انتقال تجهیزات نظامی با هواپیمای ایلوشین سپاه در رنگآمیزی و رجیستری جعلی سوریه

آمد نیوز :یکی از سیاست‌های ستادکل نیروهای مسلح در زمان آرامش و صلح، بی‌ثبات کردن خاورمیانه است که غالبا این‌کار با ارسال تجهیزات و مهمات به مناطق جنگی انجام می‌شود. 
 
سال‌ها پیش در جنگ داخلی افغانستان، نیروی قدس سپاه مقادیر بسیار زیادی سلاح و مهمات را با هواپیماهای آنتونف و ایلوشین از مبدأ فرودگاه مشهد و کریدور هوایی و فرودگاه بین‌المللی دوشنبه تاجیکستان وارد مرز هوایی افغانستان می‌کردند و در فرودگاه‌های بسیار نامناسب و غیر استاندارد افغانستان مانند «شپرتو» و «شبرغان» که در ارتفاعات قرار دارد، برنامه انتقال تسلیحات انجام می‌پذیرفت.
 
برای هر مأموریت پروازی در آن زمان، به کلیه نیروهای دخیل، شبی صد دلار حق ماموریت به‌علاوه سنوات خدمت در منطقه عملیاتی محاسبه می‌شد. خلبان‌های گاراژی سپاه در این نقل‌وانتقالات هم از «سفره انقلاب» بهره می‌بردند، هم تجربه پروازی‌شان بالا می‌رفت و هم سنوات منطقه عملیاتی (جنگی) برای خود ثبت کرده و برای درجه‌های بالاتر رزومه‌سازی می‌کردند. 
 
به عنوان نمونه «حمید پهلوانی»، «غلامرضا قاسمی» و «بهزاد صداقت‌نیا» پس از انجام این مأموریت‌ها به درجه‌های «سرداری» و «سرهنگی» ارتقاء یافتند. همین افراد بعد از بازنشستگی با حقوق ماهیانه حداقل ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در شرکت «ماهان» استخدام شدند و خلبان هواپیماهای ثبت غیرنظامی و مسافربری شدند که کار انتقال مهمات و نیرو در میان مسافران عادی را به لبنان، سوریه و یمن انجام می‌داد.
 
در همین ارتباط، گفت‌وگوی «بهزاد صداقت‌نیا» با «علی خامنه‌ای» در صداوسیما پخش شد که وی در برابر رهبر، اشک تمساح ریخت و از حمله‌ی هواپیماهای سعودی به هواپیمای خود که حاوی کمک‌ها، سلاح و مهمات به یمن بود، سخن گفت و پس از آن «مدال افتخار» گرفت!
اخیرا با لو رفتن انتقال تجهیزات نظامی و مهمات به سوریه، لبنان، عراق و یمن با روش‌های قبلی، مسئولان ستادکل نیروهای مسلح از استراتژی دیگری برای انتقال ادوات نظامی استفاده کرد‌ه‌اند؛ «استفاده از یک شرکت ورشکسته ایرانی پس از تحریم‌های شرکت هواپیمایی ماهان». 
 
با تحریم ماهان، مدیرعامل این شرکت که از یاران نزدیک به «قاسم سلیمانی» است، با هم‌فکری «حمیدرضا پهلوانی» و «غلامرضا قاسمی» (طراح و مغز متفکر ارسال مهمات به کشورهای در حال جنگ)، شرکت ورشکسته‌ی هواپیمایی فارس ایر قشم را با دو فروند هواپیمای ۷۴۷ باری تجهیز کردند. این هواپیماها پوشش خوبی بودند که با همکاری جمبوجت‌های بازسازی شده ارتش، کار انتقال بار و مهمات را به کشورهای هدف انجام دهند. 
 
اخیرا منابع خبری «آمدنیوز» در ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرده‌اند که با فشارهای مضاعف اسراییل و حملات سهمگین این کشور در زمان تخلیه ادوات نظامی در فرودگاه دمشق که به آسیب دیدن هواپیمای ۷۴۷ ارتش و یکماه تعمیرات اساسی و بازگشت آن به ایران همراه بود، کارگروهی محرمانه تصمیم گرفت یک فروند هواپیمای ایلوشین سپاه را با رنگ استتار کشور سوریه و رجیستر جعلی سوری، میان ایران و دمشق به پرواز درآورد تا با استتار، به انتقال سلاح و مهمات به سوریه بپردازند. 
این «عملیات فریب» که تا این زمان موفق بوده، باعث کاهش حملات هوایی اسرائیل به محل‌های تخلیه بار شده است. با موفقیت این طرح، قرار است چند فروند هواپیمای دیگر سپاه نیز به این «پروژه محرمانه» اضافه شود. 
اخیرا اطلاعات و اسنادی برای «آمدنیوز» ارسال شده که نشان می‌دهد شرکت «فارس ایر قشم» که زیر مجموعه هواپیمایی ماهان و دفتر فعلی آن در پشت برج ماهان مستقر است، به‌صورت پایلوت با مسئولیت «حمیدرضا پهلوانی» و «غلامرضا قاسمی»، مستقیما عملیات ارسال مهمات را به همراه تعدادی از پرسنل بازنشسته نیروی هوایی سپاه کنترل می‌کند
+33
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آمد نیوز و زم عوامل خود اخوندها هستند
  5
  23
  دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.