سخنان تند رحیم‌پور ازغدی علیه روحانی

رجا نیوز نوشت: در یک نشست دانشجویی با حسن رحیم پور ازغدی، یکی از پرسشگران از وی در خصوص اظهارات جدید رئیس دولت سوال کرد. این دانشجو سوال خود را اینگونه مطرح کرد که حسن روحانی درمورد ۷سال عقب نشینی بی‌حاصل و پیاپی خود در برابر آمریکا و خضوع بی حساب و بی پایان در برابر غرب و امتیازاتی که از جیب ملت بدون مابازائی داد و با برجام نزدیک یک دهه از عمر جمهوری اسلامی را با وعده سراب، تلف کرد و هم چرخ‌های اقتصاد کشور را متوقف کرد و هم حقوق هسته‌ای ملت را بباد داد، و حال با تحریف تاریخ و برای توجیه خود، امام معصوم (ع) را متهم به سازش با ظلم میکند، چه پاسخی دارید؟
 
رحیم پور در پاسخ به وی گفت: این تنها پرسش بی پاسخ این سال‌ها نیست. پرسش‌های بسیاری در این سال‌ها وجود داشته است. اما درواقع، این وضعیت که امروز می‌بینیم، مزد ترس است. امروز همه جا و همه تیپ مردم، یکصدا شده اند که اعتماد به دشمن دین و دنیای مردم، عین نفسانیت و خلاف عقلانیت بود. شاید تنها دستاورد مفید، اما ناخواسته تجربه شکست خورده دیپلماسی این شیخ، همین باشد که برای تاریخ ایران می‌ماند.
 
اما وقتی نوبت به غارت دین مردم هم برسد، سکوت، حرام‌تر میشود. آنکه مذهب را فدای خود و دین را ابزار استفاده سیاسی کند از وجناتش پیداست که از روحانیت، تنها لباسش را دارد. حال آنکه پیش از این، روحانیت، به سوادش و به معنویت و روحانیتش بود. هر که به نام، روحانی است لزوما به صفت، روحانی نیست. شما درست میگویید. با وعده سراب، اقتصاد کشور را به اینجا رساندند. پیش تر، معیشت و دنیای مردم را برجامی کردند، حال نوبت به برجامی کردن دین مردم رسیده است.
 
اکنون لحظه‌ای بود که باید کمترین شجاعت مسئولیت پذیری را داشته باشند، و دیگر حریم پاک اهل بیت (ع) را به وهم و ترس خود نیالایند. اما این نخستین بار نیست که به امام حسن مجتبی (ع)، ستم میرود. نسبت سازش را اولین بار معاویه به ایشان بست تا خوارج و افراطیون را بر ایشان بشوراند. مظلوم بزرگ همه دوران‌ها، حسن بن علی (ع) است. شیعه حسن (ع)، آنست که عاقبت، چون حسن (ع)، بدست دشمن، به شهادت رسد و خون بالا بیاورد. تعجبی نیست اگر غرب باوران در وقت پاسخگویی، دین و دنیای مردم را قربانی کنند. من امثال قاسم سلیمانی را واجد روحانیت و اهل معنا میدانم و امثال حسن روحانی را فاقد آن.
 
مردم دارند تاوان توهم و وعده‌های چند سیاستمدار با ضریب هوشی پائین را میدهند که معلوم شد نه تنها مفهوم عزت و اقتدار ملی را نمیدانند بلکه سیاست بین الملل هم نمیدانند. پایان معامله با شیطان و اعتماد به وعده‌های او، به تعبیر قرآن، فحشای سیاسی و... میشود. الشیطان یعدکم الفقرو یامرکم بالفحشا، شیطان با ارعاب و تهدید و سپس وعده اقتصادی، ضعیفان را وادار به فحشا میکند. وضع مردم، در اقتصاد برجامی بد است. اما خوب شد که همه، همه ماجرا را با چشم خود دیدند.
 
در پایان ۸ سال مدیریت آرمان ستیزان، وقتی برای معلق زدن و طلبکار شدن نمانده، ضمن آنکه دیگر کسی هم پشت سرشان نمانده و با تخیلات و دروغهایشان تنها مانده اند. در سال‌های حاکمیت این ورژن از روحانیت، درجه اعتماد به لباس روحانیت بطرز بی سابقه‌ای تنزل یافت. اقتصاد برجامی و دیپلماسی ترس، در کنار دزدی‌های بی‌سابقه‌ای که این سال‌ها از بیت المال شد، ضربات سنگینی به دین ودنیای مردم زد.
 
اما نمی‌شود هربار پس از تجربه‌های بد، همه پرونده‌ها را سوزاند و دوباره بازی جدید شروع کرد. آنچه در این سال‌ها با اقتصاد مردم و عزت ایران شد، در تقابل مستقیم با عقلانیت بود. این دستاورد ملی، گران تمام شد، اما لازم بود یک باردیگر، همه توهمات و وعده‌های تسلیم طلبان که نه تنها آرمانگرا نبوده‌اند بلکه هرگز واقع‌بین هم نبودند، و این بار، پیش چشم نسل دهه هشتاد و نود هم محک بخورد و دیگر برای ابد در تاریخ پساانقلاب، بجای آب، سراب ننوشیم.
 
شانس مردم ما را ببین که آن یکی میخواهد با آنجلینا جولی، خودشان دو نفری مشکلات جهان را حل کنند و این یکی، در پایان هشت سال حکومتش هنوز منتظر ترحم ترامپ و تعهد اوباما و امید جدیدش، جو بایدن است.
+5
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  lehrte - هانوفر، آلمان

  برو مرتیکه مفتخور تو از روحانی بدتر روحانی. از تو بدتر رهبر دزد از هر دو تون بدتر . بخودی همه بی کفایتی مسئولین دزد وفقط گردن یک نفر نیاز همتون مفتخور دزدین.... ت. ی
  3
  35
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  بیخود دست و پا نزنید، این حکومت با تمامی اراذل و اوباش اطرافش از اساس فاسد بوده و بایستی نابود شود.
  5
  25
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  حقوق هسته ای بستگی داره ، اگه کاربرد شهری یا سیویل مثل برق هسته ای مثل نیروگاه بوشهر دست غربیها مثل کره جنوبی ،کانادا،فرانسه است، نه روسیه. روسیه توی کاربرد سیویل ضعیفه توی کاربرد نظامیش مثل غنی سازی قوی است. شما بوشهر رو دادین به روسیه اونم حتی اگه بخواد هم نمی تونه،
  4
  2
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  فهمیدن مردم تو این چهل سال از دین زده شدن و بریدن حالا میخوان کاسه کوزه ها رو سر روحانی بشکنن و بگن ما روحانیت هم از این شیخ شاکی هستیم و این به لباس دین ابروی آخوندا رو برده . این هم یک فریب و نیرنگ دیگه هست از بیت رهبری و می خوان بگن روحانیت خوب هست و این بابا در لباس روحانیت داره روحانیت رو بد نام می کنه و جزیی از روحانیت نیست. روحانی تبدیل شده به خوکچه داستان قلعه حیوانات که خوک های حاکم (آخوندا) اون رو فدا کردن تا اعتماد حیونای مزرعه رو به دست بیارن. منتها تفاوتش اینه که تو اون داستان خوکچه خیلی محبوب بود ولی روحانی منفور هست.
  3
  17
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بزبز قندی
  4
  10
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. طرحهایی که شاه داشته اگر بری بخونی کف میکنی. واقعا میگم کشور رو طوری میبرده جلو که اگر فقط ده سال دیگه وقت داشت ایران در ردیف دوم بعداز امریکا قرار میگرفت! قرارداد 10 تا نیروگاه اتمی رو نوشته بوده با شرکت زیمنس ..25.4 درصد سهام کروپ که ستون فقرات صنعت آلمان هست..معادن اورانیوم نامیبیا ...پالایشگاه در افریقای جنوبی که بتونه از اونجا بنزین صادر بکنه ...سهام مرسدس بنز...یعنی این بشر نابغه بوده
  2
  5
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  rahjoo - مازندران، ایران
  اقا فهمیدیم داری رد گم می کنی که خامنه ای در بره.حالا برو جیش بوس لالا
  2
  6
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. یه اشتباه شاه همین بود خاطرات علم میگه ما بخاطر همین سرمایه گذاریهای نیروگاه اتمی به کسری بودجه برخورد کردیم شدید. شاه مجبور شد سهام بنز دایملر رو انصراف بده بخاطر کسری بودجه. گوگل کن ،البته انگلیسیه، شاه دو میلیارددلار سهام بنز دایملر المان رو انصراف داد چون کسری بودجه پیدا کرده بود بخاطر اون نیروگاه ها. از اون طرف عربستان هم فروش نفت ارامکو رو بکمک آمریکا برد بالا. قیمت نفت سقوط کرد وشاه بابحران روبرو شده بود
  1
  0
  شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. بله ..مشکل این بود که یکدفعه طرحهای زیادی رو با هم شروع کرد و به حرف متخصصین برنامه بودجه گوش نکرد. مخصوصا وامهایی که به کشورهای خارجی داد بزرگترین اشتباهش بود هدفش هم قیافه گرفتن برای اونها بود که نشون بده دیگه جهان اولی شده درصورتیکه کشور جهان اولی حدود 50 درصد بیسوادی نداره و مردمش اونطوری متعصب نیستند ...در کل بنظر من سهام کروپ و مرسدس بنز و نیروگاهها رو باید نگه میداشت از چیزای دیگر میزد. همه اینا در دراز مدت ممکن بودند ولی انقلاب همه رو خراب کرد بعدش هم جنگ که یه جورایی به همین انقلاب مربوط بود ..بعدش هم که همین دیوونه ها دیگه هزارساله شدند ول کن نیستند یعنی از توی قبر هم اینا میان دزدی میکنند برمیگردند میرند
  1
  1
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. نیروگاه هسته ای شاه اول با آمریکا بود اما آمریکا نخواست که شاه هسته ای بشه، شما گوگل کنی روزنامه امریکایی ۱۹۶۷ رو میاره که صفحه اولش عکس شاه با تیتر شاه جوان میخواد هسته ای بشه. بااینحال شاه مجبوربه کمک از فرانسه برای هسته ای شدن شد،آمریکا اون زمان موافقت نکرد چون میگفت هدف شاه برق هسته ای نیست بلکه بمب هسته ای است، برای همین آمریکا بسمت عربستان رفت ،میگفتن ریگهای بیابان عربستان طلای سیاه . اون موقع نفت خیلی رابطه عربستان وامریکا رو نزدیک کردوشاه بخاطر هسته ای شدن جا موند.هسته ای شدن رو با بقیه پروژه ها مقایسه نکن تمام بودجه رو بلعید روستاییان بیکار حاشیه نشین تهران،سوبسید ها ازجمله مال آخوندهاکاهش یافت غیر مستقیم کمک کردبه شورش ۵۷
  0
  0
  یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.