اردوگاه دانشجویی و دانش آموزی رامسر سال ۱۳۴۰ - ۱۳۳۹

گزارشی کوتاه از فعالیت های دانشجویان و دانش آموزان شرکت کننده در اردوی تابستانی رامسر- سال ۱۳۳۹ / ۱۳۴۰
+50
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  سالی بود که من پا به دنیا گذاشتم. این کلیپ ها را را مقایسه کنیم باکلیپ هایی که از دوران قاجار باقی مانده و دو دستی بر سر خود بکوبیم که چرا قدر پهلوی را ندانستیم.
  8
  58
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۶
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  آفرین. به این کار می گویند:«تبلیغ خاندان منحوس پهلوی به روش زیرپوستی»البته الان جمعی نابِخرَد .....مانند شهین جان اورل از انگلیس بروش گازانبری به من حمله میکنند.
  92
  4
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
  ۳۱
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  عزیز دوست داشتنی ! من خیلی فکر کردم و دیدم کاملا حق با تو هست ! زمانی که این دختر ها و پسر ها این چنین متمدنانه داشتن زندگی میکردن , امثال شما هم وجود داشتید که مهمترین دغدغه زندگیتون این بود که وقتی سبیه لب جوب رخت میشوره اگه لچکش عقب رفت تکلیف چیه ! بزرگترین فضیلت زندگی این قشر هم تولید مثل بود , تو تولید شدی و امروز ما به اینجا رسیدیم
  13
  53
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
  ۴۰
  aarian - تهران، ایران

  کسانی‌ که با تنگ نظری از دوران پهلوی انتقاد می‌کنید فقط کافیه که این ویدئو‌ها رو با روزگاری که ما بچه بودیم و زیر ریش و پشم و کثافت و جبهه و شهادت و خانمهامون زیر چادر و چاقچور و فاطی کماندو له شدند مقایسه کنید و خجالت بکشید. چی‌ بودیم و چی‌ شدیم!
  11
  35
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  ای شهین جان بی جربزه از انگلیس!اگر به اندازهُ یکدهم انقلابیون وشهدای سال پنجاه و هفت جرأت داشتی(داشتید)،دلم نمی سوخت.ولی نه جربزه داری نه عقل کافی ونه مشاعری درست.بنده درست در سال انقلاب متولد شده ام ونه پیش ازآن.خاطرنشان میکنم که بنده فقط دو اخوی بسیار خفن!،اما مهربان دارم.صبیهُ(ونه سبیه!) بیسوادان رخت می شستند وهنوزهم می شویند.«دریای بیسوادی ساحل ندارد.ای ....!پارو بزن!»
  48
  3
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
  ۳۱
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. عزیز دلم , سبیه یعنی زن تملک شده , زن اسیر , مثل خانم والده حضرت عالی ! صبیه که تو بیسواد نوشتی یعنی دختر بچه که منظور من نبود , من هم آگاهی دارم که تو کی دنیا اومدی برای همین گفتم سبیه چیزی فرا تر از تولید مثل در چنته نداشتن , و از به زمین افتادن امثال تو ما به اینجا رسیدیم , ای کاش خاندان پهلوی از خطرات این زاد و ولد دون پایگان آگاه بودن
  9
  44
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  من در دهه ۵۰ سه بار بخاطر شغل پدرم در این اردوگاه بودم ، فوق العاده بود ، استخر مختلط ، دو تا آمفی تعاتر بود ، صبح ها برنامه ، آموزشی ، بعد ازظهر ها برنامه های هنری ، رقص و آواز ، بعد از صبحانه دهها کورس مختلف آموزشی بود ، از نقاشی ، کاردستی ، کلاس های تعاتر ، و رقص ، من خودم یادمه از جمله تو کلاس ویترای ، نقاشی روی شیشه شرکت کردم ، شاید تعجب کنید یک کلاس هم فراگیری طرز باز و بسته کردن تفنگ بود ، خیلی جالب بود ، چرا که باید در سرعت کم اجزای تفنگ را باز و بسته میکردیم ، یک بخش از اردوگاه ، خانه های کوچک ویلایی بود و دانشجویان و میهمانان اروپایی آن ها را در اختیار داشتند ، البته عشق و عاشقی بسیار رایج بود ، ،خصوصا دختران شهرستان های کوچک و یا از مناطق سنتی برای اولین بار با پسر ها آشنا میشدند ، شایعه همیشگی استفاده کافور در غذا برای کاهش تمایلات جنسی بود ، هنگام شب وقتی دختر ها در یک طرف و پسرها ها در یک طرف دیگر بودند ، این شعار با کلی خنده دهها بار تکرار می‌شد ، دختر ها فریاد میزدند امشب شب ما سحر نداره ، پسران در پاسخ میگفتند کافورش اثر نداره ، و باز این شعار تکرار می‌شد ،
  4
  20
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
  ۳۱
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. امدی اظهار با سوادی کنی دیدی shahin پوز تو رو به خاک زد کلی خندیدم. بیشتر از این خودتو ضایع نکن. در جایی که دیگه حتا نوه نتیجه‌های ملاها دیگه پدر بزرگ رو قبول ندران. زور زدن مزدوران و جیره خوارن مفت خوری مثل تو دیگه بی‌فایدست. امروز بچهای ۷ ساله هم خریدار مزخرفات شما نیستن. علت اینکه شما هنوز سر پا هستین از زور تفنگ و جنایت شماست. ولی مردم یک روز این بازی رو میبرن، چون بازی هیچوقت یه برنده نداره. این همه کار هست برای زندگی کردن.این نون کثیف خوردن نداره.
  6
  24
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.