یک مقام ایرانی: ماهیانه میلیون‌ها دلار برای حماس ارسال می‌کنیم

العربیه :بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، به نقل از یک مقام ایرانی، رژیم ایران ماهیانه میلیون‌ها دلار برای جنبش حماس ارسال می‌کند و همچنین طرح‌های اقتصادی‌ در منطقه دارد که درآمد‌های آن صرف تأمین هزینه‌های این گروه فلسطینی می‌شود.

بر اساس گزارش «رویترز»، این مقام ایرانی فاش کرد که حماس سه کارخانه موشک‌سازی زیرزمینی در غزه دارد. همزمان با آن، یک مقام اروپائی فاش کرد که حماس با کمک حکومت ایران، موشک‌های دوربرد در اختیار گرفته و خاطر نشان کرد که این گروه فلسطینی ذخیره سرمایه‌گذاری عظیمی شامل میلیون‌ها دلار برای خود اندوخته است.

از سوی دیگر، منابع غربی اطلاع دادند که گروه حماس، کمک‌های مالی از سوی مؤسسات خیریه همسو، در اروپا دریافت کرده است.

شایان ذکر است که بعد از 11 روز حملات موشکی و فردای آتش‌بس، گروه حماس اعلام «پیروزی» کرد و اسماعیل هنیه با تماس تلفنی و سخنرانی تلویزیونی از کمک‌های مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی تشکر کرد، اما اظهار داشت که فرآیند بازسازی غزه توسط «خیرین جهان عرب» انجام خواهد شد.
+29
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  حالا که در ۱۲ روز ۴ هزار راکت و موشک و ۷ عدد موشک دوش پرتاب کورنت به اسرائیل شلیک شده ،بازوی جنگ روانی رژیم بر علیه ایران فعال شده تا ی جنگ روانی راه اندازی کنه ،خیر ایران هیچگونه کمک نقدی از سال ۲۰۱۷ به حماس انجام نداده و تنها کمک تسلیحاتی به حماس انجام داده ،کمک مالی و بازسازی غزه به عهده کشور قطر میباشد که پس از بایکوت کشورهای خلیج فارس بر ضد قطر ،ایران آسمان و بنادر خود را به روی قطر گشود ،از همین تاریخ به بعد تقسیم کار بین قطر و ایران برای حمایت غزه صورت گرفت ،پول از قطر ،سلاح از ایران.
  12
  4
  ‌سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۷
  ۴۲
  احمد قمی - قم، ایران
  چرا نداشته باشه تا ایران لباس زیر زنانشون رو تعمین می کنه ساک دلار تو فرودگاه چن تا چن تا تحویل می ده اند چرا سرمایه دار نباشند حلا برق میره به جهنم تواسانسور می ونند به درک دست به تن فروشی می زنند به فنار فقط باید به براداران فلسطین کمک کرد اول انقلاب یاسر عرفات پدرسوخته اومد ایران مردم ایران چند میلیارد دلار سرمایه این مردم برد وبا اسرعیل صلح کرد اسلحه ها شون زمین گذشتن رفتن عشق حال تو اروپا باز مجدد این داره تکرار می شه نمی دونم ما باید از یه سوراخ چندبار گزیده بشیم وبیت حلال این ملت که فقط به ملت ایران حرام است وخرج همه گشورهای باید بشود جز ایران ایرانی.
  1
  10
  ‌سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۵
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا
  فلسطینی ها غمی نداشته باشن و بچه های اسماعیل هنیه و بقیه توله های فرماندهان حماس تو فرانسه با پول ایران تو غرب خوش گذرونی کنن، به جهنم که مردم ایران از تو سطل زباله غذا واسه خوردن پیدا کنن و هر روز فقیر و فقیرتر بشن. به جهنم که برق نداشته باشن و مردم ایران تو بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم کنن. به جهنم که ناموس این مملکت واسه پنجاه هزار تومن بره تن فروشی کنه و ..کی این کابوس جمهوری عسلامی تموم میشه..
  1
  10
  ‌سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.