاحبه به ارسال گروهی از هنرمندان ایرانی به عراق در دوران محمدرضا پهلوی اشاره کرد و گفت که در آن زمان او به همراهی گروهی دیگر از هنرمندان ایرانی برای اجرای موسیقی به بغداد رفته و او نیز ترانه مشهور «بنت الشلبیه» را در تلویزیون ملی عراق بازخوانی کرد.

گوگوش گفت که پیش از انقلاب 1357 در ایران، آثار هنری او در رادیو و تلویزیون به طور گسترده پخش می‌شده و همین امر سبب شد پس از انقلاب به دلیل حساسیتی که روی اسم او وجود داشت، ممنوع‌الکار شود و برای یک ماه هم به زندان افکنده شود. او که در زمان انقلاب در سوئیس به سر می‌برد، چند ماه بعد به ایران بازگشت، اما گذرنامه‌اش مصادره شده و خروجش از کشور ممنوع شد. گوگوش به همراه مرجان، دیگر خواننده معروف، در یک سلول زندانی شد.

این ستاره سرشناس موسیقی ایران به العربیه گفت که پس از آن ناچار شد به مدت دو دهه زندگی غیرهنری داشته باشد. او توضیح داد که در این زمان اجازه هیچ فعالیت هنری به او داده نشد.

او گفت پس از انقلاب اسلامی فعالیت بسیاری از بازیگران و هنرمندان در ایران ممنوع شد و بعدها این امر منجر به برآمدن نسل موسیقی زیرزمینی شد.

گوگوش تاکید کرد که تنها جایی از جهان که در آن آواز خواندن او ممنوع است، وطن خودش است، در حالی که بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی به زنان اجازه فعالیت هنری و ترانه‌خوانی داده می‌شود.
+58
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  همون که بهت اجازه دادن از وطن خارج‌بشی‌و بخونی‌برو خدا را‌شکر‌کن. باید همونجا ممنوع‌الخروج آیدی میموندی که الان پررو بازی در نیاری.
  53
  14
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  همان بهتر که در خارج بخونی تا این مردم نمک نشناس در ایران قدر امثال شماها را بهتر بفهمند و شاید زره زره ، اندک اندک صبرشان لبریز شود و آنوقت قیام کنند تا بتوانند حداقل به آزادیشان دست پیدا کنند.
  11
  33
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  چند وقت دگه با شروع به کار امارت اسلامی طالبان در افغانستان، آواز خوانی زنان در آنجا هم ممنوع میشود. بیچاره مردم افغانستان و ایران بخاطر دین خشن عربی چه زجرهایی که نمیکشن.
  4
  38
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. گدایان بهر ِ روزی طفل خود را کور می‌خواهند. طبیبان جملگی خلق را رنجور می‌خواهند. گمانم مرده‌شویان راضی‌ا‌ند بر مُردن مردم. بنازم مطربان، کاین خلق را مسرور می‌خواهند. پررو، گستاخ ، پست و حقیر آنهایی هستند که خودشان را واعظ میدانند که هر دم نمیدانیم از کجایشان اینهمه قصیده و روایت و حدیث بلغور میکنند. به باورهیچ انسان با ایمان وعادل و رئوفی دست به گدایی و غارت و دزدی نمیزند که این بی پروایان پررو و گستاخ برای وعضشان دست دراز میگردن تا مردم را بگریه وادارند . اما همین پیرزن با این سنش هنوزم دوست دارد بخواند . نه برای دل خودش بلکه برای همه سنین از کوچک و بزرگ تا سفید و سیاه ، ایرانی وغیر ایرانی.هنر او نه تنها در صدایش نهفته بلکه در درونش ظاهر واز قلبش فوران میزند که تیری است بر همان دروغگویان و دغلبازان .اندکی بخود بیا و مقایسه کن همین پیرزن را با مداخان جوانتان یا امثال جنتی هایتان.واقعا حیف اون نون که برکت خدا باشد و در حلقوم شما بی خدایان فرو رود.
  3
  25
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samamos - میدلزبرو، انگلستان
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]هر چند جواب .....خاموشی است ولی از کامنت زیبای شما لذت بردم.پاینده باشید
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.