«راز مانا»ی محمدرضا شجریان، پس از ۱۰ سال، منتشر شد

 تصویر جلد و پشت جلد کتاب «راز مانا» انتشارات گمان روز چهارشنبه، ۲۱ اسفند، از انتشار نسخه جدیدی از کتاب «راز مانا» با عنوان «زندگی و دیدگاه‌های محمدرضا شجریان»، پس از حدود ۱۰ سال تجدید چاپ‌ نشدن خبر داد.
 
کتاب «راز مانا» برآیند چند ماه گفت‌وگو با محمدرضا شجریان در سال ۱۳۷۵ است که نخستین‌ بار در نشر «فرا» و سپس، در سال ۱۳۸۵، در انتشارات «گا‌م‌ نو» منتشر شد.
 
انتشارات «گام نو» متعلق به علیرضا رجایی، فعال مدنی و سیاسی، بود که پس از زندانی شدن او، با فشار نیروهای امنیتی دولت احمدی‌نژاد غیرفعال شد و امکان تجدید چاپ این کتاب از سال ۱۳۸۸ به این سو از دست رفت.
 
انتشارات گمان ویراست جدید این کتاب را که حاصل گفت‌وگوی محسن گودرزی، محمدجواد غلامرضا کاشی و علی‌اصغر رمضانپور با محمدرضا شجریان است، در شمایلی تازه و با تصاویری تازه و نمایه‌ای جدید، در ۲۶۴ صفحه منتشر کرده است.
 
محمدرضا شجریان در مرداد ۱۳۸۲ در یادداشتی اعلام کرد از مجموع مطالبی که «با عنوان و نام او چاپ شده»، فقط کتاب «راز مانا» مورد تأیید اوست.
 
تا پیش از این، ۱۵ هزار نسخه از این کتاب منتشر شده بود و نسخه جدید آن با شمارگان هفت هزار نسخه به‌زودی وارد بازار کتاب خواهد شد.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.