پروژه سقوط رژیم از سال ۲۰۰۸ استارت خورده اما چرا اتفاقی نمیافتد؟

بالاترین: چرا همه چیز به یکباره متوقف شده و انگار که سرنگونی رژیم یک امر فراموش شده است و با وجود فشارهای شدید اقتصادی و سیاسی خارجی و نارضایتی عمیق داخلی اتفاقی نمی افته .
‏سرنگونی جمهوری اسلامی یک استراتژی است نه یک سیاست.شمارش معکوس برای رژیم جمهوری اسلامی در این شکل و قالبش شروع شده است . اگر به صحنه سیاست بین المللی‌ بنگریم میبینیم که پروسه ساقط سازی این حکومت از سال ۲۰۰۸ شروع شده و اکنون در مرحله ماقبل پایانی به سر میبرد اما به این راحتیها به ‏مرحله پایان نخواهیم رسید زیرا که صحنه بازی با ورود یک عنصر اصلی و تاثیرگذار در صحنه جهانی تغییر کرده . این گلوبالیستها بودند که ابتدا به این نتیجه رسیدند که جمهوری اسلامی در این شکل و شمایلش دیگر قابلیت تامین منافع آنهارا ندارد و تصمیم به رژیم چنج گرفتند (مصاحبه ‏شوروش با CNN و اعلام سرنگونی رژیم ) اما در تندباد حوادث بهار عربی ایران موند تا حاکمیت منطقه را در دست بگیرد و در عوض رژیم را بدون سروصداو به آرامی خلع سلاح اتمی کردند .سپس رفتند برای رژیم چنج که به یکباره با انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا ترامپ و ترامپیستها به قدرت رسیدند .

ترامپیستها نیز با رژیم آخوندی مشکل دارند ، پس هر دو گروه علیرغم دشمنی و عدم سازش و رقابت در صحنه بین المللی بر سر نبودن رژیم جمهوری آخوندی شیعه توافق دارند . فقط مشکل سر یک‌ مسئله است ، هر یک از دو‌گروه رقیب ،ایران پس از خامنه ای را برای اهداف خودشون میخواهند در اینجا ‏میگوییم که هریک از این دو گروه ایران آینده را برای چه میخواهند .
گلوبالیستها :گلوبالیستها از دهه ۷۰ قرن قبل در صحنه سیاست و‌اقتصاد بین المللی وارد شدند و با قدرت یافتن تاچر در انگلیس و ریگان در آمریکا عملاً صحنه سیاست و اقتصاد جهانی را به انحصار خودشون درآوردند

سپس یکی یکی کشورهای جهان را به زیر حاکمیت مالی و سیاسی خودشون درآوردند و‌آنچنان کردند که امروزه تقریباً کشوری در جهان وجود نداره که خارج از ماتریکس سیاسی یا اقتصادی گلوبالیستها باشه . در این بین جمهوری اسلامی یکی از بزرگترین و وفادارترین رژیمهای جهان است که ‏بیشترین خدمت را طی ۴۰ سال گذشته به منافع گلوبالیستها در جهان کرده .

در واقع جمهوری اسلامی ژاندارم منطقه غرب آسیا برای حفظ و‌حراست منافع و سیاستهای گلوبالیستها بوده است و اهمیت این حکومت تا بدانجا بوده که از فردای ۲۲ بهمن ۵۷گلوبالیسم جهانی تمام نیروهاشو بسیج کرد برای ‏حفظ این حکومت و این سیاست نیز تا سال ۲۰۰۸ به شدت و‌ حدت دنبال میشد . تا اینکه ایدئولوگهای شیعه زده تصمیم گرفتندکه بروند به دنبال بمب اتم . ساخت بمب اتمی تنها چیزی‌بود که میتوانست شکل بازی‌ را بلکل عوض کنه و ایران اسلامی‌ را از زیر سلطه گلوبالیستها خارج کنه . ایران اسلامی ‏اتمی دیگرکشوری نبودکه به راحتی سیاستهای اقتصادی بانک جهانی‌ و صندوق‌ بین المللی‌ پول‌ را اجرا کنه.در ضمن سوءمدیریت سیاسی و اقتصادی حکومتی در زمان خامنه ای ایران را تبدیل به یک برهوت زیست محیطی و اقتصادی کرد.‌اکنون ایران تبدیل شده به درس عبرتی برای تمام دنیا ‏.

به عنوان نتیجه اجرای سیاستهای لیبرالیستی_گلوبالیستی و از سوی دیگر این ایران برهوت شده نه به درد‌ حضور در صحنه های بین المللی‌ میخوره ، نه دیگه توانی برای برای پیشبرد اهداف گلوبالیستها.پس این نوکر حلقه به گوش نیاز مبرمی به ریکاوری داره تا هم مردم یک نفسی بکشند هم نیاز هست تا ‏اقتصاد کشور یک بازسازی بکنه تا با نیرویی بیشتر در موقعی مناسب وارد میدان بشود .

درمقابل :
ترامپیستها نیز نیاز شدیدی به ایران دارند . آنها به ۲ علت بزرگ ایران را میخواهند .
۱. تبدیل ایران به متحدی برای مقابله باچین و روسیه.
۲. تبدیل ایران به اقتصادی مهم‌ و پیشرفته برای تبدیل

خاورمیانه به منطقه ای اقتصادی به عنوان رقیب منطقه شرق دور‌.اکنون به راحتی متوجه میشویدکه‌ چراآمریکا به راحتی ازبرجام خارج شده واروپاعلیرغم تمام شعارهاباآمریکاهمکاری میکنه . حال در این پازل فقط جای ۲ مهره خالیه .
روسیه
چین
- روسیه : از ابتدا هم هیچ نیازی به ایران نداشتند.آنها به خوبی میدانند که ایران هرگز متحد روسها نمیشود و وجود احمقی در راس حکومت و تعدادی روسوفیل نظامی هم باعث توهم‌ روسها نشد . وجود احمقهای روسوفیل در راس حاکمیت و شورای امنیت ملی کشور تنها باعث این شده که روسها از برگ ایران در چانه زنیهای سیاسی با آمریکا استفاده کنند . در ‏غیر این صورت ایران هیچ منفعتی برای روسها ندارد و روسها بیشتر به چشم یک انگل و نیازمند به ایران نگاه میکنند .
- چین :چین کشوریست که به سمت ابرقدرت شدن حرکت میکنه.اما برای رسیدن به آن قدرت هنوز نیاز به یک دوره ۲۰ تا ۳۰ ساله دارد . بنابراین عملاً توانایی مقابله با آمریکا را ‏بر سرایران ندارد . علاوه بر این ، چین هم ایران را در حد و قواره این نمیبینه که بخاطر یک کشور بدبخت و رو به زوالی به نام ایران ، برای اقتصاد خودش مشکل و تنش ایجاد بکنه . در یک‌ کلام جمهوری اسلامی کاری کرده که مثل مریض طاعون زده همه ازش فرارین.و اینجاست که آمریکا با فشار ‏به حکومت و تحریم اقتصادی سعی میکنه که قدرت سرکوب رژیم را ازش بگیره و سرنوشتش رو به دست مردم ایران بسپاره.و نقطه افتراق و دعوای گلوبالیستها و مرکانتلیستها به رهبری ترامپ از همینجا شروع میشه
گلوبالیستها :از نظر گلوبالیستها ، رژیم جمهوری اسلامی حکومت ایده آل و عالی و بهترین ‏و تنها حکومتیه که میتونه بر ایران حکومت کنه و در عین حال منافع گلوبالیسم را در منطقه خاورمیانه حفظ کنه . گلوبالیستها معتقدن که این رژیم همه چیزش عالیه و تنها و تنها نیاز به یک ریکاوری سیاسی و اقتصادی چند ساله داره و باز میتوان از وجودش در حاکمیت ‏ایران و مداخلاتش در منطقه برای چندین دهه آینده (حداقل ۵۰ سال) استفاده کرد . از نظر آنها خاورمیانه باید به همین وضعی که هست بمونه تا زمانی که بتوان اسرائیل را نابود کرد
اسرائیل را نابود کرد ؟بله،شگفت زده نشوید:مقالات متعددی که بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ درمجلاتی مانند آتلانتیس ‏و نیویورک تایمز و .... نوشته شد به خوبی موید این مسئله است . بسیاری از معروفترین تئوریسینهای سیاسی گلوبالیسم و لیبرالها ، خصوصاً لیبرالیستهای آمریکائی و هواداران پروپاقرص حزب دموکرات در آن زمان طی همان مقالات مینوشتند که یک ایران اتمی بزرگترین عامل توقف اسرائیل در‌ منطقه ‏است و ایران اتمی باعث میشه که اسرائیل به پای میز مذاکرات صلح بیاد و شرایط طرف مقابل را هم بپذیرد و به این ترتیب میتوان بعد از دهه ها شاهد صلح و ثبات همیشگی خاورمیانه بود ‌. که البته دروغ محضه .
 
اگر این سناریو پیش میرفت و میتونست منجر به اتمی شدن ایران بشه. امروز خاورمیانه ‏زیر غبار اتمی بود و از منطقه خاورمیانه جز تلی خاکستر و میلیونها سنی و یهودی و مسیحی کشته باقی نمیموند . اگر اینگونه نشده بخاطر تلاشها و تهدیدهای نتانیاهو و کار سنگین اطلاعاتی اسرائیل و تلاشهای لابی یهودیان آمریکا بوده و بس اما برای فهم دقیق و نیات پشت پرده سناریوی ایران اتمی ‏به‌ خواستگاه گلوبالیسم دقت کنید ، پاسخ ها دقیق و مشخص میشود . نقشه گلوبالیستها برای رژیم چنج اینه که خامنه ای تازنده است در راس هرم قدرت باقی بماندو پس از مرگ وی است که تئوری جمهوری اسلامی منهای ولایت فقیه را اجرا و رژیم را تنها با تغییر پوسته ای ظاهری تداوم دهندتمام گروههای ‏اپوزسیون درونی رژیم و تمامی کارشناسان و مبارزین صادراتی و کلیه صاحبان مدیای سیاسی و جدیداًتفریحی مانند منوتو فقط و فقط به دنبال جا اندازی همین تئوری گلوبالیستها هستند .‌ از ۱۵ سال پیش اینها کاری نکرده اند مگر جا اندازی و باوراندن این تئوری که ایران تنها و تنها ۱ مشکل داره به ‏به نام خامنه ای که با براندازی وی و جایگاه وی و تغییراتی اندک در قانون اساسی جهت حذف مقام ولایت فقیه ایران تبدیل به آزادترین و دموکرات ترین کشور کل منطقه خاورمیانه میشود .اما دم مارمولک این جماعت در چند نقطه میزنه بیرون . مثل:اینکه هیچیک از این گروه ها و افراد سمپاتی ‏به اسرائیل ندارند و اینها هم مثل خمینی و خامنه ای دشمنی بی دلیل و کینه ای تاریخی بر علیه اسرائیل و قوم یهود دارند . در بهترین حالت اندک شماری از اینها تنها به پذیرش وجود کشوری به نام اسراییل از سر مجبوری معتقدند حتی اینها نیز هیچ اشاره ای به پذیرش و به رسمیت ‏شناختن اسرائیل نمیکنند .
- یکی دیگر از جاهایی که دم مارمولک اینها میزنه بیرون اعتقاد و تعصب این افراد به اقتصاد لیبرالیستی در افراطی ترین شکل آن است . هیچ گروه ، دسته یا فردی در این جماعت صادراتی نیست که کوچکترین پلان و نقشه ای برای اقتصاد ایران پس از رژیم داشته باشه ‏چرا که با وجود نسخه های اقتصادی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نیازی به این کار نیست
ترامپیستها ( مرکانتلیستها) :نگاه ترامپیستها به ایران کاملاً متفاوته . آنها میدانند که رژیم تا خرخره در‌ منجلاب مشکلات خودساخته به سر میبره ، به شدت ناکارآمده و توانایی ‏حل کوچکترین مشکل رو نداره . در نتیجه بهترین موقعیته که ایران را از چنگال گلوبالیسم خارج کنن .چرا که شاه مهره بازی آینده در جهت زدن اتحادیه اروپا و تضعیف چین و روسیه ایرانه . از نظر ترامپیستها ایران توانایی این را دارد که به عنوان الگویی اقتصادی و سیاسی برای کل ‏منطقه ظهور کند.هر چند که از نظر آنها منطقه نفوذ ایرانِ پس از جمهوری اسلامی با آسیای میانه وقفقاز خواهد بود ، نه خاورمیانه . (مراجعه شود به مقاله معروف یِوگینی پریماکوف،استراتژیست معروف روسیه ملقب به کیسینجر روسیه،در ابتدای دهه ۹۰ میلادی با عنوان «مواظب ایران بزرگ باشید»).
+72
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  زغال استارتش سوخته. باید هول بدین.
  70
  25
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  این یک پروسه سیاسی اقتصادی هستش. نگه داشتن حکومت ایران مابین هوا و زمین منافع بسیار زیادی برای چین و روسیه از یک طرف و آمریکا و اروپا از سمت دیگه داره. اول اینکه ایران منابع مالی مناسبی داره که میشه باهاش بده بستان سیاسی کرد. بازی کردن با برگ ایران مابین قدرتها و گرفتن امتیاز و دادن امتیاز. فروش سلاح بخصوص به کشورهای اطراف ایران توسط هر دو طرف بخصوص چین و روسیه . بلوک کردن دارایی ها و استفاده از تحریمهای ایران توسط هم پیمانان اقتصادی آمریکا مثل چین و کره و ژاپن و حتی عراق و افغانستان و پاکستان و هند و بقیه کشورها برای گرفتن نفت و گاز و برق و مواد پتروشیمی و منابع معدنی از ایران و در عوض ندادن پول یا دادن تولیدات خودشون بجای پول. وضعیت نه جنگ و نه صلح بهترین وضعیت برای چین هستش و چین در کره شمالی هم از این وضعیت نهایت استفاده رو کرده و تقریبا کره شمالی رو ضمیمه خودش کرده که در صورت فروپاشی حکومتش این منافع از دست میره آمریکا هم با کمک کره شمالی فروش و نگهداری از تسلیحات کارخانه هاش تضمین شده است. با این همه منافع چرا باید از سرنگونی حمایت کنند؟حتی اگر مردم ایران هم بخواهند آنها نمیخواند
  4
  49
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  Aryanboy - آرنیس، آلمان

  جوابش ساده است! چون مردم این حکومت را میخواهند. اگه نمیخواستند مثل شاه سرنگونش میکردند. این هم به این معنا نیست که مردم عاشق حکومتایران هستند، بلکه هیچ جانشین دیگری را نمیبینند، اگر ببینند براش انقلاب میکنند. مثل خمینی!
  61
  26
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  شاید خامنه ای و دامنه فاسد سپاهیش نفهمه ولی علاوه به منافع زیاد بودن آنها در قدرت در منطقه مراکز قدرت در داخل آمریکا بخصوص مراکز وابسته به بنگاههای اقتصادی و نظامی آمریکا بشدت از حملات سایبری یا حملات رسانه ای به منافع آمریکا استقبال میکنند و بشدت سعی میکنند با اهرمهای رسانه ای توان ایران رو بزرگنمایی کنند چون این بزرگنمایی باعث میشه بودجه های نظامی امنیتی و خریدهای جدید تکنولوژیکی یا سفارشهای جدید دفاعی مثلا در مقابل حملات سایبری بدون مخالفت و یا حتی سوال تصویب بشوند و حتی اسرائیل تلاش زیادی میکنه که این تهدیدات ایران رو بزرگنمایی کنه تا بتونه بودجه های باعوض و کمک های نظامی و همچنین کمک های یهودیان آمریکایی و البته منبع جدیدش یعنی کشورهای مرعوب شده عربی اطراف ایران رو جذب کنه و برای اینکه نشون بده این پولها رو داره خرج دفاع و ضربه زدن به تهدیدات بزرگ میکنه همش مقالات و گزارشهای حملاتش به نیروهای ایرانی در سوریه و عراق و لبنان پخش میکنه . نبود جمهوری اسلامی قطعا بسیاری از بودجه ها و پولها و پروژه ها رو بی معنا و مختل میکنه پس باید در این منطقه این تهدید پوشالی باشه.
  4
  28
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  اگر بخوایم بدبینانه به موضوع نگاه کنیم و اگر دقت کنید در تمام نقاط نفت خیز و پولدار این تهدیدها بزرگنمایی و حتی حمایت میشوند.البته وجود هسته های خودجوش در این نقاط خودشون بدون اینکه بدانند عامل اجرای خواسته ها و منافع شرکتهای تسلیحاتی هستند.وجود روسیه تخریبگر و مداخله گر و اشغالگر در اروپا بسیار حیاتی هستش. چین توسعه طلب و یاغی و متقلب در شرق آسیا به همراه کره شمالی فقیر ولی تهدید کننده. وجود ایران ضعیف ولی متوهم و تهدید کنند در خاورمیانه بجای عراق و صدامی که سرنگون شد منافع مالی زیادی از پول نفت و گاز این منطقه داره. وجود گروههای تندرو اسلامی در جنوب و مرکز آفریقا که معادن و پول نفت در اختیارشونه. قبول کنید این منافع مالی سنگینی برای دو گروه داره یعنی حمایت کننده ها از این کشورها و گروهها و کشورهای ضد آنها. یعنی چین و روسیه هم منتفع اند هم طعمه هستند از طرف دیگه کشورها و کمپانی های غربی هم منتفع هستند هم طعمه ولی در هر دو حال به هم نون قرض میدهند و منافع رو با هم تقصیم میکنند.میهمان ناخوانده این ماجرا اسرائیل هستش و البته ترکیه که به تازگی متوجه شده داستان چیه
  4
  16
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  تا زمانی که یک ادم حسابی پشت این داستان نباشه اتفاقی نمیوفته ، اگر منتظره رضا باشید حتما به جایی نمیرسید
  33
  18
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Liberte - ارومیه، ایران
  قطعا ایران بزرگ و پاینده خواهد بود. با مردم نجیبش، مستحق زندگی بهتری هستند. کاش در آینده به صورت فدرال هم دربیاد. منطقه گرایی و فدرالیسم مثلا باعث میشه ترک ها بهتر به امورات خودشون ، فرهنگ ، تولید و اشتغال و مسایل اجتماعی خودشون برسن. اما ایران همواره بزرگ و جاویدان باقی خواهد ماند
  34
  19
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران
  مقاله فوق مثل خواب رویا گونه هذیانی دم صبح است.نویسنده مقاله سوار کالسکه بوف کور از کوچه باغهای سیاسی ج.ا در شب تاریک گذشت ،و اثار دندان مرد خنزر پنزری بروی سینه ایران خانم باقی گذاشت.
  7
  22
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  kakolzari - لندن، انگلستان

  تا مردم به خیابان نریزند هیچ تغییر مثبتی رخ نخواهد داد
  6
  34
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  یا فاطمه زهرا کپنهک. دوستان این مزدور مرد هست و تابحال که شما اورا فاطمه آره نام میبردید اینقدر شجاعت نداره که بگه من زن نیستم،تمام مزدور‌های جمهوری اسلامی مثل سگ میترسند که حتا راست بنویسند از کدام کشورند، اوو با اشاره به زغال دینام خودشو لو داد چون بانوان ایرانی‌ از تکنیک ماشین در این هد وارد باشه.
  5
  7
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  تحلیل آبکی و مشتی خیالپردازی! انقلاب جریان دارد، انها که نمی بینند یا کورند و یا نمی خواهند ببینند، نیازی به تغییر آنی و شگرف نداریم، مردم دایم و پیوسته دارند جلو می روند، یک انقلاب دموکراتیک آرام، رهبر آن خود مردم هستند! البته وای بر ان روزی که باز بی بی سی برایمان رهبر تعیین کند، رهبری که رهبری مردم را حذف کند!
  1
  11
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  اینها تئوری توطئه است، کاربردش رو از دست داده .امروز سقوط یا پایداری هر رژیم دست مردم آن است. ملتها تعیین کننده هستن،
  2
  8
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  ReyKasravi - لندن، انگلستان
  درود بر پاکسان عزیز از تهران که توی کامنت هایش نکته های درست و مهمی را مطرح کرد .مقاله نوشته شده واقعا درست بود در مورد گلوبالیزشینست ها و ترامپیست ها و اولین راه و تنها ترین راه اتحاد ملی و خرد جمعی مردم ایران هست که این شاید ده ها سال یا صدها سال طول بکشه .نخست باید از شر دین کلفت کردن و مذهب درشتی رها شد و کشور و میهن و تاریخ و فرهنگ را در اغاز همه چیز قرار داد که بدبختانه این سال ها طول خواهد کشید و غرب و روسیه و چین به ایران اخوندی به عنوان یک اسیسست برای بقای خود نگاه می کنند و به راحتی این اید یا اسیست خود را از دست نخواهد داد .
  2
  0
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطمه کماندوی صادراتی تو باز هم حرف زدی. حرف نزنی نمی میری ها.
  6
  8
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kakolzari - لندن، انگلستان::]. مردم توی خیابون سوریه با اون همه تجهیزات نتونستن یه زرافه رو سرنگون کنن و توقع داری ملت بی رمق ایران از پس گله کفتارهای آخونده و پاسدار و بسیجی و مزدور و روس و چین و کانادا و اروپا و دموکراتهای آمریکا بربیان؟ رو من یکی حساب نکن رفیق :)
  6
  6
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  مقاله خوبی بود. کاملا هوشمند. و تشخیصهای درست. تصویر این مقاله هم عالی بود. ممنون از نویسنده. جالبه نمیدونستم سایت بالاترین هنوز هم فعاله. موفق باشن.
  4
  5
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. فارسها باید گدایی فدرالیسم کنن. چون دو دوره حکومتی دستت نشانده خارجیها رو صاحب شدن گند زدن به عالم و آدم. ملت بزرگ و کهن تورک ایران از کهن زمان حاکمان ایران بودن و خواهند بود.
  22
  9
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  تا زمانیکه اکثر مردم داخل درخیابانهای شهرها و حتی ابادیهای ایران شعار ندهند و بیانیه و اطلاعیه منتشر نکنن که اقای رضا پهلوی را مثل شاه یا رهبر خودشان قبول دارند و از ایشان نخواهند به ایران برگردد محال است که اقای رضا پهلوی بتواند خودرا شاه بعداز سقوط نظام اخوندی در ایران بحساب بیاورد! پس باید اکثر مردم داخل ایران علنن و اشکارا خواهن برگشت جناب رضا پهلوی به ایران باشند تا اقا پهلوی هم رهبری اعتراضات مردم را بعهده بگیرد و پیام و بیانیه و اطلاعیه خودرا به رسانه های خبری خارج از کشور ارسال کند تا این رسانه ها هم رو به داخل ایران پخش کنن.
  3
  6
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  iranmona - لیدز، انگلستان
  ایران تنها کشوری هستش که مردمش نمیخواهند عوض بشه .مردم ایران کمک میکنند تا حمهوری جسلامی بیشتر قدرت بگیره تا بعد بیشتر به خود مردم ظلم‌کنه .
  4
  4
  جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  آلونا ازنامنسکایا - اورلاندو، ایالات متحده امریکا
  احتمال وقوع انقلاب در ایران صفر درصده برای این که انقلابی رخ بدهد اولا مردم باید آماده هزینه دادن و فداکاری باشند و دوم این که حکومت غافلگیر شود و برنامه ای برای مقابله نداشته باشد اتفاقی که در سال 57 رخ داد اما امروز نه مردم آمادگی فداکاری دارند نه حکومت غافلگیر میشود . تنها راه خلاصی از شر جمهوری اسلامی کودتای نظامی است که آن هم شاید احتمالش بیشتر از 10 درصد نباشه ولی آن چیزی که احتمالش بیشتره تغییر هویتی جمهوری اسلامی به مرور زمان است مثل همان اتفاقی که در چین و ویتنام رخ داد
  2
  7
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  این تحلیل بیشتر شبیهِ یه توهم میمونه که جنس و وافورِ نحلیلگرش از نوعِ درجه خوبش هم بوده و بنده خدا رو هم نعشهگیه توأم با شنگولی داده 😋😋😋😋 . کامنت ها رو که آدم میخونه که دیگه خدا بده برکت . هنوز ملت فکر میکنن که دنیا دست آمریکا و شوروی و اروپا و چین و ژاپن . ووو . و مشکله که به این ملت بفهمونی که یه عده ی خاص و پشت پرده و در سایه در راس دنیا هستن که دارن دنیا رو رو انگشتشون با چندتا مهر و امضا و نامه نگاری به هم میچرخونن و هر رژیم و سیاستی که بخوان هرکجای دنیا پیاده میکنن . هنوز نمیخوان بفهمن که یه ایران رو ظرف دو سه هفته شاه ش رو کشوندن پایین و بجاش خمینی گذاشتن . هنوز توی توهم این هستن که ملت تظاهرات کنن و بریزن توی خیابون و حکومت عوض کنن . هنوز نمیخوان بفهمن که یک کرونای دروغین رو با رسانه ها و اینترنت شون گنده کردن و به گوش و چشم کل دنیا کشوندن و همه رو ترسوندن که به واکسن پناه ببرن و واکسن رو میخوان فرو کنن به بشر برای و کنترلِ جسم و عقل و نسل های آینده ی بشر . بیدار شین بابا جان همه تونو فیلم کردن😂😂😂😂😂
  2
  1
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. چرا به پیران بالای هشتاد سال واکسن می زنند؟ لابد برای کنترل انها توی گور است! توهم را اول از خودت دور کن عزیز جان
  2
  2
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::Liberte - ارومیه، ایران::]. در ایران مرز خاصی برای هیچ ملتی نداریم و بنابراین ایده ی فدرالیسم فقط برای ترس شما از دموکراسی و احزاب ازاد سراسری است، در یک ایران ازاد شما ترک ها بروید توی احزاب خودتان، ما ایرانیان هم همینطور، حکومت از ائتلاف احزاب خواهد بود، مانند اروپا، در میان ترکها همان مقدار گوناگونی افکار هست که در میان فارسها. اگر فدرالیسم را وسیله ای برای اهداف دیگر قرار دهید، حسابتان با هشتاد میلیون ایرانی خواهد بود، در ضمن امیرقریو بدان که در همان دربار تیمور لنگ وحشی تو حداکثر ممکن بود ماست بند باشی! .
  5
  1
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. هرچی میکشیم از دست شما ترکهاس! منظورم قشر سیاسیتونه که خودت یکی از اونهایی. سو تفاهم نشه لطفا!
  4
  4
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  هههه ترامپیستها. اینا از کی سیاستمدار شدن؟. ....به اون سیاستی که توش یه ترامپیست باشه. ....
  1
  1
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  ببینین تا حدود ۲ سال قبل یه نیمچه امیدی بود. الان دیگه غرب دنبال براندازی این نظام نیست. الان طوری شده که حتی شما بخوایی نظامو براندازی میشی مخالف غرب. این نظریات توطئه رو هم از سرتون بندازین دور. سیاست بازی هست. بازی تغییر دادن و کشاندن جریانها به یک طرف. من یکی خسته ام الان. اما بدونین این پست بچه گانه رو همین چند ماه پیش موسسه راند با ۱ میلیارد دلار درامد منتشر کرده بود و یه سری بیسواد همونو به فارسی برگردوندن و بعدم نظریات توطئه گرایانه خودشونو مخلوط کردن. این مقاله رو یه ابلهه نوشته. یه ابلهی که از بیسوادی سیاسی مردم سوء استفاده میکنه. ببینین الان گذشت. تموم شد. براندزای تموم شد. الان تغییر رو دارن پیش میبرن. یعنی همین نظام همین مسئولین اما بدونه تهدید غرب. اما تهدید برای عربها و ترکیه بله. الان به اصطلاح ریش بزارین یکم و چندتا سفره صلوات بندازین فیلمشو بزارین تو یوتوب بلکه راحت تر برین ایران. دیگه گذشت . ملتی که نیم قرن برگ چغندر بود.
  2
  0
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  به لحن تغییر یافته ی اسراییل توجه کردین ای ملت چغندر؟. سیزده بدر رو دیدین ؟ به دروغ گفتن وصل کردن؟. منافع یعنی این. و این ملت برگ چغندری بعد نیم قرن نفهمید منافعش یعنی چی. فهمیدن که چه عرض کنم. دوست نداشت بفهمه. بعد یه عده احمق شب و روز میگفتن چرا امریکا حمله نمیکنه. خداییش چی تریاک میزنین؟
  2
  0
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  45 ساله حرفهای تکراری و مسخره .به همین خواب و خیال باشید
  1
  0
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. ای امان از درد تجربه. تو ایران که شهرستانتون بودی همش پای منقل بودی و الانم که ترانزیت شدی کانادا و ماریجوانا آزاده همش رو هوای. بیا پایین پسر جون. به اون دنیایی که که گلوبالیستها و در راسشون لاشخورهای دموکرات آمریکا دست گرفتن باید اصال 7رنگ زد.
  0
  5
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. شما خودتو زیاد ناراحت نکن و بشین پای همون اینترنت و منوتو و بی بی سی تونو گوش کن و هرچی گفتن رو باور کن و کلاً راحت باش . هیچ جوابی برای گفتن به امثالهم بهتر از آینده نیست ..
  0
  0
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. به روی چشم دوست گرامی، نوشته بودی : »واکسن رو میخوان فرو کنن به بشر برای و کنترلِ جسم و عقل و نسل های آینده ی بشر«!!! خواستم بپرسم نظر دیگری نداری؟ خودت واکسن زدی؟
  0
  0
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اره ما شهرستانیا اومدیم کانادا جای بقیه رو تنگ کردیم.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من شهرستانی چیزی رو براتون میگم حتی اپوزیسون تلاش میکنه جلو گفته شدنشو بگیره. هنوز مونده شما بدبختا به من برسین.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.