برگهایی از زندگی جان باختگان سقوط هواپیمای اوکراین (بخش چهارم) :مجتبی(سروش) عباس‌نژاد ۲۶ ساله

ایران وایر ،مریم دهکردی
«من پیش‌بینی کرده بودم دم پروازم جنگ بشه. آقا خوبی بدی دیدید حلال کنید.»
این آخرین توییت «سروش»، یکی از کاربران توییتر است؛ کاربری که بعد از سقوط هواپیمای مسافربری «بویینگ» مدل ۷۳۷، متعلق به خطوط هوایی اوکراین، نامش در فهرست قربانیان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری‌های دولتی در ایران، این هواپیمای مسافربری پس از پرواز از فرودگاه «امام خمینی»، دچار نقص فنی شد و سقوط کرد در حالی که شمار زیادی از مسافرانش را ایرانیان مقیم کانادا تشکیل می‌دادند.
 
سروش با نام واقعی «مجتبی عباس‌نژاد»، دانشجوی دکترای دانشگاه «یواف‌تی» کانادا بود؛ یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان. او سوار هواپیما شد تا به تورنتو برگردد اما هرگز فکر نمی‌کرد هواپیما در همان نزدیکی سقوط کند.
 
روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۹، وقتی این دانشجوی مقیم کانادا می‌خواست برای تعطیلات به ایران بازگردد، در توییترش نوشته بود: «فردا دارم میرم ایران و از شدت هیجان خواب به چشمم نمیاد.»
چند روز بعد موسسه سینمایی «اوج» در فرودگاه امام ویدیویی ضبط می‌کرد که بخشی از آن توسط کاربری که در آن‌جا حضور داشت، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ کلیپی که در آن زنان و مردان جوانی از طیف‌های مختلف، باحجاب و بی حجاب، با چمدان‌های قرمز دست می‌زدند و ترانه‌ای به نام «آهای ایران»، کاری از «غلامرضا صنعتگر» را می‌خواندند که در ترجیع بندش تکرار می‌شود: «آهای ایران، آهای خونه، دلم می‌گه و می‌لرزه، برم هر جای این دنیا، به دلتنگیش نمی‌ارزه.»
 
سروش در واکنش به این کلیپ، در حساب کاربری توییترش نوشته بود: «روزی که از ایران رفتم، یه قطره اشک هم نریختم. استرس داشتم ولی دلتنگی نه. بعد از مادرم انگار ریشه‌ام به همه جا قطع شده. کلا جایی رو خونه نمی‌دونم که دلم بخواد واسش تنگ بشه. اهواز و تهران و تورنتو به یه اندازه واسم غریبن.»
بسیاری از کاربران بعد از سقوط هواپیما، زیر این توییت پیامی با این مضمون نوشته‌اند که خوب است که مادرت نیست تا این فقدان عظیم را تحمل کند.
سروش اصالتا خوزستانی و اهل اهواز بود. پس از مهاجرت هم همواره به زادگاهش توجه داشت و درمورد مسایل آن واکنش نشان می‌داد. در آخرین اظهار نظرش پس از بارندگی‌های ماه گذشته در خوزستان که منجر به آب گرفتگی معابر شهر اهواز و خانه‌های شهروندان شده بود، ویدیویی به اشتراک گذاشت و نوشت: «‌نمیدونم چند ساله که فاضلاب اهواز مشکل داره ولی یادمه دوران دبستان(۱۵-۲۰ سال پیش)هروقت بارون میومد یا مدارس تعطیل میشدن، یا باید تا اونجا شنا میکردیم. واسم سواله۱۵ -۲۰ سال زمان کمی واسه حل این مشکله؟ سیستم فاضلاب یه شهر اینقدر پیچیده است که بعد از ۱۵-۲۰ سال هنوز نمیتونن درستش کنن؟»
+47
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  تا کی باید ما شاهد پرپر شدن خودمان باشیم!؟
  1
  50
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  خدا بیامرزه
  1
  13
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
  نظر شما چیست؟