پاپ فرانسیس به «بدعت‌گذاری» در دین متهم شد

عملکرد پاپ فرانسیس، از زمان انتخاب خوشایند بخش به شدت سنتی کلیسای کاتولیک نبوده است بی بی سی :پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان به بدعت‌گذاری در دین متهم شده است. این یکی از جدی‌ترین اتهاماتی است که می‌توان به پاپ وارد کرد.
 
نوزده کشیش و متکلم مسیحی محافظه‌کار، در نامه سرگشاده‌ای به مجمع اسقفان در رم اتهام بدعت‌گذاری در دین را به رهبر کاتولیک‌های جهان وارد کرده‌اند.
 
این جدیدترین تلاش گروهی از مخالفان پاپ فرانسیس علیه او به شمار می‌رود.
 
سخنگوی واتیکان از اظهارنظر در باره این نامه خودداری کرده است.
 
امضاکنندگان این نامه سرگشاده ۲۰ صفحه‌ای، خواهان آن شده‌اند که مجمع اسقفان در باره پاپ فرانسیس تحقیق کند. این افراد مدعی هستند پاپ بر خلاف آموزه‌های کلیسای کاتولیک رم عمل می‌کند. این افراد می‌گویند عملکرد پاپ فرانسیس باعث شده کلیسای کاتولیک دچار یکی از بدترین بحران‌های خود شود.
 
این افراد به طور مشخص به عملکرد پاپ فرانسیس در مورد نظام اخلاقی جنسی، همجنسگرایی، و وضعیت افراد مطلقه و افرادی که دست به ازدواج مجدد زده‌اند شکایت دارند.
 
امضاکنندگان نامه همچنین از اعضای بلندپایه کلیسای کاتولیک خواسته‌اند تا به طور علنی در باره این موارد سخن بگویند و به پاپ تذکر بدهند.
 
تحلیلگران مسایل واتیکان می‌گویند این نامه نشان‌دهنده وجود اختلاف نظر در واتیکان و قطبی شدن آن است.
 
منتقدان رهبر کاتولیک‌های جهان در این نامه به او تاخته‌اند که چرا مواضع کلیسا در مواردی چون سقط جنین را "نرم‌تر" کرده است. آنها می‌گویند پاپ به "حد کافی" علیه سقط جنین سخن نگفته و "بیش از اندازه" نسبت به همجنسگراها "دوستانه"و "بیش از اندازه" پذیرای پروتستان‌ها و مسلمان‌ها است.
 
عملکرد پاپ فرانسیس، از زمان انتخاب، خوشایند بخش به شدت سنتی کلیسای کاتولیک نبوده است.
 
پاپ تمایلی به تشریفات مرسوم در واتیکان نشان نداده و در بدو کار گفت می‌خواهد پیام مسیح را با مفاهیمی که برای همه قابل درک باشد، به پیروانش برساند.
 
در نظرسنجی که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از هر سیاستمدار دیگری در جهان از جمله باراک اوباما و آنگلا مرکل، محبوب‌تر بود.
 
اما عملکرد او با انتقادهایی همراه بوده است. از جمله این انتقادها، تلاش او برای نزدیکی به مسیحیان پروتستان و مسلمانان و عدم اجرای سفت و سخت آموزه‌های مسیحی بوده است.
 
پاپ فرانسیس در سفری که ۴ سال پیش به آفریقای مرکزی داشت، در مسجدی به نمازگزاران گفته بود که "مسیحیان و مسلمانان برادران و خواهران هم هستند".
 
پاپ فرانسیس همچنین تسهیلات جدیدی را برای 'طلاق' کاتولیک‌ها اعلام کرده و گفته است کشیش‌ها می‌توانند زنانی را که سقط جنین می‌کنند، ببخشند. او در عین حال تاکید کرده سیاست کلیسا در مورد جلوگیری از بارداری را تغییر نداده است.
 
پاپ فرانسیس همچنین گفته است که افراد همجنسگرا نباید به حاشیه رانده شوند، بلکه باید جذب جامعه شوند.
+3
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  scandal - برلین، آلمان
  همانطوریکه در اسلام چندین فرقه داریم، در دین مسیحیت هم چنین می باشد و این پاپ در فرقه ایی درس خوانده که بمراتب بازتر و پیشرفته تر به مشکلات جامعه میپردازد تا به پاسخهای دینی! اول وجود و بعد سجود
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.