باربارا پروای نماینده ایرانی تبار فرانسه در مسابقه فینال«یورو ویژن »

باربارا پراوی خواننده ۲۸ ساله فرانسوی با تبار ایرانیرقابت‌ آوازخوانی سالانه اروپا یا «یورو ویژن» در شهر روتردام هلند آغاز شده و نمایندگان کشورهای مختلف این قاره برای تصاحب عنوان قهرمانی به روی صحنه رفته‌اند. در حالی که مراحل دوگانه نیمه نهایی از سه شنبه آغاز شده است، خوانندگان پنج کشور بزرگ یعنی فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، و بریتانیا که به گروه «بیگ فایو» شهرت دارند، به صورت مستقیم در فینال شرکت می‌کنند.
ایرج ادیب‌زادهامسال باربارا پراوی، خواننده و ترانه‌سرای ایرانی‌تبار، نماینده فرانسه در یورو ویژن است و به گفته ایرج ادیب‌زاده، خبرنگار و فعال فرهنگی ساکن پاریس، شانس زیادی برای قهرمانی دارد.

ایرج ادیب‌زاده در گفت‌وگو با صدای آمریکا، با اشاره به اهمیت موسیقی برای فرانسویان، تأکید می‌کند که پیروزی در این رقابت سالانه از ارزش زیادی برای این کشور برخوردار است.

به گفته ایرج ادیب‌زاده، باربارا از پدری صرب و مادری ایرانی در شهر پاریس زاده شد، و نماد استعداد و ارزش‌های فرهنگی فرانسه محسوب می‌شود، که باعث افتخار شهروندان این کشور است.

آقای ادیب‌زاده در ادامه می‌افزاید که داستان باربارا پراوی، ماجرای ادیت پیاف اسطوره موسیقی فرانسه را در ذهن فرانسویان تداعی می‌کند که از فقر و گمنامی، به شهرت رسید و بزرگ‌ترین خواننده این کشور شد. 

به گفته ایرج ادیب‌زاده، باربارا پروای در رقابتی سخت با رقبای مطرح خود، به شکلی غیرمنتظره‌ به عنوان نماینده فرانسه در یورو ویژن انتخاب شد.

این خبرنگار و فعال فرهنگی ساکن پاریس که خود از طرفداران باربارا پراوی است، به صدای آمریکا می‌گوید که ترانه «اینجا» با مضمون عاطفی، احساسی، و صمیمانه خود، قلب فرانسویان را تسخیر کرد، و دارای جادوی نوستالوژیک عجیبی برای مردم این کشور است.

آقای ادیب‌زاده با اشاره به این که از آخرین قهرمانی فرانسه در یورو ویژن حدود ۴۴ سال می‌گذرد، می‌گوید که فرانسویان برای قهرمانی باربارا پروای و شکستن این طلسم طولانی لحظه شماری می‌کنند.
به گفته ایرج ادیب‌زاده، باربارا پروای نه تنها هنرمندی بزرگ است، بلکه انسان شایسته‌ای است که در آثارش به موضوعاتی چون کودکان خشونت‌های خانگی، تبعیض‌های جنسیتی، و حقوق زنان نیز می‌پردازد که بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.

فینال یورو ویژن شنبه ۲۲ مه در روتردام هلند برگزار می‌شود و باربارا پروای یکی از شرکت‌کنندگان خواهد بود.
+71
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  کاش ایشان در مصاحبه با روزنامه ها به هویت ایرانی اش اشاره نمی کرد چون تاثیر بسیار منفی براش داره اگه به مرحله نهایی برسه. اینجا اروپاست بخصوص انگلستان، عمرا بهت اجازه بده در رده های بالای نظامی یا دولتی برسی در مورد افرادی که متولد ایران هستند و حتی در سن ۱ ماهگی وارد انگلیس شدند
  16
  18
  ‌پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مهیار آریوبرزن - آکسفورد، انگلستان
  من نمیفهمم چرا میخواین اینو ربطش بدین به ایران و ایرانی؟ به صفحه اینستگرام ش یه سر بزنید ببینید یه اثر کوچیک از ایران می‌بینید؟ این از نظر من فرانسوی هست و هیچ افتخاری نداره.
  3
  22
  ‌پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  الان این چیش ایرانیه ؟ اسمش ؟فامیلیش ؟یاقیافه اش که مثل مورچه بالدار می مونه؟هاهاها الان سبکبال عین این آدمهای سبک وجلف میاد دوبیت شعرهم واسه این میگه هاهاها
  26
  12
  ‌پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا
  دیگه چه غمی داریم ما ایرانیا ؟
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.