آقای مهاجرانی! کمی آرامتر! هر چه «تقلا» کنید، برای «کیهان»، همان «بهاءالله» هستید!

انتخاب - مصطفی فقیهی : وزیر ارشاد دولت اصلاحات که چندصباحیست، مواضعی متفاوت اتخاذ می‌کند، گفته «این معادله که رییس جمهور نظامى باشد یا نباشد یک مغلطه است»، که پاسخ دادم «می‌فرمایید امام خمینی در مورد ورود نظامیان به عرصه سیاست، مغلطه کرد؟»
 
جناب مهاجرانی،‌ من که چنین تصوری از جنابتان را محال می‌دانستم، اما حال که چنین «مدار» و معبری را برگزیده‌اید، بهتر است بدانید!
 
و لااقل به خاطر گذشته‌ای چونان ویژه و منحصر بفرد! دقت فرمایید! شما که سیاست‌پیشه‌ای کیس و دیرین هستید، لطفا گام‌ها و قدم‌ها را برای تغییر جبهه، اندکی ارام‌تر بردارید که لااقل مخاطب عام، این چرخش اندیشگی را چنین سهل باور نکند. نگون بخت، ان مخاطبین خاص که اساساً در این طی‌الارض رشک‌برانگیز!، محلی از اعراب ندارند!
بدانید و مطمین باشید که هر چه تقلا کنید و برای خوشایند این و ان، بغلتید و ‌جهد و ‌کوشش کنید، برای کیهان (بعنوان نماد بخش قدرتمندی از حاکمیت) نه "عطاءالله" که همان عنوان توهین امیز "بهاءالله" هستید (پس لطفا در بیان چنین مواضع شاذی، ‌بیشتر تامل و تعمق بفرمایید)، مگر انکه اتفاقات دیگری در پس پرده، در حال حدوث باشد که مردم از ان بی‌اطلاعند!
 
از طرفی، سوءاستفاده از نام سردار سلیمانی برای مطامع پلشت انتخاباتی (با وجودی که نظر ایشان را بهتر از بسیاری می‌دانید)، حقیقتاً درداور و رنج‌اور بود و از فردی چون جنابتان، بس بعید و بل قبیح!
 
می‌دانم، خسته شده‌اید!
 
از غربت‌نشینی یا اتهامات ناروا به خانواده، یا هزاران درد دیگر که بر من پوشیده است؛ اما شما شخصیتی گرانقدر نزد نخبگان وطنی و حتی خارج از مرزهای کشور دارید ، بدلیل فعالیت مستمر و موثر در پسا انقلاب در دهه ۶۰، افتخار همراهی با مرحوم هاشمی رفسنجانی در دولت سازندگی، «گنجینه‌ی اطلاعات» ، «محرم اسرار» ، «ملتفت در امور اجرایی» و «مطلع از بحران‌ها و مشکلات صعب و سخت» و برای حضور جنجالی در دولت خاتمی، «ملجا دردمندان و زبدگان و هنرمندان» نام گرفتید که النهایه، در ان استیضاح جنجالی، یادمانی تاریخی و‌ خاطره‌انگیز بر جای گذاشتید!
 
جناب مهاجرانی!
 
نیک می‌دانید، در تاریخ بسیاری از بزرگان نیز، در چنین معابر و بزنگاه‌های حساس، قالب تهی کرده و اینک، در نگاه مردمان این روزگار، نه تنها منکوب که بر پیشانی‌شان، غدار و مکار، مُهر شده است!
 
اقای عطاءالله مهاجرانی! این ره که پیشه کرده‌اید، در ازای چه؟! و در این تتمه‌ی اخر عمر، برای چه؟!
 
خداوند عاقبت همه‌ی ما را به خیر بگذراند که حضرت حافظ نیز می‌فرماید:
 
چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهدیست
آن به که کار خود به عنایت رها کنند
 
بی معرفت مباش که در من یزید عشق
اهل نظر معامله با آشنا کنند
 
حالی درون پرده بسی فتنه می‌رود
تا آن زمان که پرده برافتد چه‌ها کنند
+49
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  پس معلوم میشه برنامه نظام برای مش قاسم، پست ریاست جمهوری بوده و بخاطر همین انقدر چزانده شده اند.
  1
  50
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  در عجبم هنوز بعضی ها با این مردک بی آبرو از در شعر و ادب وارد میشند. باید این آقا رو به Home Office گزارش کرد بعنوان پناهنده ای که بازگشت به ایران هیچ خطری برای او نداره و بیخود و بیجهت در لندن نشسته و لجن پراکنی میکنه.
  0
  65
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  شاید عطاالله مهاجرانی خوب میدونه برای انداختن این رژیم نادان ترین ها و فاسدترین ها اگر مسئولیت و مقام بگیرند بهترین گزینه اند
  1
  48
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی نوزادی از همان طفولیت مغز سفیدش مورد تهاجم قرار میگیرد دیگر همیشه شرطی فکر خواهد کرد. مهم نیست که پدر شما مسلمان یا کمونیست است. هر دو پدر عقاید خودشان را توی مغز نوزاد می ریزند و از اول قوه ی تشخیص را از او گرفته و فقط تک کتابی میشود. این شخص میتواند شریعتی یا مهاجرانی یا سروش یا خسر گلسرخی و یا پسر خسرو روزبه باشد
  2
  18
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  این موقعیکه شاملوی بیسواد به فردوسی فحش میداد به حمایت از فردوسی برعلیه شاملو کتاب نوشت، توی همان فرهنگی باید کار میکرد نه سیاسی، چون سواد سیاسی نداره . الان آدمها باریک بین شدن فقط توی یک زمینه باید کار کنن، همه چیز تخصصی شده،هرکس فقط یک تخصص،اما قدیما توی چند زمینه آدما صاحب نظر بودن،
  9
  10
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  ۳۷
  babak iran5i - تهران، ایران
  یک بچه خشت مال سر کوره های آجر پزی روستای مهاجران اراک عمر با عمله جات بی فرهنگ سرو کار داشته بهتر ازین نمیشه زمان شاه مدرسه تا دانشگاه مجانی بود ازین جور آدم ها زیاد دند که لیاقت جایگاه خودشون را ندارند
  2
  10
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  واقعیت اینستکه دوران اصولگرا و اصلاح طلب تمام شده.ج.ا باید(بدون خسارت زدن بملت ایران) برود.
  0
  12
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  واقعیت اینستکه دوران اصولگرا و اصلاح طلب تمام شده.ج.ا باید(بدون خسارت زدن بملت ایران) برود.
  1
  5
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
  ۳۳
  antislam2500 - قم، ایران
  بچه های مقیم انگلیس، ببینید این مهاجرانی حروم لقمه منبع درامدش کجاست. اگر برای اندیشکده، دانشگاه یا موسسه ای در انگلیس کار میکنه با تجمع و اعتراض جلوی اون مرکز ، به مدیرانش فشار بیاوردی این جرثومه فساد رو اخراج کنند. و اگر از ایران برایش پول میرسه به دلیل تحریم کار غیر قانونی میکنه و به اسکاتلند یارد گزارش کنید. و چون قاسم کتلت تروریست تحت تعقیب اینتر پول بوده میتوانید از بی بی سی به جرم ترویج خشونت توسط مهاجرانی شکایت کنید.
  1
  8
  شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  فقر روشنفکری مشکل اصلی کشور ما در عصر معاصر بوده و هست. کافیست که مقاله بی محتوای این بنده خدا رو دوباره مرور کنیم. زهی افسوس.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.