گزارش صدها زن عربستانی در شبکه‌های اجتماعی از آزار جنسی مردان

دویچه وله :صدها زن عربستانی با شرکت در شبکه‌های اجتماعی، تجربه‌های خود را از آزار جنسی توسط مردان گزارش داده‌اند. شمار زیادی از آنان تأکید کرده‌اند که از روی شرم یا ترس این تجربیات تلخ خود را با نهادهای دولتی در میان نگذاشته‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار زیادی از زنان و حتا برخی از مردان عربستان سعودی با هشتگ "Why_I_didn't_report_it” (چرا من گزارش نکردم) در شبکه‌های اجتماعی از آزارهای جنسی علنی و غیرعلنی سخن گفته‌اند و تأکید کرده‌اند که آنها یا از روی شرم و یا از سر ترس این تجربیات تلخ خود را با نهادهای دولتی در میان نگذاشته‌اند.
 
یک کاربر توییتر به نام «بلا» نوشته است: «دوستان من وقتی آزار جنسی را گزارش کردند، مجازات شدند و بیشتر آسیب دیدند» و می‌افزاید: «و من سکوت را ترجیح دادم.»
 
بر اساس قوانین عربستان، زنی که از قیم یا شوهر خود اطاعت نکند، می‌تواند بازداشت و مجازات شود.
 
زنی به نام Udor توییت کرده است، پدرش پس از آنکه او را مورد ضرب و شتم قرار داد و از خانه بیرون کرد، به پلیس اطلاع داد که دخترش نافرمان است و در پی آن او را بازداشت کردند.
 
یک اداره دولتی عربستان که وظیفه‌اش مبارزه با خشونت‌های خانگی است، با استفاده از همین هشتگ از زنانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند، خواسته است، به طور خصوصی با این اداره تماس حاصل کنند.
 
یک کاربر توییتر به نام Catolina می‌نویسد: «من اطلاع دادم و پلیس من را قانع کرد از شکایت خود صرف‌نظر کنم، و این در حالی بود که عامل آزار کنار پلیس نشسته بود.»
 
به گزارش دیده‌بان حقوق بشر، زنان عربستان اجازه ندارند بدون حضور قیم مرد خود به خدمات اجتماعی دسترسی داشته باشند و زنانی که به خانه‌های حمایت از زنان پناه برده‌اند، هنوز برای خروج از آن به اجازه خویشاندان مرد نیاز دارند.
+14
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  بر اساس قوانین عربستان، زنی که از قیم یا شوهر خود اطاعت نکند، می‌تواند بازداشت و مجازات شود........این قوانین دقیقا در متن اسلام هست اگر خود اعتقاد دارید اعتراض نا بجا...ولی اگر به فاجعه پی برده اید و حق هیچگونه عکس العملی را ندارید به شما حق می دهم در ان بیغوله ی تمدن انسانی.
  3
  12
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
  ۴۲
  zarathushtra - تهران، ایران
  این اسلام است کع بعضی ها فکر میکنن حاوی بهترین دستورات برای رستگاری آدمه.بخدا سرخپوستان آمریکا در دوره پارینه سنگی و بوشمن های افریقا و بومیان استرالیا و ....از این دین اهریمنی دستورات بهتری برای زندگی دارند.اصولا زن در شریعت اسلام جزو مایملک مرده .در آیه های صریحا دستور به زدن زن داده شده.امیدوارم کرونا چهره کثیف این کیش اهریمنی ضد بشری و ضد طبیعت و در حقیقت ضد راستی و خدای طبیعت رو آشکارتر که.
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  ۲۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. قوانین خودمونم همونه. و از عجایب کشور خودمون اینه میشه با ....... قضیه اینه عربستان داره ول میکنه. ما دو دستی چسبیدیم. فوقش 10 میلیون مثل من و تو باشن. اما 70 میلیون دو دستی چسبیدن.
  0
  0
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۹
  ۲۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  یعنی سکس با نوزاد ۶ ماهه که تو کتاب رسمی مملکت هست اینقدر نیازمند سانسور بود؟. الان پسر بچه ۱۰ ساله کانادایی که اصلا نمیدونه ایران کجاس خاورمیانه کجاس میدونه تو یه کشوری چنین سکسی مجاز و شرعیه. وای به حال مردمی که به جای دیدن زشتی و مشکلات خودشون و سعی بر حل اونا میگن هم چی ارومه همه چی بهشته
  0
  0
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.