ویروس کرونا؛ افزایش موشکافی‌ها در پی محبوبیت فزاینده زوم

بی بی سی :افزایش محبوبیت اپلیکیشن کنفرانس تصویری زوم در پی همه‌گیری ویروس کرونا به بررسی و موشکافی مجدد و سختگرانه این نرم‌افزار منجر شده است.
 
دادستان کل ایالت نیویورک در تماس با این شرکت از ناتوانی آن در تحمل افزایش تعداد کاربران ابراز نگرانی کرده است.
 
خانه‌نشینی میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا باعث شده است که این نرم‌افزار به ابزاری مهم برای کار و تفریح تبدیل شود.
 
اما پرسش‌هایی نیز درباره تمهیدات امنیتی این نرم‌افزار برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران مطرح شده است.
 
لتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک، در نامه‌اش از این شرکت پرسید که آیا تمهیدات امنیتی خود را در پی افزایش استفاده از این نرم‌افزار بازبینی کرده است یا نه. او در عین حال به روند کند برخورد با مشکلات در گذشته اشاره کرده بود.
 
سخنگوی این شرکت در پاسخ به درخواست اظهار نظر از سوی بی‌بی‌سی، گفت "ما حریم خصوصی، امنیت و اعتماد کاربرانمان را بسیار جدی می‌گیریم. در جریان همه‌گیری کووید-۱۹، ما بی‌وقفه تلاش می‌کنیم تا راه‌های ارتباطی بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها و دیگر کسب‌وکارها برقرار بماند و فعالیت متوقف نشود. ما از اظهار نظر دادستان کل نیویورک در این موارد استقبال می‌کنیم و قطعا اطلاعات درخواستی را در اختیارش خواهیم گذاشت."
 
دستور دولت‌ها مبنی بر خانه‌نشینی به منظور کاهش نرخ تسری ویروس کرونا باعث شده است تا خیلی‌ها به این اپلیکیشن روی بیاورند. این نرم‌افزار حالا در بریتانیا به رتبه دوم و در ایالات متحده به رتبه نخست رسیده است.
 
اخیرا نیز بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، عکسی در توییتر منتشر کرده بود که او را در حال برگزاری جلسه کابینه از طریق اپلیکیشن زوم نشان می‌داد، کاری که به طرح پرسش‌هایی مبنی بر امنیت این نرم‌افزار منجر شد. این شرکت هرگونه نگرانی را رد می‌کند و به بی‌بی‌سی گفته است: "در سراسر دنیا، ۲ هزار موسسه شامل بزرگترین شرکت‌های خدمات مالی، شرکت‌های مخابراتی اصلی، نهادهای دولتی، دانشگاه‌ها، مراکز خدمات بهداشتی و دوردرمانی از نظر امنیتی شبکه، سطوح مختلف بانک داده‌ها و کاربران ما را بررسی کرده‌اند و با اعتماد کامل تصمیم به استفاده از اپلیکیشن زوم گرفته‌اند. ما روابط نزدیکی با وزارت دفاع بریتانیا و مرکز ملی امنیت سایبری داریم و کلیه اطلاعات درخواستی را در اختیارشان قرار می‌دهیم."
+0
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.