اصرار پسران برای دریافت عکس لخت؛ آزار دختران در مدارس بریتانیا «عادی» شده است

گزارش منتشره می‌گوید از هر ده دختر ۹ دختر هدف آزار زبانی جنسیتی قرار می‌گیردبی بی سی :نهاد ناظر بر مدارس انگلستان در گزارشی هشدار داده که تعرض جنسی در میان دانش آموزان مدارس در حال عادی شدن است.

افستد، در گزارش مفصلی گفته است دانش آموزان اهمیت گزارش کردن موارد تعرض و آزار جنسی را نمی‌دانند و بسیاری از معلمان هم مقیاس این مشکلات را دست کم می‌گیرند.

در این گزارش آمده برخی دختران ممکن است در یک شبانه روز ۱۱ پیام از پسرانی بگیرند که خواهان عکس‌های لخت و برهنه از آنها هستند.

این دختران گفته‌اند که اگر این پسران را در شبکه‌های اجتماعی مسدود کنند، "این افراد اکانت‌های جدیدی می‌سازند" تا به کار خود ادامه دهند.

این گزارش می‌گوید از هر ده دختر ۹ دختر هدف آزار زبانی جنسیتی قرار می‌گیرد و ویدیوها و عکس‌های در حالت برهنه برای آنها ارسال می‌شود.
گزارش افستد در باره مدارس انگلستان

در این گزارش آمده دختران به آنها گفته‌اند پسران در درخواست‌شان برای عکس‌های برهنه مصر هستند و جواب نه را نمی‌پذیرند.
در یک مدرسه، دخترانی که بازرسان افستد با آنها صحبت کردند گزارش دادند که در یک شبانه روز حداکثر ۱۰ یا ۱۱ پسر با برخی از دختران تماس می‌گیرند و از آنها تصاویر برهنه یا نیمه برهنه می‌خواهند.

گروه‌های فعال حقوق زنان خواهان آن هستند تا کارکنان مدارس برای تغییر این فرهنگ در مدارس، آموزش‌های خاص ببینند.

حدود ۶۴ درصد دخترانی که با آنها حرف زده شده، گفتند "زیاد" یا "گاهی" لمس ناخواسته را تجربه کرده‌اند. از هر ۱۰ نفر ۸ نفر هم تحت فشار قرار گرفته‌اند تا تصاویر جنسی خود را به اشتراک بگذارند.

این دانش آموزان گفتند خشونت جنسی معمولا در فضاهای بدون نظارت، مانند مهمانی‌ها یا پارک‌ها، و در خارج از فضای مدرسه رخ می‌دهند.

دانش آموزان چند مدرسه گفتند رفتارهای آزاردهنده جنسی در مهمانی‌ها بدون حضور بزرگسالان اتفاق می‌افتد و مشروبات الکلی و مواد مخدر اغلب در این امر دخیل هستند.

بیشتر دانش آموزان احساس می‌کردند آموزشی که در مدرسه دیده‌اند به آنها اطلاعات و مشاوره لازم برای برخورد با مسایلی از این دست را نمی‌دهد.

دختران به خصوص از این مساله شکایت داشتند که آموزش واضحی درباره رفتارهای قابل قبول و غیرقابل قبول وجود ندارد.

بسیاری از معلمان هم گفتند که در زمینه موضوعاتی مانند رضایت، روابط سالم و به اشتراک گذاشتن تصاویر جنسی دانش کافی ندارند.

بازرسان افستد از مدیران مدارس و کالج‌ها خواسته‌اند به نوعی "فرهنگ سازی کنند" که انواع آزار و اذیت جنسی، شناخته شده و مورد توجه قرار گیرد.

آنها گفتند گنجاندن موضوعات دشواری مانند رضایت، و به اشتراک گذاشتن تصاویر برهنه باید برای جوان‌ترها مد نظر قرار گیرد.
"بسیاری از کودکان و جوانان، به ویژه دختران، احساس می کنند باید پذیرای آزار و اذیت جنسی باشند"آماندا اسپیلمن، بازرس ارشد افستد گفت او از یافته‌های تحقیق انجام شده در این باره "شوکه شده" است.

او به بی‌بی‌سی گفت: "این نگران کننده است که بسیاری از کودکان و جوانان، به ویژه دختران، احساس می کنند باید پذیرای آزار و اذیت جنسی باشند."

"اعم از این که چنین اتفاقی در مدرسه یا بیرون آن اتفاق بیفتد، آنها احساس می‌کنند ارزش گزارش کردن را ندارد."

"این یک مسئله فرهنگی است - این در مورد عادی شدن نگرش‌ها و رفتارهاست، و مدارس و کالج‌ها به تنهایی نمی‌توانند آن را حل کنند."

ائتلاف "به خشونت علیه زنان پایان دهید" از دولت خواسته تا این گزارش را جدی بگیرد و هیاتی را برای رسیدگی به آن مامور کند.
+19
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  چه مقاله مزخرفی ، تو این کشور هیچکی جرأت نداره به یک خانم بزور دست بزنه ، اتفاقن دخترها شیطون ترن بارها و بارها نصف شب یه جاهایی که واقعن من خودم میترسیدم ، دختر دیدم تک و تنها داشته میرفته ، در مقایسه با کشورهای خاورمیانه که ساعت ده به بعد برا خانمها خطرناکه اینجا واقعن امن و امانه
  14
  24
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۰
  ۴۲
  Liberte - ارومیه، ایران
  پس نتیجه اینکه آزادی جنسی باعث عدم شکل گیری رفتارهای جنسی خجالت آور و زشتی که در جوامع بسته ای چون ایران و خاورمیانه رایج هستش ، نمیشه. نوع بشر و بویژه مردهای جوان هستش که موجب زشتی و سرمشاریه.
  4
  14
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۳
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  نمیدونم چرا رفتند سراغ یک کشور باوجود اینکه اکثر کشورهای اروپایی یک همچین وضعی دارند و رفتارهای وقیحانه و بیشرمی درحال عادی شدن نیست بلکه سالهاست عادی شده منتهی ما ایرانی ها که ظاهر بین و گاگول هستیم باورمون نمیشه این چیزها رو و میگیم ما که یک همچین چیزی نه دیده ایم و نه شنیده ایم!! به علت گاگول بودن بازهم نه میبینید و نه میشنوید!!
  11
  6
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۶
  ۱۰۵
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  حالا نیست دخترهای نوجوان انگلیسی همه چقدر مظلوم و موقر هستند؟ شما کافیه تو اتوبوسی باشید که اینها از مدرسه توش برمیگردند همشون چه دختر و‌پسر خیلی وقیح و پر رو و ...درحال بلند بلند حرف زدن درباره مسایل سکسی و بی ادبانه اصلا خیلی وقیح هستن و حتی پرخاشگر .....در مورد آزار جنسی و این مسایل هم دختر و پسر قانون فرق نداره برای همه یکسانه .خیلی موارد هست دختر بزور ابراز تمایل جنسی به پسری کرده و حتی معلمهای زن با پسر زیر سن رابطه برقرار کردن که بازداشت و دادگاهی میشن هر روز در اخبار داخلی از این موارد میشنویم.وضع نوجوانهای انگلیسی از نظر تربیتی نسبت به بقیه اروپا واقعا وخیم و بد هست.
  1
  12
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.