لیدی گاگا در عروسی ایرانی

آرایش غلیظ، «فکل» بیرون آمده از زیر روسری، گل سینه درشت طلاییجنجالی شدن لباس‌های لیدی گاگا چیز جدیدی نیست اما این بار، لباس طراحی‌شده و عجیب‌وغریب او در مراسم مت گالا یا فرش قرمز نبود که نامش را بر سر زبان انداخت. بلکه لباسی بود که کارگردان فیلم «خانه گوچی» تن او کرد.

انتظار این بود که در نمایش شکوه یکی از پرقدرت‌ترین خانه‌های مد جهان، شاهد ژست گرفتن‌های لیدی گاگا با معروف‌ترین لباس‌های دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی باشیم؛ اما آنچه چشم کاربران ایرانی اینترنت را گرفت یک تصویر بیرون آمده از فیلمبرداری چند روز پیش این فیلم در ایتالیا بود.

لیدی گاگا، که امیدواریم یک درخشش دوباره از او در سینما ببینیم، جلوی دوربین ریدلی اسکات رفته است تا نقش یکی از قاتل‌های قرن بیستم معروف به «بیوه سیاه» را بازی کند. پاتریتزیا رجیانی پس‌ازآنکه همسرش، مائوریتزیو گوچی، وارث خانه مد گوچی، ۱۲ سال پس از ازدواج، به خاطر زنی جوان‌تر، او را ترک ‌کرد، آدمکشی اجیر کرد تا او را بکشد. او به جرم همکاری در این قتل، محکوم و ۱۸ سال زندانی شد. حالا لیدی گاگا قرار است در نقش او مقابل آدام درایور، این عشق و جنون افسانه‌ای را جان ببخشد.

چند روز قبل، در یکی از صحنه‌های فیلم‌برداری، گاگا، پیراهن آستین‌بلند بنفش با روسری آبی و کفش مشکی پاشنه‌بلندی پوشیده بود. حضور او در کنار آدام درایور که کت‌وشلوار سرمه‌ای به تن داشت کاربران ایرانی اینترنت را به یاد یک صحنه آشنا انداخت: عروسی ایرانی!

آرایش غلیظ، «فکل» بیرون آمده از زیر روسری، گل سینه درشت طلایی تصویری بود که برای بسیاری از ایرانی‌ها یادآور عروسی‌های به اصلاح «تالاری» در ایران است. بنا بر قوانین حکومت اسلامی، برگزاری جشن زنانه و مردانه باید جدا باشد و در زمان عروسی‌ها دیدن زنانی که منتظر همراه مردشان هستند تا مهمانی را ترک کنند و به دلیل قانون حجاب اجباری روسری روی موهای «میزانپلی شده»شان انداخته‌اند برای خیلی از ایرانی‌ها آشنا است.

یکی از کاربران لیدی گاگا را در این تصویر شبیه «زن‌دایی کوچیکه داماد شب حنابندون اومده تو کوچه وایساده منتظر عروس رو از آرایشگاه بیارن» دیده و دیگری او را شبیه مهناز افشار در نقش دختر دهه شصت در فیلم «نهنگ عنبر» می‌داند.
  کاربر دیگری هم با اشاره به رسم عروس آوردن می‌گوید: «وقتی داماد می‌آد تو زنونه»

از شوخی‌های کاربران ایرانی با ظاهر لیدی گاگا که بگذریم، همه شواهد از تولد یک اثر دیدنی از یک ماجرای عشقی، جنایی ایتالیایی خبر می‌دهد. باید دید آیا زوج گاگا و درایور می‌تواند خاطره حضور فراموش‌نشدنی گاگا و بردلی کوپر در «تولد ستاره» را تکرار کند یا نه.

جنایت تنها درِ خانه گوچی را نزد. جیانی ورساچه هم در سال ۱۹۹۷، دو سال بعد از قتل گوچی، با شلیک گلوله، کشته شد.
+13
رأی دهید
-30

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.