خشونت‌های خانگی در فرانسه؛ استفاده از «دستبند ممانعت از نزدیکی» آغاز شد

فرانسه از روز جمعه استفاده از دستبندی ویژه برای افرادی را که با همسر یا شریک زندگی فعلی یا سابق خود رفتار خشونت بار داشته اند آغاز کرد.

این دستنبد ویژه که «دستبند ممانعت از نزدیکی» نام گرفته است موقعیت جغرافیایی افرادی که با همسر یا شریک زندگی خود رفتار خشن داشته اند مشخص می کند. در صورت کم شدن فاصله این افراد با همسر یا شریک زندگی فعلی یا سابق خود سامانه هشدار فعال می شود.

گروه های مدافع حقوق قربانیان خشونت خانگی در فرانسه طی سالهای گذشته بارها خواستار استفاده از این دستبندها شده بودند. تاثیر استفاده از این دستبندها در جلوگیری از تکرار خشونت علیه قربانیان در اسپانیا باعث شده بود که مدافعان حقوق قربانیان خشونت خانگی در فرانسه بر لزوم استفاده از آنها تاکید کنند.

استفاده از این دستبندها فعلا محدود به پنج ناحیه قضایی در فرانسه خواهد بود اما قرار است استفاده از آنها تا پایان سال به کل این کشور گسترش یابد.

بنا به اعلام وزارت دادگستری فرانسه هم اکنون هزار «دستبند ممانعت از نزدیکی» در این کشور آماده استفاده است. این دستبندها مشابه دستبندهای الکترونیک و یا یک ساعت هوشمند بزرگ است.

آمار رسمی نشان می دهد تعداد زنانی که در سال ۲۰۱۹ جان خود را بر اثر خشونت های خانگی در فرانسه از دست دادند نسبت به سال قبل افزایش یافته بود. بنا به این آمار ۱۴۶ زن در سال ۲۰۱۹ به دست همسر یا شریک زندگی فعلی یا سابق خود کشته شدند.
+24
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  با عرض تاسف باید بگم که: حتم دارم که کل این(۱۴۶) زن مرحوم (۱۴۶)شوهر مجهول و احوال مسلمان داشته اند
  5
  18
  ‌پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  فکر کنید. مثلا این چیز در صدر اسلام هم وجود می‌‌داشت. مال زنان حضرت ۲۴ ساعت در روز. هشدار که چه عرض کنم. شیپور می‌‌زدند.
  1
  7
  جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.