مجوز بازگشت بهروز وثوقی به کشور صادر شد

پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بهرنگ علوی با انتشار پستی در اینستاگرام خود از ابراهیم رئیسی درخواست کرد که اجازه بازگشت بهروز وثوقی را صادر نماید. پست بهرنگ علوی اشاره به صحبت های آقای رئیسی قبل از برگزاری انتخابات داشت که گفته بود باید همه ایرانیان به کشور خود بازگردند چراکه هیچ نقطه عالم برای آنها بهتر از ایران نیست.بهرنگ علوی در پست خود نوشت:

حالا رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفته است با هماهنگی های انجام شده با مسئولان کشور همه هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران خارج از کشور از جمله« بهروز وثوقی» برای آمدن و ماندن در ایران هیچ مانعی ندارند و بستر بازگشت آنها مهیا شده است.
 
سید مجید حلاج زاده در خصوص بلامانع بودن بازگشت هنرمندان شاخصی که مدتهاست آرزوی بازگشت به کشور را دارند ولی نگران برخوردهای قهری با خود هستند گفت این هنرمندان می توانند به موطن خود بازگردند و از رافت اسلامی برخوردار شوند. به گفته او در سال ۹۶ تعداد ایرانیان خارج از کشور، حدود ۷ میلیون نفر بود اما متاسفانه در چند سال اخیر روند مهاجرت به حدی زیاد شده که در حال حاضر این جمعیت به بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار رسیده است.
حلاج زاده در ادامه گفت:
 
تعداد زیادی از ایرانیان برای پناهندگی به یونان رفته اند و وضعیت نامطلوبی دارند و حدود ۵ هزار نفر از آب آلوده و فاضلاب استفاده می کنند و شرایط روحی و روانی آنها بهم ریخته و از نگاه حقوق شهروندی وظیفه داریم فارغ از این که این افراد به چه دلیلی از کشور خارج شده اند برای حل مشکلات آنها و کمک به بازگشت این افراد تلاش کنیم.
 
به گفته حلاج زاده این امکان برای همه بجز کسانی که مجرم هستند و یا قتلی مرتکب شده و یا کلاهبرداری کرده و پرونده دارند مانند خاوری ها فراهم است و سایر افراد برای بازگشت هیچ مشکلی ندارند و ما وظیفه داریم مسیر بازگشت آنها را هموار کنیم.
 رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفته است که حدود ۹۹ درصد افراد به دلیل مشکلات مالی مهاجرت غیر قانونی داشته اند بویژه همه کسانی که به صورت قاچاق به یونان رفته اند مشکلات مالی داشته اند زیرا اگر ثروتمند بودند از راه قانونی می رفتند.
ایجاد شهرک های ویژه ایرانیان خارج از کشور
 
رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور یادآورشد: تصمیم داریم در خصوص ایرانیانی که از ابتدای انقلاب از کشور خارج شده اند و امروز در سنین میانسالی قرار دارند و مایلند به ایران بازگردند طرح «مهاجرت معکوس» را اجرا کنیم تا به آرزو و خواسته خود برسند.
 
وی اضافه کرد: برخی از ایرانیان مقیم خارج توان مالی بالایی دارند و علاقمند هستند والدین میانسال و یا کهنسال خود را به ایران بازگردانند و با آنها در ارتباط باشند لذا ما طرحی داریم تا دهکده های لاکچری و هوشمند برای آنها احداث کنیم تا این افراد با داشتن مراقب بهداشت در خانه های لوکس خود در وطن اقامت کنند و با فرزندان و بستگان خود در خارج هم از طریق اینترنت ارتباط داشته باشند.
 
حلاج زاده گفت: در این شهرک ها دهکده سلامت هم پیش بینی خواهد شد و با دوربین های کنترل از راه دور با نقاط دیگر و افراد وابسته ارتباط خواهند داشت تا از وضعیت زندگی و سلامت آنها با خبر شوند.
 
رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور در خصوص زندانیان محبوس در خارج از کشور هم گفت: موضوع دیگر پیگیری مشکلات حقوقی ایرانیان خارج از کشور است که محبوس هستند زیرا در حال حاضر تعداد زیادی زندانی در خارج از کشور داریم که برخی به دلیل حمل مواد مخدر و یا جرائم دیگر در بند هستند و شرایط بسیار بدی را سپری می کنند که با پیگیری های انجام شده توانسته ایم تاکنون ۱۲۰ زندانی محکوم را به ایران منتقل کنیم.
+104
رأی دهید
-118

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Darknet - لندن، انگلستان

  جمهوری اسلامی برای به حاشیه کشیدن افتضاح تحریم مردمی علیه رای گیری دروغین و انتصابی و همینطور به حاشیه کشیدن اعتصاب کارکنان نفتی که شاهرگ اقتصادی رژیم رو هدف قرار داده، داره به هر قیمتی اخبار های حاشیه دار درست میکنه تا مردم رو سر گرم کنه. این هنرمند مردمی تا به امروز تحریم از دیدار وطن بود اما تولید این خبر و ورود یا عدم ورودش میتونه حاشیه های زیادی رو ایجاد کنه که در هر صورت کمک به انحراف افکار عمومی از مطالبات مردمی و مشروعیت زیر سوال رفته رژیم میکنه.
  18
  256
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  لندهور - کلن، آلمان

  بهروز خان شما هنرپیشه بسیار بزرگ و جاودانی هستی و یاد بازیگری های شما همیشه و جاودانه در یاد همه ایرانیان باقی خواهد ماند! فقط امیدوارم تو سن و سال شما، بازیچه دست رژیم ننگین آخوندی نشید! اون جمله، همه هنرمندان و ورزشکاران خارج از کشور می‌تونن به ایران باز گردند و از رافت اسلامی برخوردار شوند، حالمو بهم زد! متنفرم از نگارش و جمله بندی های آخوندی
  27
  253
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  امثال رامین جهانبگلو و یرواند آبراهیمیان موردنیازن،نه بهروز وثوق و گوگوش. مااصلااینها رو نمی شناسیم چه برسه احساس نیاز کنیم.گاو بدنیا امدیم خر از دنیا میریم
  51
  52
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  الحمدالله داری برمی‌گردی. اینجا بخاطر شکارچیان غیر قانونی نسل گوزن‌ها داره از بین میره. شاید شما بتونی، فرجی بشه.
  217
  16
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  با فیلم گوزن ها تو دل و قلب مردم رفتی ، فقط کاری نکن که در فیلم گوسفندان نقش بهت بدهند ، چرا‌که این قصابان اگه تاریخ مصرف نداشته باشی مثل تماشاچیان فیلم گوزن ها در سینما رکس آبادان، کبابت می‌کنند
  10
  103
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی!. شاخ گوزنها میله نیست؍. اونا نمیخوان تو دوروبرشون باشی
  9
  70
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  1954Omid - بلژیک، بلژیک

  [::Chokam - ری، ایران::]. که فردا سرش و بکنین زیر آب ؟ اگر آنها را میخواستید پس چرا فراریشان دادید؟ احتیاج شما به امثال رضا خان است.شما گاو بدنیا نیامدید و خر هم از دنیا نخواهید رفت مگر اینگه اول با خود عهد ببندید وبعد باهم بپا خیزید و از این بردگی نجات پیدا کنید.به شما پیشنهاد میکنم کتاب کسروی را بخوانید شاید فردا آزاده باشید.
  6
  65
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  1954Omid - بلژیک، بلژیک

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. کمی از Chokam - ری، ایران یاد بگیر.حداقل کمی دلسوزی دارد و آرزوی بازگشت روشنفکران را دارد اما شما هنوز اندر خم یک کوچه ای .
  6
  63
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  این کامنت ربطی به این خبر نداره ولی امروز ارتش آمریکا حمله هوایی کر ه به موضع نیروهای نزدیک به ایران در مرز عراق و سوریه و خسارات جانی بهشون وارد کرده که خامنه ایی باز پروستاتش عود کرده.
  5
  15
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  تصمیم بجایی گرفت. با تمامی آزادی و حقوق بشرهای موجود در کشورهای متمدن متوجه شد که کجا رو باید انتخاب کنه‌ ما هم برای تصمیم شما احترام قائل هستیم
  0
  5
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  انشالله این خبر درست باشد و بهروز و بهروز ها بتوانند به موطن عزیز خود برکردند
  7
  6
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  [::1954Omid - بلژیک، بلژیک::]. یعنی شما برده و خر نیستین؟ خودت رو از بقیه جدا میکنی؟اتفاقا امروزه توی ایران همه مثل تو میگن، که نود درصد مردم خر و نفهم هستن ،فقط ده درصدمیفهمن.تناقضه . تنها کشوری روی کره زمین با چنین تناقضی ماییم
  12
  2
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  دوستان، بنده‌ بسیار بعید می‌دانم که جناب‌ وثوقی‌ بخواهند تحت شرایط جمهوری اسلامی به ایران باز گردند، جناب وثوقی و امثال ایشان بهای‌ مبارزه تمام و کمال پرداخته اند. بنده الان خودم بیست سال هست که ایران نرفته ام، اما هر سال شاهد ایران رفتن کسانی هستم که اینجا پناهنده هستند. به نظر بنده ایران رفتن خیلی ها اگر خیانت نباشد که اشتباهی بزرگ هست. اما‌در عین حال برای هیچکس هم تعیین تکلیف نخواهم کرد. هر کسی بنا به شرایط و وجدان خودش برای این موضوع تصمیم خواهد گرفت. غربت درد کمی نیست و مقاومت هیچ ادمی هم‌ بینهایت
  4
  11
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  نیست!
  3
  2
  دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  iran1 - آرلون، بلژیک
  بوی کارای رئیسی رو میده، البته ایشون قبلا با تتلو برای رای و ظاهرسازی هم صجبت شده ولی بعدا براش حکم صادر کرده، آرامش در بین آخوندا بی معنیه. امیدوارم گول حمهوری اسلامی مخصوصا تحت کنترل خامنه ای رئیسی رو نخورن چون در این فقر ملت با دستن دادن به قاتل مردم ایران بیشتر منفور میشن تا محبوب
  3
  6
  ‌سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دل خوش سیری چند؟ مثلا برگردد ایران که چی بشود؟ ابزار تبلیغات رئیسی بیسواد و ملعون و جلاد!؟
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ایشان اگر برگردد ایران فقط برای نقد کردن املاکش در ایران است
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.