موضوع انشاء: میراث امام خمینی را شرح دهید / طنز

ایران وایر ، شراگیم زند
اکنون که قلم در دست دارم انشای خود را آغاز می‌نمایم. البته بر همگان واضح و مبرهن است که از امام خمینی میراث فراوانی برای ما به جا مانده است.
 
مهمترین میراث امام خمینی شهدای عزیز ما هستند که با خون خود نهال انقلاب را آبیاری نمودند. علاوه بر این شهدا امروز تعداد زیادی جانباز و مفقود الاثر نیز داریم که اگر اصرار عارفانه امام  بر "جنگ جنگ تا پیروزی" نبود، ما امروز چنین میراث و گنجینه ارزشمندی از شهادت و ایثار نداشتیم و درخت انقلاب کمتر آبیاری شده بود و احتمالا پلاسیده می‌گردید.
 
اما میراث دیگر امام خمینی حجاب است. در زمان طاغوت مادرها و مادربزرگهای ما با لباسهای بسیار نازک و بدن نما و حتی مینی ژوپ که یک نوع دامن فاق کوتاه می‌باشد در خیابانها رفت و آمد می‌کردند. امام خمینی به زنها یاد داد که گوهر درون خود را در جامعه نریزند و آن را در صدف حجاب برای شوهران و محارمشان حفظ نمایند. متاسفانه البته هنوز زنانی هستند که وقتی در خیابان می‌آیند گوهرشان معلوم است که خوشبختانه گشت ارشاد با اینها برخورد کرده و گوهر زنان را به داخل صدفشان بازمی‌گرداند.
 
همچنین در زمان طاغوت به فرمان شاه مشروبات الکلی به وفور در مغازه ها و در کاباره ها به دست جوانان داده می‌شد که آنها مست شوند و در حالت مستی توجهی به اسلام و یا امور مملکت نداشته باشند. به همت امام خمینی این جور جاها تعطیل شد. حالا کسانی که به سراغ اینجور چیزها می‌روند باید در به در دنبال ساقی خوب بگردند که جنس تقلبی دستشان ندهند. ماه پیش در محله ی ما چهار نفر بر اثر خوردن مشروب تقلبی کور شدند و یک نفر هم مرد که خب کور شدن و مرگ این انسانهای هوسران نیز جزء میراث امام خمینی به حساب می‌آید.
 
یک مساله دیگری را نیز من باید همینجا بگویم و نمی‌دانم جو کلاس چقدر ظرفیت و جنبه شنیدن این چیزها را دارد. پس با اجازه آقا معلم خیلی سربسته می‌گویم و می‌گذرم تا خدایی ناکرده چشم و گوش کسی هم باز نشود. در زمان شاه ملعون محلهایی بود که مردان بی بند و بار برای رفع نیازهای کثیف خود به آن محل ها می‌رفتند. امام خمینی بساط اینجور جاها را نیز جمع کرد. حالا مردان بی بند و بار برای رفع نیازهای کثیف خود دائما در کوچه و خیابان با ماشین دور دور می‌کنند و به خواهران و مادران ما پیشنهادهای آنچنانی می‌دهند. خواهران و مادران ما نیز همانجا در خیابان حقشان را کف دستشان می‌گذارند و این مردان کثیف و هوسران را بر سر جای خود می‌نشانند. البته این مردها پر رو تر از این حرفها هستند و باز می‌روند چند متر بالاتر و پیشنهادهای کثیف خود را تکرار می‌کنند که این خب دیگر ربطی به میراث امام ندارد و مشکل در خود جامعه است.
 
میراث دیگر امام خمینی این بود که پاسپورت ایرانی را به جایگاه واقعی خود رساند. زمان طاغوت ایرانیها هرجا که دلشان خواست می‌توانستند با پاسپورت خود بروند و با عرض معذرت پاسپورت ایرانی به اصطلاح یک پاسپورت هرجایی شده بود. اما با آمدن جمهوری اسلامی شرایط تغییر کرد و کمیت جای خود را به کیفیت داد. امروز به برکت وجود امام خمینی ایرانیها با پاسپورت خود  قادرند به عراق و سوریه برای زیارت و به ترکیه و زیمبابوه برای خرید و گردش سفر نمایند.
 
اما یک میراث بسیار مهم امام خمینی ایجاد یک جامعه بدون طبقه بود. در زمان طاغوت اختلاف طبقاتی بسیاری بین مردم وجود داشت و بعضی از مردم زیر خط فقر و در حاشیه شهرها و حلبی آبادها زندگی می‌کردند که به آنها کوخ نشین می‌گفتند. امام خمینی حاشیه شهرها را گسترش داد تا کوخ نشینان احساس جدا افتادگی و تنهایی نکنند. ایشان خط فقر را هم به شکلی جا به جا کرد که تقریبا همه جامعه زیر آن خط قرار گرفت و اختلاف طبقاتی تا حد زیادی از بین رفت. الان فقط یک تعداد معدودی از مسئولین و خانواده های محترمشان بالای خط فقر هستند. این حضور البته حالت نمادین دارد و برای این است که مفهوم خط فقر به کل از بین نرود و این خط که مبنای بسیاری از محاسبات اقتصادی ست باقی بماند.
 
قبل از به پایان بردن این انشاء لازم است این را هم بنویسم که تصویر امام خمینی بر روی پول ملی کشورمان نیز جزء میراث بی بدیل ایشان برای ما محسوب می‌شود. این مساله به خصوص بعد از سقوط ارزش ریال نشانه این است که برای رهبر فقید انقلاب اسلامی مادیات، حتی به اندازه آب بینی بز (پول ملی) هم ارزشی نداشت.این بود انشای من با موضوع میراث امام خمینی را شرح دهید./شراگیم زند/ ایران وایر
+88
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان

  تیتر انشا: خمینی بهتر است و یا شاه!
  8
  35
  دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  و البته میراث دیگر امام خمینی این هست که عده ای از مردم کشور را معتاد به ساندیس و نان خشک کرد که با نامهایی مجازی مثل زال و میرزاده و باور مرتب مجیز وی را بگویند.
  5
  69
  دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران

  عزیز برادر عمام انقدر میراث داره که حتی تو بهشت زهراهم جانمیشه که شرح ان باعث ملول شدن خاطره هست در وقت مناسب تدارک عظیمی برایش دیدیم
  3
  34
  دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
  ۶۸
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  تراژدی ظلم ظالمان نیست۰۰۰سکوت نیکوکاران است۰۰۰۰البته جای تعجب نیست در کره ی شمالی این دین کوفتی برامده از۰۰۰۰ع۰۰۰۰۰قلاب
  5
  12
  دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.