پاپ فرانسیس: سقط جنین بخشودنی نیست حتی اگر جنین معضل تندرستی و نقص داشته باشد

رادیو فردا :پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان طی کنفرانسی اعلام کرد سقط جنین بخشودنی نیست، حتی اگر جنین به صورت جدی با معضل تندرستی و نقص مواجه باشد.
 
وی گفت مخالفت با سقط جنین موضوعی دینی نیست، بلکه انسانی است: «آیا مجاز است برای رهایی از یک مشکل جان یک انسان را گرفت؟ آیا مجاز است قاتلی را اجیر کرد که مشکلی را از میان بردارد؟»
 
وی سقط جنین بر اساس آزمایش‌های دوران جنینی و مشکلات سلامتی را محکوم کرد و گفت نوع بشر «هرگز ناسازگار با زندگی نیست».
 
اگرچه پاپ به شدت به سقط جنین تاخت، اما او با زنانی که مجبور به سقط جنین شده‌اند ابراز همدردی کرد و دعای آمرزش نمود.
 
اظهارات پاپ با اوج گرفتن جنجال‌ها پیرامون ممنوعیت یا محدودیت گسترده بر سقط جنین در برخی ایالت‌های آمریکا همزمان شده است.
 
ماه گذشته مجلس سنا در ایالت آلابامای آمریکا یکی از شدیدترین لوایح علیه سقط جنین در این کشور را به تصویب رساند.
 
بر اساس این قانون تازه سقط جنین زنان در ایالات آلاباما در هر شرایطی ممنوع خواهد بود، حتی اگر زن در پی تجاوز یا زنای با محارم باردار شده باشد.
 
در سال جاری ۱۶ ایالت در آمریکا لایحه محدودیت سقط جنین را به مجلس برده‌اند و از این میان تاکنون چهار ایالت آن را به قانون تبدیل کرده‌اند.
+0
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  scandal - برلین، آلمان
  جدا از دین و تکلیف نمودن به شکم و زیر شکم زنان؛ اگر فیلم تشکیل جنین را دیده باشید، از لحظه های اولیه دارای ترس و رشد است! بهرحال، باید با تصمیم و وجدان صاحب آن جنین واگذار نمود، هر چند استثنایی باید باشد و در کشورهای مدرن، حتی برای سقط جنین "مرز و شرایطی" گذاشتند! قابل توجه کاربرانی که به آنان درس "مرز و حد" را میدادم که همه چیز در این دنیای مادی که زندگی میکنیم حد و مرزی دارد، چه از محبت به فرزند خود و چه از مذهب خود که تبدیل به دیوانه و تعصبی نشویم!
  0
  3
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  به هر حال اون یه انسانه یا حداقل یه موجود زنده و تصمیم سختیه
  5
  0
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  شما از حال آن پدر مادران که زجر میکشند از اینکه طفلشان مونگل بدنیا بیاید خبر نداری خوده وجود شیطانتان اگه مونگل بدنیا می آمدی چه حالی پدر ومادرتان داشته بودن بغیر از این که خداوند و خودشان را مقصر در والادت شما بدانند اگه راست میگی و در رکاب خداوند هستی حرف مفت نزن و عمل کن در راستایه عقیده ای که داری وامور خیریه تشکیل بده برای کمک همان بچه هایی که مریض بدنیا می آیند برای رضایه همون عیسی که شماها دقیقا بر عکس تعلیماتش عمل میکنید.
  0
  0
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.