اسماعیل شیشه‌گران، نقاش و طراح هنرمند، درگذشت

اسماعیل شیشه‌گران از هنرمندان نامور ایرانی بود که کارهای گرافیک ارزشمندی نیز به جای گذاشته است. او سه روز پیش در سکوت خبری درگذشت. این هنرمند هنگام مرگ ۶۴ سال داشت.
 
اسماعیل شیشه‌گران، نقاش و طراح گرافیک، احتمالا چند روز پیش درگذشته اما رسانه‌های جمعی ایران خبر او را روز جمعه منتشر کردند.
 
به گفته خبرگزاری‌های ایران اسماعیل شیشه‌گران بر اثر سکته قلبی درگذشته و روشن نیست که چرا خبر او با تأخیر چند روزه منتشر می‌شود.
 
رویا مشعوف _مدیر گالری افرند _ در گفت‌وگویی با ایسنا ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: زنده‌یاد اسماعیل شیشه‌گران حدود سه روز پیش بر اثر سکته قلبی درگذشت اما خبر درگذشت او هنوز منتشر نشده بود.
 
اسماعیل شیشه‌گران در سال ۱۳۳۴ در تهران متولد شد. او دیپلم نقاشی را از هنرستان هنرهای زیبای تهران گرفت و دوره کارشناسی را در رشته گرافیک در دانشگاه هنر پشت به انجام رساند.
 
 
در کارنامه حرفه‌ای اسماعیل شیشه‌گران برپایی چندین نمایشگاه انفرادی نقاشی، گرافیک و طراحی همچون: صلح، پایان قرن، سیگار، سکوت، جام‌ جهانی فوتبال، خاکستر، دوچرخه و شرکت در بیش از ۴۰ نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از ایران دیده می‌شود.
 
مراسم ترحیم اسماعیل شیشه‌گران روز سه‌شنبه (۲۹ بهمن ماه) در مسجد شهرک غرب برگزار می‌شود.
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.