ویدیویی از فضای اجتماعی آبادان در دهه ۱۳۳۰ خورشیدی


یکی از کمپانی‌های نفتی بریتانیایی تنها چند سال پس از ملی شدن نفت ایران فیلمی از فضای آبادان تهیه کرد. این تصاویر البته عموما فضای زندگی کارمندان شرکت نفت را نشان می‌دهد. در کنار این تصاویر، در فیلم از بخشی تاسیسات نفتی آبادان هم فیلمبرداری شده است.
+55
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  اخوندهای تروریست ابله بیسواد دزد مثل موریانه ها ایران را تخریب, غارت و در نهایت ویران کردند. با پوزش از موریانه.
  3
  26
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  یادش بخیر.همه داشن مثل ادم زندگی می کردن. که یکدفعه در سال ۵۷خوشی زد زیر دلشون. فکر کردن با امدن خمینی بیشتر از گذشته خوشی نصیب شون میشه. حالا دیدید که خاک تو اون سرتون شد که قدر ندونستید. البته زیاد تقصیری هم نداشتید. اون زمان هنوز شعور و فهم مردم خیلی پایین بود و درک زیادی از واقعیت های اجتماعی و سیاسی نداشتند. البته خود شاه فقید این مشکل را خوب میدانست. ولی افسوس که احتیاج به زمان بیشتری داشت که این مشکل بزرگ را حل کند. که متاسفانه سیاست قدرت های جهانی ان زمان این فرصت را از شاه و مردم ایران به توسط خمینی و اسلام ناب محمدی گرفتند
  3
  26
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  چه شد که یهویی مردم خوشی زد زیر دلشون و لگد انداختن؟ چه شد دقیقا؟ . اما جوابش سادس. بیسوادی. چه بیسوادی عم و چه بیسوادی سیاسی. اگه واقعا کشورای خارجی زندگی میکنین میدونین تو بحبوحه انتخابات مدارس چقدر زحمت میکشن و رای گیری و احزاب سیاسی و دموکراسی رو به دانش اموزای ۱۲ ساله ۷ ساله ۱۵ ساله یاد میدن. حالا هی شونه ها رو بالا بندازین بگین سیاسی نیستین. سیاست به ما ربطی نداره. حالا هی همینطور کژوار و مریض به این رفتار ادامه بدین. ببینیم به کجا میرسیم اخرش.
  0
  6
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.