حمله به دیمونا انتقام سخت یا پایان جمهوری اسلامی

 نیروگاه دیمونا اسرائیل (عکس از آرشیو)بامداد پنجشنبه ۲۲ آوریل ۲۰۲۱موشک زمین به هوا از نوع SA-5 به طرف  خاک اسرائیل شلیک شد. از چگونگی عبور این موشک از سیستم سپر دفاعی اسرائیلی تا کنون  به غیر از نوع موشک و هدف از شلیک آن  که به دنبال هجوم گسترده جنگنده های اسرائیلی صورت گرفته است، هیچ گونه گزارشی ارائه نشده است.
گنبد آهنین، پیکان( ختس)، عصای سحر آمیز
گنبد آهنین( کپت برزل)، یک سامانه دفاعی هوای متحرک است که در هر شرایط آب و هوایی قادر است گلوله ها و راکت ها را تا فاصله ۷۰ کیلومتری مورد هدف قرار دهد. البته سامانه دفاعی اسرائیل به صورت چند لایه و ترکیبی شامل سیستم گنبد آهنین، پیکان و عصای سحر آمیز  توانایی تعامل با تهدیدات مختلف از جمله موشک های کروز در تمامی انواع آن و تهدیدات بالستیک را دارد.

اما از اینکه این نوع موشکی قدیمی SA-5 توانسته است سیستم دفاعی را رد کند و در منطقه قرینات در نزدیکی دیمونا فرود آید باعث خوشحالی دشمنان اسرائیل شده است.
دیمونا
دیمونا یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی اتمی اسرائیل به شمار می رود که به نقل از روزنامه Sunday Times در سال ۱۹۸۶ اسرائیل از این مرکز برای ساخت بمب اتم استفاده می کند  و طبق گزارش این روزنامه،  اسرائیل  بین ۷۵ تا ۱۳۰ موشک با کلاهک هسته‌ای تولید کرده است. البته مقامات کشور اسرائیل تمامی ادعات و گزارش های مختلف مبنی بر ساخت سلاح هسته ای را تاکنون نپذیرفته اند.

گروه های تروریستی فلسطینی حماس طی سال های گذشته با موشک پراکنی سعی در هدف قرار دادن این مرکز نمودند ولی به علت سیستم امنیتی دفاعی چند لایه تاکنون نتوانستند در پیشبرد نقشه تروریستی خود موفق شوند.

اما اینکه الان جمهوری اسلامی از خبر شلیک موشک زمین به هوا از خاک سوریه  به خاک اسرائیل جشن و پایکوبی راه انداخته که ما توانستیم انتقام  سختی از انفجار های نطنز را بگیریم جای حیرت و تعجب دارد.!
طبق گفته های کارشناسان نظامی اسرائیل نه تنها  شلیک موشک به طرف دیمونا  حمله تلافی جویانه از جمهوری به حساب نمی آید بلکه حتی این موشک قدیمی در فاصله ۳۰ کیلومتری دیمونا و در بالای صحرای نگب منهدم شد و در مقابل  جنگنده های  اسرائیلی در حمله دوباره  چندین نفر از نیروهای  جمهوری اسلامی را به هلاکت رساند.

تجربه های چندین ساله اسرائیل از جنگ استقلال ۱۹۴۸،جنگ شش روزه، جنگ یوم کیپور، جنگ ۱۹۸۲ لبنان، جنگ ۲۰۰۶ لبنان (۲)  تا جنگ با گروهک تروریستی حماس ۲۰۱۲ این را به کشور اسرائیل آموخته است که در شرایط ویژه و در جایی که دشمن فکرش را هم نمی کند دشمن را زمین گیر نمایند.

حال آیا این موشک SA-5 آتش را به خاک جمهوری اسلامی خواهد برد و پایان این جمهوری را رقم خواهد زد؟
نویسنده : بن لیوی
+113
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  از طرز نوشتن نویسنده و تهدید کردن و نوشتن افکار شخصیش بجای تحلیل درست مشخصه حسابی سردرگم و عصبانی شده. درسته کسی از حکومت ولایت شیطان خوشش نمیاد و از دیگه همه میدونند چیزهایی که سپاه بسازه قابل اعتماد نیست ولی این نویسنده بجای اینکه توضیح بده چطوری این موشک تا سی کیلومتری اونجا رفته و سیستم های اونا نتونسته بزنش؟ البته میتونست انگشت روی نامطمن بودن و نادقیق بودن موشک بذاره و تحلیل کنه ولی مشخصه این نویسنده ها هم مشخصات خاص دارند و بجای کار گزارشگری و خبرنگاری شروع به نوشتن مطالبی که بهشون میگند و پول میدن میکنند.سوال ساده اس سه لایه سیستم پدافند اونم تو اون منطقه کوچک و البته مهم برای اسرائیل چطوری عمل نکرده از طرفی اگر موشک ایرانی بوده باشه همه میدونند که سیستم های پرتابی ایران همه متحرک هستند و ثابت نیستند پس ادعای زدن پایگاههای شلیک کننده موشک یا کشته شدن عوامل جمهوری اسلامی انگار یکم کری خونی هستش تا تحیلی خوب و قابل پسند. اول گفته شد موشک سرگردان که شکلیک شده بوده به سمت یک هواپیما! بعد میگن موشک 30 کیلومتر اونطرف تر افتاده بوده! حالا ایشون میگه موشک و سکوی پرتاب رو فلان جا زدن!
  25
  152
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  رژیم تروریستی و نامشروع جمهوری اسلامی از اولین روزیکه تاسیس شد تا الان که ۴۲ سال از اون نکبت ۵۷ میگذره، فقط و فقط به فکر عربده کشی و کشتار مردم ایران و مرگ بر این و اون فرستاون و بالا رفتن از سفارت بقیه کشورهاست..۴۲ ساله این مردم در فقر و مظلومیت شدید هستن و یه بی شرفی مثل خامنه ای تو توهم رهبر شیعیان جهان و فلان هستش و میگه فلان کشور باید محو بشه، بهمان کشور ۲۵ سال آینده رو نمیبینه..
  39
  122
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران

  آمین🙏🙏🙏از مردم ایران که آبی بجوش نمی آید و بخاری ندارد. پر مدعا و کم مصرف.
  40
  112
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا
  اونا میگن موشک ضد هوایی بوده، اونا میگن انفجار کنترل شده تو کارخانه تولید موش موشک بوده، اونا میگن خون از دماغ کسی نیومده، شوما هم بگو بععععله.
  32
  25
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. لابد خود تو که تازه وارد هستی این بمب رو ۱۲ سال پیش اونجا جاسازی کرده بودی و تا دیروز به عنوان جاسوس همون اطراف گل هارو آب میدادی و حالا برای اینکه مچت رو نگیرند پا برهنه تا سیدنی دویدی و به جمع ما پیوستی!
  20
  24
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  نمایشی بنام انتقام سخت ۲ ، اگر آخوند اسراییل را پشت خود نداشت هزار تا کفن پوسونده بود تا حالا ، آخوند ماموریت داره ایران را بخاک سیاه نشانده و تحویل اسراییل بده
  11
  33
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. اصلا بحث تازه تا قدیمی وارد شدن نیست، چرا اعصابت بهم ریخته. بحث اینه که هر لحظه همین الان حتی رآکتور هسته ای دیمونا به راحتی به دست نیروهای سپاه قابل انفجاره. چرا درک نمیکنی هرگز که ما چی داریم میگیم؟
  13
  6
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اقا یکی که اطلاعات نظامی داره بیاد بگه موشک کلاس (SA (surface to Air. معمولا برای هدفهای هوایی بکار میره! چرا اینا برای هدف زمینی استفاده کردن؟ راهنمای چپ زدن پیچیدن راست؟ 😀
  2
  6
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. [::paksan - ایران، ایران::]. شما با مفهوم ساده واقعیت را گفتید. اسرائیل جعلی بداند ایرانی اصیل از نژاد آریایی جانش را فدای ایران زمین می‌کند و دشمن را به زباله تاریخ خواهد فرستاد دوران برن و دررو گذشت فشفشه بازی هاتون عرب های بی بخار را میترساند اما واسه ایران عددی نیستید ... جعلی
  13
  10
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  بهترین هشدار عملی به متجاوزین . تنها یک موشک کل اسرائیل را ترسانده ترسوهای بزدل
  12
  11
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. از کی تا حالا یه بسیجی مزدور خودش رو آریایی اصیل میدونه و ما خبر نداریم خخخ چجور واسه خودش و اون حاج آقا کمان نوشابه هم باز میکنه!
  9
  15
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::]. شاید بچه آریاشهر باشی، ولی آریایی نیستی. وقتی چند نفر مهندس حرف میزنن یه .....نمیاد بپره وسط بگه بیل ام گم شده من رو هم جزو خودتون بدونین. برو سرت رو بکن تو همون توبره که زیاد به بخور بخورتون نمونده. باید دیگه ....کردن یاد بگیرین
  1
  2
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.