پاپ فرانسیس: سقط جنین بخشودنی نیست حتی اگر جنین معضل تندرستی و نقص داشته باشد

رادیو فردا :پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان طی کنفرانسی اعلام کرد سقط جنین بخشودنی نیست، حتی اگر جنین به صورت جدی با معضل تندرستی و نقص مواجه باشد.
 
وی گفت مخالفت با سقط جنین موضوعی دینی نیست، بلکه انسانی است: «آیا مجاز است برای رهایی از یک مشکل جان یک انسان را گرفت؟ آیا مجاز است قاتلی را اجیر کرد که مشکلی را از میان بردارد؟»
 
وی سقط جنین بر اساس آزمایش‌های دوران جنینی و مشکلات سلامتی را محکوم کرد و گفت نوع بشر «هرگز ناسازگار با زندگی نیست».
 
اگرچه پاپ به شدت به سقط جنین تاخت، اما او با زنانی که مجبور به سقط جنین شده‌اند ابراز همدردی کرد و دعای آمرزش نمود.
 
اظهارات پاپ با اوج گرفتن جنجال‌ها پیرامون ممنوعیت یا محدودیت گسترده بر سقط جنین در برخی ایالت‌های آمریکا همزمان شده است.
 
ماه گذشته مجلس سنا در ایالت آلابامای آمریکا یکی از شدیدترین لوایح علیه سقط جنین در این کشور را به تصویب رساند.
 
بر اساس این قانون تازه سقط جنین زنان در ایالات آلاباما در هر شرایطی ممنوع خواهد بود، حتی اگر زن در پی تجاوز یا زنای با محارم باردار شده باشد.
 
در سال جاری ۱۶ ایالت در آمریکا لایحه محدودیت سقط جنین را به مجلس برده‌اند و از این میان تاکنون چهار ایالت آن را به قانون تبدیل کرده‌اند.
+0
رأی دهید
-14
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  جدا از دین و تکلیف نمودن به شکم و زیر شکم زنان؛ اگر فیلم تشکیل جنین را دیده باشید، از لحظه های اولیه دارای ترس و رشد است! بهرحال، باید با تصمیم و وجدان صاحب آن جنین واگذار نمود، هر چند استثنایی باید باشد و در کشورهای مدرن، حتی برای سقط جنین "مرز و شرایطی" گذاشتند! قابل توجه کاربرانی که به آنان درس "مرز و حد" را میدادم که همه چیز در این دنیای مادی که زندگی میکنیم حد و مرزی دارد، چه از محبت به فرزند خود و چه از مذهب خود که تبدیل به دیوانه و تعصبی نشویم!
  0
  3
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۵
  ۳۹
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  به هر حال اون یه انسانه یا حداقل یه موجود زنده و تصمیم سختیه
  1
  0
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
  نظر شما چیست؟