فقط چند ساعت میان افتتاح تا فاتحه خواندن بر تاسیسات اتمی نطنز

تاسیسات اتمی نطنز اصفهان  پنج شنبه ۲ ژوئیه ۲۰۲۰ ( ۱۲، تیرماه ۱۳۹۹) نیروگاه هسته ای نطنز اصفهان به علت انفجار شدید از رده فعالیت خارج شد. رسانه های داخلی جمهوری اسلامی  طبق معمول علت این حادثه را  نقص فنی  و آتش سوزی اعلام نمودند ولی چند از روز بعد  از این حادثه  علت را خرابکاری و عوامل نفوذی  اسرائیل و آمریکا اعلام نمودند.  تلویزیون اسرائیلی "کان" در طی یک برنامه مستند تحت عنوان "زمان حقیقت" جزئیات کامل انهدام نیروگاه هسته ای نطنز  را به تصویر کشید ولی حکومت اسرائیل  هیچ گاه به طور رسمی مسئولیت این عملیات را به عهده نگرفت، که شاید این مساله برای خیلی ها  که شناختی به سیاست های امنیتی اسرائیل ندارند،  با حیرت  و تعجب روبرو شود ولی می توان با ارجاع به کتاب محقق  و نویسنده ی اسرائیلی  رونن برگمن " Rise and kill first" (برخیز و اول او را بکش) تا حدودی با  سیاست اسرائیل  در برخورد با دشمنان خود آشنا شد. 
عملیات اپرادر تاریخ ۷ ژوئن ۱۹۸۱ هواپیما های اسرائیلی در طی یک عملیات گسترده هوایی تحت عنوان "اپرا" یا معروف به "بابل" نیروگاه اتمی عراق  "اوسیراک" را به طور کامل منهدم کردند. که تا سال ها بعد از این حادثه حکومت پیشین عراق علت عدم موفقیت خود در محو  و از بین بردن اسرائیل را نابودی نیروگاه اتمی خود می دانستند. 
 
عملیات بستان( باغ میوه) 
۲۲ آوریل ۲۰۰۴ انفجار یک قطار باری در کره شمالی که در پی آن چند کارشناس سوری کشته شدند، سازمان اطلاعات امنیتی اسرائیل "موساد" را به کاوش و تحقیق واداشت تا علت انفجار و ارتباط کارشناسان سوری با آن   را دریابند. که بعد از تحقیقات گسترده در این زمینه  به این نتیجه رسیدند که ایران با پرداخت یک میلیارد دلار به سوریه در صدد ساخت یک نیروگاه هسته ای با کمک کارشناسان کره شمالی می باشد. و این  اطلاعات جمع آوری شده توسط سازمان امنیتی اسرائیل حکومت ایهود اولمرت  را بر آن داشت تا در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۰۷ تاسیسات هسته ای  سوریه واقع در استان دیرالزور را منهدم کند. 
 
یکشنبه ۱۱ آوریل ۲۰۲۱  تنها یک روز بعد از راه اندازی دوباره و شروع فعالیت تاسیسات اتمی نطنز اصفهان، بار دیگر  این تاسیسات اتمی به دلایل نامعلوم دچار حادثه شده و از رده فعالیت خارج شد. آیا در روزهای آتی شاهد دستگیری تعدادی از  کارشناسان و سرداران سپاه ناظر بر راه اندازی پروژه اتمی نطنز خواهیم بود؟ 
بن لیوی
+163
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  ن در چند روز آینده شاهد اتفاقاتی ناب در اسرائیل و آمریکا خواهیم بود.
  170
  21
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  دیگی که برای من نمی جوشه میخوام اصلا نجوشه. اینها فقط به دنبال ساختن بمب کثیف اتمی هستند
  16
  154
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  چاقالو - تورنتو، بلاروس

  سلام٫ توصیه من به اسراییل اینه که دو تا شناورهای چهار پا های سپاهی رو با علی کوپتر با پرچم امریکا بزنه( همون کاری که قبلا در جنگ با اعراب کرد) بیندازد گردن امریکا. امریکا ترتیب ایران رو میده و شر این کثافتها از منطقه و دنیا کم میشه و ما دوباره با اسراییل رفیق جون جونی میشیم. لطف کنید زودتر
  24
  136
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::چاقالو - تورنتو، بلاروس::]. بگو خودت رو بزنن که بادت در بره، بشی لاغرو.
  149
  19
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  Aryanboy - آرنیس، آلمان

  با این حساب که من میبینم اسرائیل هر وقت و هر جا که بخواد به ایران ضربه میزند. تازه فکر کنم این محل همون محلیه که چند هفته پیش خرابش کردند و ایران گفت تدابیر امنیتی را فورا افزایش میدهیم. سوال هم اینجاس نقش و فواید این برج نگهبانی ها و رادارها و دوربین ها و کادرهای امنیتی و نگاهای خفن نگهبانان دقیقا چیه؟
  5
  76
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  iranmona - لیدز، انگلستان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک . نان دانمارک‌میخوری بعد برای جمهوری اسـ... .....میکنی . امیدوارم‌اسراییل بزنه نابود بکنه این اخوندهای کیثف و قاتل و‌دزد .ما .....خونخوار و دشمن بشریت نمیخواهیم ،برید .....شوید از کشورمون عرب پرست های .....و‌خاین به ایران.
  9
  76
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  romano - تهران، ایران

  والا من رژیمی نیستم ولی این بیشرفها هم خوابی کمتر از سید علی و چنگیز برای ایران و ایرانی ندیدن. اسراییل به شاه خدابیامرز نمک شناسی نکرد در تاریخ چهل و چند ساله جمهوری اسلامی حتی به یکی از مخالفان واقعی که از دست رژیم سفاک فرار کردن پناه ندادن. این حمالها در بهترین حالت یک چیزی مثل نوع داخلی امام زمانی و چاه جمکران خودمون هستن که نه تنها ایران بلکه دنیا رو از دید انجیل عهد عتیق میبینن و تنها یک قدم مونده که معبد سلیمان رو بسازن بعد دیگه شرق و غرب دنیا در دستان یهوده. اگر میخواید بدونید اینها چی هستند میزان میلیاردر های یهودی رو در نظر بگیرید و جمعیت اسراییلو بعد GDP شون رو با یک کشور دیگه مثلا سوئد مقایسه کنید خواهید دید که اینها اول از همه برای خود یهودیها آدمهای خوبی نیستن. کلا هر قومی در دنیا انسانها رو از ته شیپور مذهب دید در جهانگرایی شون شک کنید. یکجوری از فتح و الفتوح اسراییل میگن انگار از تنبان باباش اینا رو کرده نه بابا پول و اطلاعات حمایت بزرگترین کشورهای دنیا پشتشه. اینا اگر مرد جنگ بودن تو جنگ جهانی دوم.... میجنگیدند.
  14
  37
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اسرائیل اگر کمی جرات داشت نمی گذاشت نظام اخوندی این همه اسرائیل را تهدید به نابودی کند و همان اول کار هرتاسیسات اتمی که حکومت اخوندی تاسیس میکرد اسرائیل رو سرشان ویران میکرد !
  10
  27
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::iranmona - لیدز، انگلستان::]. خواهشمندم دست از نوشتن جاهلانه برداشته و پذیرای واقعیت‌ها باشید. بعد از ظهور پر میمنت آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه، حکومت واحد جهانی تشکیل و ایشان ماموران (یاران) خود برای نظم و انضباط در نقاط مختلف را تحت‌الشعاع قرار خواهند داد. دانمارک هم یکی از این همین نقاط، گندم و جویش و همینطور ..... اینجا از آن ما خواهند شد.
  80
  9
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  کسی دوست ما مردم ایران نیست. خاک بر سر اون رژیمی که کار رو به اینجا رسونده که حالا ایرانی ها یا راجع به این موضوع بی‌تفاوت اند و یا خوشحال.
  5
  27
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  این کارهای اسرائیل واقعا به نفع ما ایرانیان وطن پرست و شیعه هستش ،کل این تاسیسات قرار به دل کوه منتقل بشه و این تاسیسات در واقع محل منتاژ سانتریفوژ بوده که ما به اندازه کافی سانتریفوژ ساخته ایم که با این خرابکاری چیزی از ظرفیت هسته ای ما کم نشه ،ولی شما نمیدونید چه تبلیغ ضد اسرائیلی عالی برای ما و ایران پرستان با این عملیات خرابکاری به وجود آمد تقریبا کل جامعه ایران و شیعه از این اقدامات اسرائیل بسیار خشمگین شده اند و در واقع مقبولیت نظام شیعی و رهبری و سپاه پاسداران چندین برابر قبل شده این یعنی در یک جنگ مستقیم با این کشورک به دلیل حمایت گسترده مردم ایران و مردم منطقه از ایران ،این کشورک مانند قوطی خالی نوشابه در دستان ما له و مچاله خواهد شد
  24
  2
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  متاسفم برای ان خائنانی که چشم امید به اسراییل بسته اند تا ویرانی ایران را ببینند اما چشمانی که بخواهد ویرانی ایران را ببیند توسط آریوبرزن های زمانه از حدقه در خواهد آمد وای بر آن روزی که آریوبرزن ها از هرکوی و برزن سر براورند آنگاه چشمان خائنین از حدقه درخواهد آمد و بعد نسخه اخوند را خواهند پیچید و ایران را از لوث این لمپن ها پاک خواهند کرد
  18
  4
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.