پاپ: مسیحیان به جای تبلیغ دین با مسلمانان دوستی کنند

یورونیوز :پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از مسیحیان ساکن در کشورهای مسلمان خواست تا به جای تبلیغ دین خود در تلاش برای زندگی مسالمت آمیز با مسلمانان باشند.
 
پاپ فرانسیس سفر دو روزه خود به مراکش را وقف ترویج گفت‌وگو میان ادیان به ویژه میان مسیحیت کاتولیک و اسلام کرد. او روز یکشنبه و در دیدار با رهبران جامعه اقلیت کاتولیک شهر رباط، گفت که اقلیت بودن به خودی خود مشکلی به حساب نمی‌آید، هر چند که بروز برخی مشکلات برای بعضی هم‌کیشان ما قابل درک است.
 
رهبر کاتولیک‌های جهان افزود، اقلیت بودن مساله نیست، ناچیز بودن رنج‌آور است و عدم مشارکت در گفت‌وگوی جهانی برای مقابله با افراط‌گرایی مذهبی دردآور است.
 
او تاکید کرد که رشد کلیسا منوط به جذابیت آن است و نه تلاش برای تبلیغ دین مسیحیت.
 
پاپ فرانسیس که اخیرا از سوی کاتولیک‌های محافظه‌کار به دلیل مخالفت با تبلیغ علنی و سازمان یافته مسیحیت تحت انتقاد است، تصریح کرد:« وظیفه مسیحیانی که در کشورهای مسلمان زندگی می‌کنند، تبلیغ گرویدن همسایه‌هایشان به مسیحیت نیست بلکه تلاش برای همزیستی دوستانه با آنهاست.»
 
رهبر کاتولیک‌های جهان گفت که وظیفه ما در انجام عبادت، تعمید انسان‌ها و تقدیس زنان و مردان بر اساس تعداد و گستره جغرافیایی محل زندگی ما مشخص نمی‌شود بلکه با توانایی ما در ایجاد تغییر و ترویج مهر و دوستی در ارتباط است.
 
او همچنین از تلاش‌های محمد پنجم، پادشه مراکش برای افزایش ظرفیت مدارا در میان مسلمانان، تشویق آنها به تعامل با سایر ادیان و منکوب کردن هرگونه خشونت به نام خدا حمایت کرد.
 
در مراکش حدود ۲۳ هزار مسیحی کاتولیک زندگی می‌کنند که کمتر از ۱ درصد جمعیت ۳۵ میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند. در این کشور نیز همانند سایر کشورهای مسلمان گرویدن از دین اسلام و به مسیحیت ممنوع است و تا ۳ سال مجازات زندان دارد.
+8
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  با این جماعت فالانژ مسلمان دوستی نمیشه کرد
  2
  8
  دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Liberte - ارومیه، ایران
  حضرت عیسی به حواریون گفت که برید و هر جا دین منو تبلیغ کنید. اساس مسیحیت از ابتدا بر پایه تبلیغ بوده و اینگونه ابتدا در امپراتوری روم و اروپا و در قرون جدید هم در قاره آمریکا و آفریقای سیاه هم رشد پیدا کرده. حالا جای شگفتیه که پاپ حرف های اینچنینی می زنه.
  0
  3
  دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بله عزیزان مسیحیت در اصل بر پایه محبت وهمدوستیست بماتد که در همه دوره ها قاطی شده با سیاست از جنگاهایه طلیبی گرفته تا الان که اینه وضعیت مذهب شده وسیله منفعت عده ای قلیل به اکثریت در همه دینها اسلا م اگر کشور گشایی نمیکرد تا الان نمیشود دومین مذهب جهان کلید این راز هم در جهاد بود نه تبلیع مثل مسیحیت خود قرآن خودشو وهر کی که به همین قرآن که امروز در دست است وبه مسیح باور دارد که به اعتقاد بعضی مسلمانلن که عیسی مسیح را روح الله خطاب میکنند خوده قرآن که شالوده شریعت است خودشو نفی مکنه بجهت اینکه مسیح همه ملتها را دعوت به راه روشش کرد و اسلام چیزه تازه ای ندارد برای گفتن هر چه هست تکرار شریعت یهودیان که برای عربها تازگی داشت .
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.