بازداشت دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دختری که بدون شرکت در کنکور و حتی ثبت نام در دانشگاه اقدام به حضور در کلاس های رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی کرده بود، دستگیر شد.
 
سرهنگ رضا صادقی رییس کلانتری ولنجک گفت: مدتی قبل با پیگیری حراست دانشگاه شهید بهشتی پرونده ای برای رسیدگی به کلانتری ولنجک ارجاع شد که در پی آن دختری جوان بدون طی هرگونه مراحل ثبت نام و حتی شرکت در کنکور اقدام به حضور در کلاس‌های تئوری و عملی رشته دندانپزشکی این دانشگاه کرده بود.
 
وی ادامه داد: رسیدگی به این موضوع در دستورکار ماموران کلانتری قرار گرفته و در تحقیقات آنان مشخص شد که دختری 23 ساله از کمتر از یک سال قبل در کلاس‌های درس رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی حاضر شده و به دیگر دانشجویان گفته بود که با پرداخت چندین میلیارد و بدون شرکت در کنکور در این دانشگاه ثبت نام کرده است که همین موضوع سبب نارضایتی دیگر دانشجویان شده و در همین راستا اعتراض خود را به حراست دانشگاه اعلام کرده اند.
 
رییس کلانتری ولنجک با اشاره به ادامه تحقیقات و اخذ مجوز از مقام قضایی، گفت: ماموران کلانتری ولنجک با تکمیل شدن نتایج تحقیقات و اخذ مجوز از مقام قضایی روز گذشته این دختر جوان را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند که این فرد در همان بازجویی هایی اولیه اقرار کرد که هیچگونه ثبت نامی در دانشگاه نداشته و با سوءاستفاده از بی‌توجهی عوامل حراست دم در ورودی دانشگاه وارد فضای دانشگاه شده و با توجه به علاقه ای که به رشته دندانپزشکی داشته در کلاس های مربوط به آن شرکت کرده است.
 
صادقی با بیان اینکه خانواده این دختر جوان در خارج از کشور زندگی می کنند و خودش نیز در طول سال چندین بار به اروپا و دیگر کشورها سفر داشته، گفت: متهم از وضعیت مالی خوبی برخوردار است و به همین دلیل نیز زمانی که دیگر دانشجویان از وی در مورد حضور و نحوه قبولی اش در دانشگاه پرسیده اند، مدعی شده که با پرداخت چندین میلیارد تومان پول به دانشگاه امتیاز تحصیلی در این رشته را خریداری کرده است، اما در تحقیقات ماموران مشخص شد که این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد و چنین امکانی وجود ندارد.
 
وی درباره اینکه آیا این فرد اقدام به جعل کارت دانشجویی با مدارک دانشگاهی کرده بود یا خیر نیز گفت: هیچگونه جعلی در این زمینه رخ نداده بود و متهم تنها با سوءاستفاده از غفلت عوامل حراست در ورودی دانشگاه در کنترل کارت دانشجویی وارد دانشگاه شده بود.
 
به گفته رییس کلانتری ولنجک برای این دختر جوان با شکایت حراست دانشگاه، پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.
+9
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  asal30 - بندرعباس، ایران
  چندساله یکسری دانشگاه پولی باز شده به اسم بین الملل تو ایران که با یک رتبه خیلی بد میری ثبت نام میکنی براش و ترمی 16 میلیون هم میگیرن میذارنت پزشکی یا دندونپزشکی یا داروسازی ...با یکی از این دانشجوهاش چت کردم گفت با رتیه خیلی پایینی تو شعبه یزد ثبت نام کرده و باباش 3 تا وًٍن به دانشگاه اهدا کرد ولی گفت یکی بود رتبه اش خیلی خوب بود ولی رشوه نداشت بده ردش کردن.. اخیرآ هم یک کسی هست بهش زنگ زدم گفت 500 میلیون به حساب دانشگاه شعبه بین الملل تهران واریز کن بعد برو پزشکی بخون . گفت سال قبل با 700 میلیون هم کسانی رو دانشگاه دولتی پزشکی گذاشته. وقتی اینا تکذیب میکنند یعنی وجود داره. حتی برای سربازی و مدرک دانشگاه هم همینطوره من سراغ دارم میشه خرید.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::asal30 - بندرعباس، ایران::]. پردیسهای بین الملل فقط یکی دوسال اول بدون کنکور بود. الان رتبه های بعد پزشکی و دندان روزانه پردیسها رو میزنن. حتی پردیس تهران و بهشتی از روزانه دانشگاههای پزشکی شهرهای بزرگ بعد تهران هم رتبه بهتری میخواد یعنی الان برای پردیسدانشگاه ایران که پایینتر از تهران و بهشتی هست رتبه حدود 500میخواد که با این رتبه در تمام پزشکی های شهرهای دیگه میشه قبول شد. در مورد این خانوم به نظر من عیبی نداره سعی کرده در کلاسها بشینه. حداقل نباید پیگیری فانونی کنن. من اطراف دانشگامون دختری رو میشناختم که عاشق این بود که دانشجوی اونجا بوده باشه برای همین همیشه با تیپ دانشجویی اطراف دانشگاه قدم میزد. چهرش نشون میداد بیماری روانی پیدا کرده. شاید روزی سالم بوده و پشت کنکور صدمه خورده. البته الان انقدر علاقه به دانشگاه کم شده و همه دنبال پزشکی هستن که خیلی از رشته ها بخصوص مهندسی رو میشه با درصدهای درپیت در دانشگاههای معروف تهران قبول شد. دوره ما بی فایده ترین رشته ها هم درصدهای خوب لازم بود.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  asal30 - بندرعباس، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من خودم سال با کارنامه 2 سال قبل ازمون سراسری تو شعبه بین الملل قشم سال 85-86 شرکت کردم رشته حقوق اون زمان پزشکی نیاورده بود شعبه قشم..و براحتی هم قبولم کردن ولی نرفتم پول زیادی میخاستن...شعبه بین الملل قشم و کیش براحتی میشد با یک کارنامه با رتبه خیلی بد توش ثبت نام کرد برای پزشکی فقط هم پول میخاست سال 88 تری 7 -8 میلیون بود ...ولی الان ترمی 16 میلیون شده. اخیرآ هم فقط رشوه بدی حله لازم به اون کارنامه هم نیست فقط پول.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.