توضیحات مریم مقتدری :من دانشجوی قلابی نیستم

سایت رویداد 24 :مریم مقتدری، دانشجویی که گفته می‌شود به صورت غیرقانونی در کلاس‌های رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی شرکت می‌کرد، به تازگی ویدئو‌هایی از خود منتشر کرده است که درباره ماجرای خود توضیح می‌دهد.

 جنجال دختری ۲۳ ساله به نام مریم مقتدری دانشجوی دندان پزشکی که در کنکور دانشگاه قبول نشده بود بازتاب زیادی در برخی از شبکه‌های اجتماعی داشت. این دختر دانشجو بدون قبولی در کنکور و بدون ثبت نام در دانشگاه شهید بهشتی دانشجوی این رشته پر طرفدار شده بود!
بیش از دو دهه است که ورود به دانشگاه به هر قیمتی تبدیل به معضلی بزرگ برای سیستم آموزشی کشور و داوطلبان کنکور شده است. مافیای کنکور در کنار معضل سهمیه ها، عدالت سیستم آموزشی کشور را به چالش کشیده اما پدیده جدید این روزها ادعایی عجیب تر از اینها مطرح کرده است، رزومه علمی!
********************************************************
اسناد جدید مریم مقتدری: من دانشجوی قلابی نیستمعصر ایران :مریم مقتدری (متهم به دانشجوی قلابی دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی) که در چند روز گذشته جنجالی شده است در ادامه ادعایش بر این که او دانشجوی رسمی دانشگاه شهید بهشتی بوده است در صفحه اینستاگرامش 2 عکس منتشر کرد.
به گزارش عصر ایران او ادعا می‌کند یکی از عکس‌ها لیست حضور و غیاب دانشجوهای سایت دانشگاه شهید بهشتی است که اسم او در آن دیده می‌شود و عکس دیگر از واحدهای درسی ثبت نامی به اسم و مشخصات خودش است که از ربات تلگرامی دانشگاه برای او ارسال شده است.
در توضیح عکس‌ها هم نوشته است:
«اسم من رسما تو لیست دانشجوهای سایت شهید بهشتی بوده، حتی تو ربات تلگرامی هم با مشخصات من واحد درسی ثبت شده، پس دیگه این دروغ ضایع رو نگید که من فقط روپوش میپوشیدم و می‌اومدم دانشگاه، شما که نمیذارید بگم همه چیو پس چرا رسانه ایش کردید؟!
چون قراره بازداشت باشم و حرفی ازم در نیاد؟ من با این خانواده ی 60 هزار نفریم اندازه تموم رسانه هاتون حرف داریم واسه گفتن! گفتی نگو ولی میگم!!!! به آدم هاتونم بگین منو تهدید نکنن چون به مقامات قضایی اسنادمو نشون دادم، شما بیا اسنادتونو نشون بدین»
*********************************************************
اگر میتونی من رو بگیر!/ آیا صندلی دانشگاه‌ها خریدنی است؟
سایت رویداد 24 :روز گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر دستگیری دانشجوی تقلبی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که از سال قبل در کلاس‌های درس این رشته حاضر شده و بنا به ادعای خودش موفق به انجام انتخاب واحد نیز شده است.
 
خبر‌ها حاکی از آن بود که این دختر ۲۳ ساله بدون شرکت در کنکور و حتی ثبت نام در دانشگاه، اقدام به حضور در کلاس‌های رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی کرده است. این دختر جوان در گفتگو با رسانه‌ها علت اقدام خود را علاقه شدید به این رشته عنوان کرده بود.
 
براساس تحقیقات پلیس، مریم مقتدری دانشجوی قلابی رشته دندان پزشکی از وضع مالی خوبی برخوردار بوده و در بارها در جمع دوستان خود مدعی شده با پرداخت پول موفق به ورود به دانشگاه شده است.
کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت نیز در واکنشی به این موضوع این اقدام مریم را ناشی از غفلت عوامل حراست در کنترل کارت دانشجویی برشمرده بود.
 
مریم مقتدری که پیش‌تر به عنوان نخبه در یکی از برنامه‌های شبکه ۴ حاضر شده تا به کنکوری‌ها روش‌های موفقیت را آموزش دهد، بعد از دستگیری در مصاحبه با رسانه‌ها گفته بود که ماجرای پرداخت پول به دانشگاه را به دروغ و برای کمی پز دادن به همکلاسی‌هایش مطرح کرده است!
 
اما ساعاتی بعد از رسانه‌ای شدن موضوع دانشجوی تقلبی دندانپزشکی و انتشار مصاحبه وی با رسانه‌ها، مریم در صفحه اینستاگرامی خود ضمن انتشار برگه حضور و غیاب و ثبت موفقیت آمیز انتخاب واحد خود در دانشگاه ویدئویی منتشر و سعی کرد آنچه را که پشت پرده این جریانات می‌نامید برای مخاطبان خود شرح دهد.
 
او در این ویدئو خود را فردی با موقعیت بالای اجتماعی و اعتبار علمی در سطح کشور و جهان معرفی کرد که به دلیل رزومه علمی قوی خود توسط یکی از معتبرترین افراد دانشگاه که نام آن را فاش نکرد مجوز ورود و استفاده از کلاس‌های درس را پیدا کرده است، اما مدرکی در اینباره ارائه نکرد.
چه کسی با رزومه علمی بالا وارد دانشگاه شده است؟
 مریم مقتدری درحالی به دلیل داشتن رزومه بالای علمی خود را مستحق حضور بدون کنکور و خارج از مقررات در دانشگاه می‌داند که هیچ دانشجوی ایرانی نمی‌تواند بدون طی مراحل قانونی و صرفا به دلیل رزومه علمی خود وارد دانشگاه شود.
 
مریم همچنین در ویدئوی منتشر شده وقایع مطروحه در رسانه‌ها را دروغ و هجمه رسانه‌ای خوانده و علت آن را نیز تلاش برای ریختن آبروی خود عنوان کرده است، او در این ویدئو بر این موضوع تاکید می‌کند که به دلیل رتبه بالای علمی‌اش از او خواسته شده که جریانات فکری- سیاسی خاصی مشارکت کند که به دلیل استنکاف او از این موضوع تهدید به آبروریزی شده و آنچه در رسانه‌ها منتشر شد را نوعی عمل به این تهدید می‌داند.
اما اظهارات مریم به همین مسائل ختم نشد و از خرید و فروش صندلی‌های دانشگاه نیز سخن گفت.
 
او ضمن متهم کردن مقامات دانشگاه شهید بهشتی به اخذ شهریه ۵۰ میلیون تومانی برای هر ترم از دانشجویانی که از دانشگاه‌های خارجی به کشور وارد می‌شوند این مساله را طرح کرد که علت خصومت‌ورزی و ریختن آبروی او، نپرداختن پول از سوی او به دانشگاه است. به بیان دیگر او از یک سو علت انتشار این اخبار را عدم همکاری با جریانات فکری و سیاسی خاص عنوان کرده و از سوی دیگر علت را عدم پرداخت مبلغ مورد نیاز دانشگاه عنوان می‌کند.
 
 
اما افکار عمومی و فضای مجازی نیز نسبت به داستان مریم مقتدری واکنش نشان داد. یکی از  کاربران توییتر از احساس ناامیدی خود از ریاضت‌هایی که خود در شب کنکور کشیده نوشته، یکی از یک شبه ره صد ساله رفتن این دختر و دیگری مدارکی که مریم مدعی است از آلمان و دوبی دریافت کرده را به تمسخر گرفته است.
 
یکی از کاربران فضای مجازی که نیز با اشاره به عکس لیست حضور و غیابی که مریم مقتدری به عنوان مدرک در صفحه اینستاگرام خود منتشرکرده نوشت: در مورد این لیست حضور غیاب که بانو مریم مقتدری منتشر کرده، یه توضیح بدم که این لیست دستی توسط مسئول سایت وارد سایت میشه و هرکسی اسمشو با خودکار اون ته لیست نوشته باشه هم واسش یه جدول میسازه اسمشو وارد میکنه. پس اصولا هیچ مدرک معتبری نیست.
 
اما یکی از جالب‌ترین توئیت‌ها مطلبی است که می‌گوید: از زمان انتشار خبر مریم مقتدری بیش از پنجاه نفر از دانشگاه‌های مختلف پیام داده‌اند و گزارشاتی از خرید صندلی توسط دوستان و اقوام خود ارسال کرده اند. تبلیغات فروش صندلی علنی و آشکار شده چرا هیچ ارگانی با این صنعت خائنانه مقابله نمیکند؟
 
یکی از کابران نیز با انتشار ویدئوی مصاحبه او در صدا و سیما در صفحه خود می‌نویسد: به ویدیو توجه کنید آرم برنامه «گزینه ۴» رو می‌بینید... موسسه ونوس به عنوان تنها بخشی از مافیای کنکور، گرداننده این برنامه و یکی دیگر از اسپانسر‌های شارلاتان صداوسیمای میلی است.
ورود غیرقانونی به دانشگاه برای تبلیغ موسسه آموزشی
سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن رد ادعا‌های فردی با
عنوان جعلی دانشجوی دانشکده دندانپزشکی به رویداد ۲۴ می‌گوید: به طور قطع و یقین این فرد هیچگونه رابطه آموزشی با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نداشته و طبق سوابق آموزشی، هیچ ثبت نامی از وی انجام نشده است.
 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان می‌کند: اگرچه این فرد با ترفند‌های مختلف بار‌ها وارد دانشکده شده است، اما به دلیل فقدان رابطه آموزشی با دانشگاه، در نهایت هیچگونه مدرکی برای او صادر نمی‌شد و حضور صرف و مستمع آزاد در کلاس نتیجه‌ای برای فرد نخواهد داشت.
 
وی ضمن تکذیب سخنان مریم مبنی بر خرید و فروش صندلی در دانشگاه‌ها و گرفتن پول می‌گوید: در سیستم آموزشی و بخصوص دانشگاه‌های سراسری، پذیرش دانشجو کاملاً نظام‌مند و ساختارمند و بر اساس برگزاری کنکور و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت است.
 
ضیایی سوء استفاده سودجویان از انگیزه داوطلبان در مسیر رقابت برای رسیدن به دانشگاه‌های تراز اول نظیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را زمینه ساز بروز برخی شایعات دانست وعنوان کرد: برخی موسسات با مخدوش کردن ذهن خانواده‌ها و با وعده‌های واهی نظیر ثبت نام در رشته‌های علوم پزشکی در ازای دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به کلاهبرداری و سودجویی می‌کنند.
 
وی با اشاره به اقدامات غیرقانونی و برنامه ریزی شده مافیای کنکور می‌گوید: باید ماجرای ورود دانشجوی متقلب به دانشکده تراز اول دندانپزشکی کشور را وسیع‌تر دید. این فرد به طور غیر قانونی وارد ساختمان این دانشکده می‌شود، همزمان با جعل عنوان در رسانه ملی حاضر می‌شود و خود را زیر چتر یک موسسه آموزشی به عنوان رتبه برتر کنکور به طور مکرر در برخی شبکه‌ها معرفی کند و در قاب سوم، به طور گسترده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کرده و به جذب سرمایه اجتماعی و طعمه‌های خود می‌پردازد که این مطلب نشان می‌دهد او اهداف دیگری را تعقیب می‌کرده است.
 
اما مریم مقتدری در آخرین پست اینستاگرامی از ترک وطن خبر می‌دهد او که خود را از لحظه ورود به دانشگاه قربانی منتخب برای توطئه‌ای از پیش طراحی شده می‌داند و علت این موضوع را نیز صراحتا بیان نمی‌کند، در این پست خود را به نوعی سلبریتی معرفی کرده که به عمد برای چهر‌ه شدن به او کمک شده است تا در نهایت قربانی خرید و فروش‌های صورت گرفته در دانشگاه شود، او در نهایت خود را با دختر آبی که چندی پیش خودسوزی ناگهانی او تبدیل به تیتر اول رسانه‌ها شد مقایسه کرده و می‌گوید مانند او نمی‌شود و برای ساختن زندگی به خارج از کشور می‌رود در حالیکه تا کنون هیچ مدرکی برای ادعا‌های خود ارائه نداده است.
 
 هنوز این ابهام مطرح است که آیا مریم مقتدری واقعا بدون هماهنگی و صرف غفلت مسئولان حراست توانسته سر کلاس‌های درس بنشیند؟ آیا ادعای دروغین مریم مقتدری به معنای دروغ بودن خرید و فروش صندلی های کنکور است؟
 
برای کنکوری‌های دهه هفتاد موضوع خرید و فروش صندلی و  لو رفتن و فروختن سوالات کنکور یکی از دغدغه‌ها و مشکلات اساسی بوده که به نظر می‌رسد همچنان این نگرانی وجود دارد.
+55
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران
  چندساله یکسری دانشگاه پولی باز شده به اسم پردیس بین الملل تو ایران که با یک رتبه خیلی بد کنکور سراسری میری ثبت نام میکنی براش و ترمی 16 میلیون هم میگیرن میذارنت پزشکی یا دندونپزشکی یا داروسازی ...با یکی از این دانشجوهاش چت کردم گفت با رتیه خیلی پایینی تو شعبه یزد ثبت نام کرده و باباش 3 تا وًٍن به دانشگاه اهدا کرد ولی گفت یکی بود رتبه اش خیلی خوب بود ولی رشوه نداشت بده ردش کردن. اخیرآ هم یک کسی هست بهش زنگ زدم گفت 500 میلیون به حساب دانشگاه شعبه بین الملل تهران واریز کن بعد برو پزشکی بخون . گفت سال قبل با 700 میلیون هم کسانی رو دانشگاه دولتی پزشکی گذاشته. وقتی اینا تکذیب میکنند یعنی وجود داره. حتی برای سربازی و مدرک دانشگاه هم همینطوره من سراغ دارم میشه خرید. حتی با یکی صحبت کردم میگفت مشخصاتت رو وقتی پول بدی میذارن تو سایت دانشگاه ولی به یکی دیگه زنگ زدم گفت اونایی که پول میگیرن مشخصاتت رو میذارن بعد از 6 ماه مشخصاتت رو پاک میکنند ودردسر میشه . احتمالا این دختره هم پول داده مثلا 500-700 میلیون یا بیشتر به حساب رئیس دانشگاه ریخته و بعد از مدتی مشخصاتش رو پاک کردن .
  19
  29
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  چند سوال::اول چند سال دانشجوی بهشتی بودی؟دوم رزومه ات در چه موضوعی بود که در دنیا مطرح بودی؟چرا اسم افرادی که تورا وارد دانشگاه کردن نمی گویی؟ایا از طریق(پارتی) حراستی ها وارد شدی؟توکه اینهمه مهمی (ای کیو بالایی)چرا در کنکور قبول نشدی
  20
  34
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  خانوم قشنگ بعیده با این سن اعتبار علمی داشته باشی که اگه داشتی عنوان میکردی. احتمالا رابطه علمی داشتی و غیرقانونی دانشجو شدی و براثر فشار دانشجوها لو رفتی. بقیه هم که پولی اومدن باید لو برن. این ظلمه به کسانیه که باهوش بالا و زحمت زیاد باید در این مکان باشن. برو درستو بخون و تلاش زیاد کن قبل بشو و سربلند برو سر کلاست. قدیما در موسسه زان سیمین که میرفتم یه همکلاسی داشتم که 5سال خونده بود که فقط بتونه پزشکی دانشگاه تهران قبول بشه و در انتخاب رشته هاش فقط همین 1دانشگاه و رشته رو میزد. و با رتبه 80 قبول شد. یادمه میگفت چون زبانش خیلی ضعیف بود جزو 10نفر اول نشد. به هرحال 5سال برای عشقش تلاش کرد. شما هم برو هر چندسال که میشه تلاش کن به عشقت برس.
  27
  35
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  عجب رزومه علمی قوی که توسط یکی از معتبرترین افراد دانشگاه مجوز گرفته یعنی پول داد و عدم همکاری با جریانات فکری و سیاسی خاص و پرت و پلاهای دیگه که نشاندهنده سیستم اموزشی بخشی از مافیای سهمیه ها و موضوع خرید و فروش صندلی و لو رفتن و فروختن سوالات کنکور وووووووو هست. بیچاره اون جونهائی که با داشتن استعداد و لیاقت باید با تیپ هائی مثل سهمیه ای ها و دیگر پارازیتها سر یک کلاس بشینند .
  12
  25
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  با درود."او در این ویدئو خود را فردی با موقعیت بالای اجتماعی و اعتبار علمی در سطح کشور و جهان معرفی کرد"(!) . بدون شرح بُگذاریم و بِگذریم؟ از بزرگمهر حکیم نقل است که:" آنچه هستید،شما را بهتر معرفی میکند تا آنچه می گویید"روزتان شاد هماره. شبتان هم پُرستاره.
  17
  18
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  ۲۹
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  تونه تنها دانشجوی قلابی نیستی بلکه انسان هم نیستی تو یک شیعه بیشرف بی حیاییه دوازده امامی هستی که تا خرخره غرق در کثافت و بیشرفین ولی خوب فکر میکنن بقیه مثل ننه بابایه خودشون خرن و شمارو نمیشناسن
  55
  24
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
  ۵۰
  Anisa - ونکوور، کانادا

  اینکه صندلی های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازیِ شهید بهشتی فروش میره کاملأ درسته . دو تا برادر که از اقوام ما هستند ؛ همین امسال در رشته داروسازیِ شهید بهشتی دو تا صندلی خریدن و مشغول تحصیل میشن . لطفأ دانشجوهای داروسازی بروند و چک کنند و ببینند که من دروغ نمیگم . واقعأ این خیلی دور از انصاف و در واقع خطرناک هست که سُکانِ سلامت جامعه و جونِ مریضها را بدست افرادی بسپاریم که ، بدونِ تلاش ، بدون ضریب بالای هوش و صرفأ به دلیل داشتن پول ؛ به این مدارج میرسند
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان

  مطمئناً یکی از همون ژن خوبها و آقا(حرام) زاده هایی هستند که فعلاً بنفع خودش ندونسته اسم بابا جان و رانت خودش را افشا کند.به امید یزدان بزودی همگیتان را سر و ته آویزان می کنیم .
  5
  25
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ماشا (3 تا نقطه) بر و رو که دارد. صیغه ی یکی از علما بشود و برود مثل سهمیه ای ها سر کلاس بنشیند
  5
  17
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  البته این چیز جدیدی نیست. در دوره ما هم بود . یعنی در بین گروه ما هم در سال تحصیلی 87-88یک نفر همین شرایط رو داشت.نام فامیلی آن یک نفر ایل بیگی بود.بیشتر مواقع هم اصلا حضور نداشت.ولی برایش حضوری رد می شد.در ضمن این خانم هم از کشور خارج شده و به خانواده اش پیوسته.
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند

  [::حسنلو - باکو، آذربایجان::]. دوست عزیز. من دلیل عصبانیتتان را نمی فهمم.دروغ یکی از روشهای تدافعی انسانهادر مقابل محرک های بیرونیست. کسیکه ب خودش یا دیگران شک دارد ب دروغ متوسل می شود.ربطی ب اینکه شخص چه دینی دارد یااز کدام کشور است ندارد.من یک آدم معمولی هستم در عین حال کوچیک همه آدمهای منطقی هم هستم.
  5
  27
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک

  بجای این توضیحات، رزومه علمی خود را منتشر کنند. هرچند در سایت هایی که اطلاعات علمی افراد قابل استخراج است هیچ نام و نشانی از ایشان پیدا نکردم!
  8
  31
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::حسنلو - باکو، آذربایجان::] حَموطن: نام کاربری شما برایم نا اشنایه. ولی افکارِ توحین و جسارتِ شما به خصوص به یک دخترخانم یک بیماری سنتی و اشنایه. شما برخلایق و مَرام خود, انسانها رو بر اساس دین و مَذحَب مورد فحاشی قرار میدین. مگه بی امام حا و افراطیون دیگر, چه چیزِ نوبری به ارمغان اوردن که شیعه حای ۱۲ امامی تویش سقط جنین کردن و نتونستن؟ اصلا موضوع ایشون چه ربطی به شیعه بودن داره؟ بر چه مبنایی ایشون رو خلع انسانیت و شرف, و مورد ناسزا قرار میدین ؟ شعور و درک یک انسان ,احترام به حَمنوع و اطرافیانشه. ایا شما در این خطه قرار دارین؟ با احترام
  6
  35
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  سریعا از ایران خارج شو تا ممنوع الخروج نشدی اخوندهای ح.. میکشنت غصه مردم را نخور هیچکس پشتیبان تونیست تو میتونی بعدآ باعث افتخار ایرانیان باشی
  16
  17
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک
  [::حسنلو - باکو، آذربایجان::]. کامنت شما منو یاد "کریم به خدا تو مسلمون نیستی" انداخت! : )
  6
  20
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  ۲۵
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  این همه سؤال و بحث و متلک و کنایه .. مگه خودتونا دوران جوونی تون این آرزو رو نداشتید؟ مگه همین آرزو رو برای بچه های خودتون ندارید که دکتر و مهندس بشن؟ چه عیبی داره که این دختر هم حالا دندونپزشک بشه؟ این حق اوست. گناهکار جامعه و ملتی ست که معنا و ارزش قراردادهای اجتماعی و حقوق شهروندی رو نه میفهمه و نه تونسته برای نسلهای بعدی خود مهیا کنه. ملتی که در قبال فرزندهای خودش نه تنها در مقابل جعل و فساد و مرام و روال مافیایی ایستادگی نمیکنه بلکه خود با پیروی از شیوه های خلاف یک ویرانه اخلاقی برای اون نسل باقی میذاره. بابا این همه پزشک سهمیه ای هر سال بر اساس ضوابطی که ربطی به رتبه و صلاحیت کنکوری اونها نداره وارد دانشگاه میشن، این دختر چرا نه؟
  19
  10
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  باور عمیق دارم مریم عزیز شما قربانی نهادهای حکومت اخوندی شده اید.
  10
  4
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  موقعیتهای تحصیلی دوره ایی و پژوهشی وزارت خارجه که اصولا بر اساس توانایی دانش اموز باشه هم فروخته میشه تو دانشگاه شهید بهشتی تهران. چندسالی بود میشندیم تو رشته های مهندسی صندلی میفروشن. اما الان باور میکنم هرچی که به گوش میرسه درسته. اگه خاطرتون باشه سه چهار سال پیش یه چیزی مطرح شد اینکه تو دانشگاه های شهید بهشتی امیرکبیر شریف صنعتی اصفهان تهران بعضیا مجهول الحال هستن. یعنی معلوم نیست چطور اینا اومدن چه رتبه ایی داشتن کدوم دبیرستان درس خوندن. اما حدس همه این بود که اینا پول دادن اومدن به قولی صندلی خریدن. کسایی هم که کنکور دادن میدونن دانشگاه سیستم جدا از کنکور داره. باهم سینک یا مچ نیستن. با پول میشه تو سیستم دانشگاه و وزارت علوم اسم رو به صورت دستی و جدای از داده های سازمان سنجش, ثبت کرد. یان دختر خانوممم پول داده رفته دندون پزشکی. الانم برا اینکه صداشو بخوابونن همه تکذیب میکنن. الانم برا اینکه ابرو خودش نره میگه پول نداده. دانشگاهم میبینه این دختر چاره ایی نداره و نمیتونه راستشو بگه تکذیب میکنه.
  11
  2
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  قضیه فرصتهای اموزشی وزارت خارجه و علوم سیاسی خیلی وقته ماجراش لو رفته. خیلی از این ادمای پولدار و بالاخص مسئولین پسرا و دختراشونو میفرستادن با پولی که به استاد و دانشگاه میدادن و هنوزم میدن. پسرا و دخترایی که حتی انگلیسی بلد نیستن اما پول دارن. و اکثر کسایی که وارد دستگاه دیپلماسی کشور میشن از همینا هستن. یه سری نفهم احمق. و چون سیستم زنجیره ایی هست اکثر کسایی که وارد این فرصتهای اموزشی در حین تحصیل میشن و به نوعی بخش عملی اموزش هست , تمام موقعیتهای تحصیل تو خرج رو قبضه میکنن. در واقع اونی که مستعد هست حتی پاش به خارج نمیرسه. مگه اینکه کلی خون دل بخوره تا یه بورسیه ی مستقل پیدا کنه. مثلا دختر اون ایت الله یزدی تو نیویورک یکی از صدها نمونه هست. و مردم چه خوش خیالن به خدا. حالا بگذریم اینه اون دختر مگه چقدر پول داره تو یه اپارتمان حدودا سی میلیون دلاری زندگی میکنه؟ یا پدرش مگه چقدر پول دایا درامدش ماهی چقدره که اپارتمان سی میلیون دلاری خریده؟ یا ماهی سیصد هزار دلار اجاره کرده؟ نه تو بروکلین نه تو کویینز. قشنگ رفته تو قلب منهتن اپارتمان گرفته. جایی که حداقل اجاره ماهی سیصد هزار دلاره
  12
  3
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  یکی از اقوام نزدیک من در دانشگاه آزاد درس می‌خواند ، بی شرمانه رییس دانشگاه به وی گفت که یک شب به من محبت داشته باش ، مدرکت آماده میشه . یک پالتو پوست خریداری شده هم شاملش میشه . فساد کل کشور را فرا گرفته
  3
  2
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
  نظر شما چیست؟