فرمودند مردم ما دوست دارند به رهبری فحش بدهند!

 رادیو فردا :،هادی خرسندی
خاطرات وحیدالعظما، علمدار آقا (۱۸)
امروز آقا راجع به خبرهای سیل حرف می‌زدند. پرسیدند از مسئولین کسی را سیل نبرده؟ عرض کردم ممکن است یکی دو نفرشان را برده باشد به کانادا. آقا از شوخی من خوششان نیامد. فرمودند با مسائل جدی و تلخ مملکت هیچوقت شوخی نکن.
 
خودشان سر شوخی را باز کرده بودند. عرض کردم شرمنده‌ام، خویشان خودم هم از خسارات سیل اخیر بی‌نصیب نبودند.
بی آنکه توجه به حرف من کرده باشند فرمودند ببین وحید، شوخی نیست. خبر فرار اختلاسگران به کانادا، یک مسئله جدی مملکتی است. تلخ هم از این نظر که جای خیلی سردی است. من گاهی نگران می‌شوم مبادا خاوری سرما بخورد.
 
بعد با نگاهی به دوردست فرمودند: من به هر حال سوریه برو نیستم. منظورم بعد از سرنگونی است. پیشترها از آینده غافل بودم، آینده‌نگری نداشتم، وگرنه بعد از فتنه ۸۸ میگفتم میرحسین را ببرند به استان گلستان، در شهر آق‌قلا حصرش کنند.
عرض کردم قربان، سوریه برای روز مبادا هم خوب نیست؟ فرمودند تا وقتی بشار آنجاست، خیر. او هر روز می‌خواهد بیاید به من سر بزند احوال بپرسد، عکسش همه جا پخش شود. اما دیدی چقدر قدش از من بلندتر است؟ من که آنجا کنترل ندارم بگویم توی همه عکس ها قدم را بلند کنند.
 
عرض کردم عکس ملاقاتتان با بشار را خوب درست کرده بودند. فرمودند بین خودمان بماند، خودم گفته بودم. آنها جرئت داشتند بدون اذن من عکس را دستکاری کنند؟ البته گفته بودم قدری گردن مرا دراز کنند، گویا فتوشاپشان خوب کار نمی‌کرده. ولی عکاس را گفتم باهاش به شدت برخورد کنند. زیر شکنجه اعتراف کرده که قد من از بشار بلندتر است.
 
عرض کردم قربان در ارتباط با سیل، خبر دارید که سپاه بی‌خود و بی‌جهت قسمتی از راه آهن آق‌قلا را منفجر کرده؟ فرمودند عملشان غلط و بی‌حاصل بوده، ولی لازم بوده.
- چرا لازم بوده قربان؟
- خودم دستور دادم. برای دستگرمی. اینها باید یاد بگیرند که در آینده چطوری راه آهن شهرهای اسرائیل را خراب کنند. ما از هر موقعیتی باید برای تمرین و آمادگی استفاده کنیم. ببین وحید، فردا اگر جمهوری اسلامی زبانم لال ساقط هم بشود، ما باز هم دست برنمی‌داریم. اگر شده، از تورنتو به اسرائیل حمله می‌کنیم. علمدار! قضیه حالا دیگر مربوط به رو کم کنی شده. گور بابای خلق فلسطین، من به قاضی مرتضوی قول داده‌ام. داریم آماده می‌شویم. الان خاوری در کانادا دارد عبری یاد می‌گیرد.
 
در ادامه صحبت سیل فرمودند: بگو با امام جمعه شیراز به شدت برخورد شود. مردک رفته بازدید از بخش‌های سیل‌زده، بعد به خبرگزاری‌ها گفته مقدار زیادی فحش از مردم خوردم. بگو تو غلط کردی فحش خوردی. تو کی هستی که فحش بخوری؟ مردم به تو هم که فحش بدهند، منظورشان منم. بنابراین، یک چنین حرفی، گفتن نداشت. حالا همه فهمیدند که شیرازی‌های سیل‌زده کلی غیرمستقیم به من بد و بیراه گفته‌اند، این یارو گذاشته به حساب خودش البته.
 
برای اینکه آقا خوششان بیاید، از مثل معروف خودشان استفاده کردم. گفتم «شتر در خواب بیند پنبه دانه.» فرمودند این بابا «شتر به اختیار» است. شترهایش هم پنبه دانه به اختیارند. هرچی دلش می‌خواهد می‌گوید. ولی خب، مردم ما هم دوست دارند به رهبری فحش بدهند. این یک اخلاق ملی است، درست هم نمی‌شود.
بعد آقا برای دلداری خودشان، قضیه را وارونه کردند: شاید هم وقتی به من فحش می‌دهند، منظورشان امام جمعه شیراز باشد.
 
سؤال فرمودند راجع به اینکه من در پیام نوروزی، سال ۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کرده‌ام، چه شنیده‌ای؟ عرض کردم اثر خوبی گذاشته، گیرم فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان به علت مشکلات شنوایی و کهنسالی، «سال رونق تولید» را اشتباهاً «سال تولید روغن» برداشت کرده‌اند و احتمال می‌رود تا آخر سال با انباشت روغن‌های تولیدی روبه‌رو شویم. فرمودند عیبی ندارد. پرسیدم می‌فرستیم به سوریه؟ فرمودند خیر، به سوریه چیزهایی می‌فرستیم که خودمان کمبودش را داشته باشیم، وگرنه به بشار برمی‌خورد.
+127
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم بعد از اینکه عظما به لقا الله پیوست قبرش را روی قبر روح الله نصب کنند تا در ایران آینده مجبور نباشیم در دو نقطه مختلف دستشویی کنیم.
  6
  137
  جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. روزی که تمام نشانه های این دین زورگو در ایران محو بشود نزدیک است.
  4
  56
  جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Daheye 60 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  مردم دوست دارند رهبری و آخوندا رو آتش بزند.مرگ بر جمهوری اسلامی.
  3
  56
  جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تا وقتی فقط یک ویروس اسلام مذهب وحوش عربستان در 1400 سال قبل در تن کسی وجود دارد نه خودش و نه ایران متعادل نخواهد شد
  3
  35
  جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست گرامی، مگه خبر نداری که چلاقعلی دستور ساخت یک مقبره بزرگ در نجف را برای خودش سفارش داده؟
  3
  21
  جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. امیدوارم که در کنار محو نشانه های این دین، تعصب کور، اخلاق زشت و همینطور تعدادی از تازیپرست های یکدنده هم از میهن ما محو بشوند.
  3
  28
  جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. خدا عقل را جایگزین همه چیزهایی که گفتید بکنه. آمین
  3
  22
  جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  ای اشغال عوضی گی سقط میشی مردم راحت شون بلایی که عبا عمامه بر سر ملت اورد . تاریخ غارتگران جنگ نیاوردن. مردم فرایاد بزنید دورد بر امریگاه دورد بر اسراییل. چون این گشورها سادق تر از خایین مثل روحانی و خامنه میباشن . روزی مردم یک عاشورا دیگر واقعی را رقم میزنن..... تا عزاداری هم نکنید
  2
  15
  شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::فضول میرزا - استکهلم، سوئد::]. گرامی، نجف که سهله من تا ماداگاسکار هم میرم برای ادای دِینم به مزار عظما!
  6
  18
  شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  یویوماما - خاش، ایران
  ما تا وقتی اقاامام زمان را داریم به اینده نگری احتیاج نداریم.مگر نشنیدید در سیلها همه اقا امام زمان را صدا میزدند.ماشالله 80%نه 50%ایرانیها هم به اقا امام زمان اعتقاد دارند. ایرانیهای عزیز مخارج زندگی ایشان را به مدت 1000 سال در حال پرداخت هستند.طبق سنت امامان عرب عزیز ما ایشان هر سال باید دو همسر هم اختیار کنند.الحمدالله ایشان تا الان 2000زن گرفته اند به اضافه مخارج پوشاک و خوراک .و بچه های ایشان نوه های ایشان و .و. و همه به سلامتی در امریکا و کانادا به تحصیل مشغول می باشند. به حال مردم ایران و این باور عمیقشان باید جشنها گرفت و شادیها کرد.
  4
  23
  شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چیزی زدی دوباره . احساسی
  6
  3
  شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::RAHSHENAS - برلین، آلمان::]. دوباره نه، بار اولمه.
  0
  8
  شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  samak - پاریس، فرانسه
  عالی بود آقای خرسندی
  1
  5
  شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.