پس از هانیه توسلی, آیا شهره قمر هم قربانی تجاوز جنسی است؟

هانیه توسلی ، بازیگر مشهور سینما و تلویزیون با پست اینستاگرامی جدید خود که با هشتگ MeToo همراه بود، خبرساز شد.
 
توسلی در آخرین پست اینستاگرامش تصاویری از سنین ۲۰ تا ۲۴ سالگی خود را به همراه شعری تلخ منتشر کرد. او در انتها از دردی بزرگ در وجود خود گفت و پستش را با هشتگ های من‌هم و MeToo به پایان رساند.
 
او در این پست نوشت:
 
تمام روز را در آئینه گریه میکردم / بهار پنجره‌ام را / به وهم سبز درختان سپرده بود / تنم به پیله تنهائیم نمیگنجید / و بوی تاج کاغذیم / فضای آن قلمرو بی آفتاب را / آلوده کرده بود / نمیتوانستم، دیگر نمی‌توانستم / تمام روز نگاه من / به چشمهای زندگیم خیره گشته بود / به آن دو چشم مضطرب ترسان / که از نگاه ثابت من می‌گریختند / و چون دروغگویان / به انزوای بی‌خطر پناه میآورند / کدام قله کدام اوج؟ / مگر تمامی این راههای پیچاپیچ / در آن دهان سرد مکنده / به نقطه تلاقی و پایان نمیرسند؟ / به من چه دادید، ای واژه‌های ساده فریب / و ای ریاضت اندامها و خواهش‌ها؟ / اگر گلی به گیسوی خود می‌زدم / از این تقلب، از این تاج کاغذین / که بر فراز سرم بو گرفته است ، فریبنده‌تر نبود؟ / رها شده، رها شده، چون لاشه‌ای بر آب / به سوی سهمناک‌ترین صخره پیش می‌رفتم / به سوی ژرف‌ترین غارهای دریائی / و گوشتخوارترین ماهیان / و مهره‌های نازک پشتم / از حس مرگ تیر کشیدند / نمی‌توانستم دیگر نمیتوانستم / صدای پایم از انکار راه بر میخاست / و یأسم از صبوری روحم وسیعتر شده بود / و آن بهار، و آن وهم سبز رنگ / که بر دریچه گذر داشت، با دلم می‌گفت / «نگاه کن / «تو هیچگاه پیش نرفتی / «تو فرو رفتی»
 عکس ها بیست سالگی. بیست و یک سالگی. بیست و دو سالگی.بیست و سه و بیست و چهار سالگی
 
چرا این روزها پرت شدم به بیست سال پیش.چرا اینقدر درد دارم در قفسه ی سینه ام؟ #metoo #من_هم
 
از زمان انتشار این پست گمانه زنی های زیادی درباره ی منظور هانیه توسلی صورت گرفته است.
 
من‌هم یا MeToo جنبشی جهانی و هشتگی اینترنتی است که در سال ۲۰۱۷ به دنبال متهم شدن هاروی واینستین، تهیه کننده ی مشهور هالیوودی به آزار جنسی زنان به وجود آمد. این جنبش از زنان می خواهد با افشای متجاوزین جنسی و سکوت نکردن در برابر این جنایت به ریشه کنی این مشکل و جلوگیری از وقوع اتفاقات مشابه در آینده کمک کنند. از زمان به راه افتادن این جنبش زنان زیادی در سرتاسر دنیا از جمله زنان مشهور هالیوودی دست به افشاگری درباره ی تعرض های صورت گرفته به خود زده اند. موج افشای آزار جنسی در ایران نیز از سال گذشته در شبکه های اجتماعی آغاز شد. جمعی از زنان ایرانی به این جنبش پیوستند و از تجربه های تلخ خود در این زمینه گفتند. در این میان اما مردان مشهوری هم به آزار جنسی متهم شدند که بسیار خبرساز شد.
 
پست هانیه توسلی واکنش شهره قمر، بازیگر گمنام اما پرحاشیه ی ایرانی را هم به دنبال داشت.
شهره قمر در پستی اینستاگرامی به حمایت از هانیه توسلی پرداخت و ادعا کرد در ۱۵ سالگی از سوی یکی از تهیه کنندگان مشهور سینما به نام ح.ف. مورد تجاوز قرار گرفته بود. او حتی در یک استوری خطاب به هانیه توسلی گفت که ترسی نداشته باشد و مانند او نام فرد متجاوز را افشا کند. او در استوری دیگری هم به نیوشا ضیغمی حمله برد و او را به دفاع از فساد آشکار سینما متهم کرد. ضیغمی سال گذشته در ویدئویی درباره ی وجود فساد اخلاقی در سینمای ایران گفته بود با وجود سال ها فعالیت در سینما تاکنون هیچ پیشنهاد بی شرمانه ای به او نشده و به نظر او برخورد دیگران با آدم ها عایده ی رفتار خود آن ها است. او همچنین گفته بود ادعای فساد اخلاقی در سینما از سوی بازیگرانی مطرح می شود که مدت ها است فعالیتی در سینما ندارند.
+236
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  قمر خانم از اربابش حسین گله داشت ولی یکطرفه نمی شود به قاضی رفت بهمین علت من هل من ناصر ینصرنی کنان رفتم کربلا و از کربلایی حسین پرسیدم داش حسین نوکرتم جریان قمر کنیزت چیه بدجور تو کفه و میگه از اربابم حسین گله دارم ،حسین با ناراحتی سری تکان داد و گفت آنکه به ما ن.. بود کلاغ . دریده بود و در ادامه گفت در همبنجا اعلام می کنم هر که نعلین پای راست من را در قمر بانو یافت مال من است .
  32
  61
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  یک موقع شما عقب نمونید ازین مسخره بازیها، همون موقع خیلی ناراحت بودید شکایت میکردید تا بوده شکایت قانونی در اینمورد بوده حتی بیست سال پیش هم زنانی بوده اند شکایت کرده اند و به حق خود رسیده اند ولی شماها انموقع خوشحال بودید سوراخ دعا را پیدا کرده اید و حالا هم این مسخره بازی وسیله ای دیگر برای جلب توجه شده ، ولی این قمر خانم حتما با شمقدری محشور شده بوده
  26
  55
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  تمام روز را در توئیتر واینستاگرام چت میکردم / بهار پنجره‌ام را / به وهم علف تازه ای که ساقی آورده بود /نئشه می نمود/ تنم می خارید/ پیله تنهائیم را پاره کردم / و بوی ناب حشیش / فضای آن قلمرو بی آفتاب را / جالبناک کرده بود / نمیتوانستم،دیگر نمی‌توانستم / تنم تمام روز می خارید / کارگردان را به بسترآوردم/و رفتیم تا فضای بیکران شهوت
  66
  19
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  وچون دروغگویان/نوشتم که/ به انزوای بی‌خطر پناه بردم / کدام قله کدام اوج؟ / مگر این علف تورا به فضا نمی برد؟/به من چه دادی؟جز وعدهُ بازی در فیلمی چرند/ و ای ریاضت اندامها و خواهش‌ها؟ / اگر گلی به گیسوی خود می‌زدم / برای این بود که/مرا به بستر خود ببری/وسالها گذشت/من در فیلم بازی کردم/وبه شهرت از پی شهوت رسیدم
  59
  17
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  با تقلب/سیمرغ بردم/وبا این سیمرغ بلورین / که بر فراز سرم بو گرفته است/گم شدم/یادم آمد/که مرا چون بدکاره ای بر آب/به سوی سهمناک‌ترین صخره پیش راند/ به سوی ژرف‌ترین غارهای دریائی / و گوشتخوارترین کارگردانان / و هفت خط ترین تهیه کنندگان/ مرا به بستر بردند/تا درفیلمی دگر بازی کنم/اما نمی‌توانستم دیگر نمیتوانستم/ومرادیگر بازی ندادند/اما ساقی پول علف ها راتقاضا میکرد/«وآنچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد»/
  59
  17
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  چیزم از صبوری روحم وسیعتر شده بود/و آن بهار، و آن وهم سبز رنگ/بعد از رفتن نئشگی مواد/رخت بربست/اما همچنان «درگلستانه چه بوی علفی می آید»/در وهم سبز حشیش و قرص/با دلم گفتم/برو به جنبش «می تو» بپیوند/تا پولی بستانم/وبه این ساقی /که هرروز سیریش می شود/بدهم/«هر چه دادم به او حلالش باد،غیر از آن دل که مفت بخشیدم»/«برادرم به اغتشاش علفها میخندد»/«برادرم به فلسفه معتاد است»/«برادرم شفای باغچه را»/«در انهدام باغچه می داند»/«دل من گفت: برو/چون نمی خواست به خاطر بسپارد»/که «پرنده مردنی است،پروازرابخاطر بسپار»(!)
  60
  16
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  عجب پس همه جا روضه خوان وجود دارد
  9
  26
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  شهره قمر خودش بچه تجاوز جنسی است.
  24
  40
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  تمام روز در توئیتر واینستاگرام چت می‌‌کردم. به یاد حوزه. عرفان شرق. ملک ال ملوک.بودیم در حوزه. استاد و خادم. .خواندیم سوره بقره.همان که پارسی‌ نجس گوید. سوره گاو. ندارند این پارس.چه حکمتی در سوره گاو. نبود شهوت میان استاد و خادم. این بود. عرفان میان استاد و شاگرد. شهوت است. حکمت کافر. نه ما امت آقا. بخاندیم با هم آرش خدا. و بزد استاد مثل شیخ عرفان.تریاک شاه عباسی. آمد در حجره تاریک ما. و بگفت‌ای خادم .نباشد سوره مجانی‌ کافی‌. در دین مبین بده بستون دارد. من نباشم در بستر تو شهوت کافر. این بود درس استاد و خادم. ایرج میرزا بباشد .کافر زمان. که کرد این حکمت. استاد و شاگرد را فنا. آمدیم تف کنیم اینجا. نشد. شد تف سر بالا.
  35
  18
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  آخه به تو سگ تجاوز میکنه روانی! الان میگه هاپوی همسایمون می تو.
  31
  22
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  شهره قمر یک عفریته بی حیا و بی شرم و مزدور حکومته و خودش نتیجه یک رابطه نامشروعه و از لحاظ روحی و روانی هم این عجوزه هزار چهره یک فا...ه است. خودم کلمه آخر را سانسور کردم تل یو کی مثل ملاها پیامم رو سانسور نکنه.
  15
  28
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  هانی‌ عزیز از اسلو .گفتم.اگر طرف سخن بنده باشی‌ هیچ مشکلی ندرم. مستقیم خطاب. هیچ کس مثل شما آتشین نمی‌‌شود. زمانی‌ که پای جنبش می‌‌تو وسط آید. همه ما را سرزنش .که زنها ایرانی‌ را درک نمی‌‌کنیم.و تا آخرین قطره خون از جنبش می‌‌تو دفاع.قابل ستایش.وقتی‌ این آقا از سان پترزبورگ چیزی در مخالفت با جنبش می‌‌تو نویسد. چنان او را زیر تیغ زنگی. که صدای آن تا فرانکفورت هم می‌‌آید. بنده را هم مدام سرزنش. که چرا بدون گونه.از نقش چپی‌ها سال ۵۷ می‌‌نویسم.حالا این گوی و این میدان. از زمان آشکار شدن خبر نامجو. هیچ کس مثل این مسافران .که تا کنون پیدا نبود. جنبش می‌‌تو. را به لجن نکشید. نه تنها. این بلکه همه را فاحشه. شهوت گرا. فاسد. و به مضحکه می‌‌کشد. عجبا که در این زمان.گنگ می‌‌شوید. بعد حیران .که چرا بنده این همه چپی و چپ نما را زیر پرسش می‌‌بارم. انگار دشنام دادن به جنبش می‌‌تو. فقط اشکال دارد. به شرط اینکه از دهان چه کسی‌. اگر برادران ارشادی جنبش می‌‌تو به لجن کشند. اشکال ندارد.متحد تاریخی ؟نترسید. این جا هم عقیده خود بگوئید.که حقیقت مهمتر از آن است. از آنکه چند بسیجی‌ .چه در مورد شما فکر می‌‌کنند؟
  15
  5
  یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi moud - تهران، ایران
  قربانی چیه دل خوشه ، اینها همشون روسپی هستن و به خاست خودشون بوده
  11
  25
  یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  از بقیه دوستان که لاس خشگه با بسیجی‌ نمی‌‌زنند و شرف سیاسی دارند. خواهش .همه ما می‌‌دانیم هانیه توسلی چه کسی‌ است. سخنان گهربار او را در طی‌ چند ماه گذشته در مورد حلال بودن. لیسیدن ریش مقدس آقا شنیدیم. ولی‌ تجاوز را زیر پرسش نبرید. نه من می‌‌دانم .نه شما. و کلماتی . حقت بود.یا اصلا تو آدمی.که به تو تجاوز شود. این جمله را از زبان نامجو شنیدیم. پسندیده نیست. حتا برای کسی‌ مثل هانیه توسلی. در حقیقت بهترین دلیل که همه ببینند. که این دولت آخوندی چقدر فاسد و آلوده است. چقدر برای همین هانیه توسلی هورا کشیدند.حالا ببینید. همین بسیج سایبری چگونه او را به لجن می‌‌کشد. چون حالا دروغ یا راست. مثله تجاوز قانونی و پدفیلی را در جامعه ما آشکار می‌‌کند. به قول خودشان از خط قرمز عبور کرد. هانیه توسلی به ما نشان داد. هر کسی‌ خربزه با آخوند‌ها زیاد می‌‌خورد. باید پای لرز بعد از آن هم نشیند.فحش دهید. به یاد اورید. گذشته او.لاس خشگه زدن او را با آخوند ها. ولی‌ نامجو گونه سخن نگوهیم. مثل برادران بسیجی‌ و امت مسافران که اپورتنیست نیستیم. یک اپورتنسیت برای هر لحظه ماسک مناسب دارد.
  11
  14
  یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  بدتر از تجاوز،بازی ذهنه که اسیر می کنه ادم رو، وتوی بازی ذهن گیر میاندازه، ،اون براساس نظردیگران برای خودش یه الگوهایی درذهن میسازه که کدام خوب وکدام بد کدام شرم کدام تجاوزه...همه این الگوها رو دیگران میگن نه خودش،واین از کودکی توی مغزش ذخیره میکنه وتاازاینها ازاد نشه،برای همین همیشه در جنگ با خودشه، اصلا نمیتونه کنترلش کنه،بایدبفهمه که اینها بازی ذهنه و داخل ذهنشه،و وجود خارجی نداره.ذهن رو هنوز نورولوژیست و عصب پژوهان کارکرد مغز رو نفهمیدن،شایدکهکشان روبفهمه اما مغزپیچیده تره
  2
  0
  دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.