«این زن خیانت می کند چون از طلاق متنفر است»


عکس تزیینی است
مرد روز نوشت: من یک خانم مدیر بانک در یکی از شهرهای ایران هستم. ۱۲ سال است ازدواج کردم. دو فرزند دارم و از همسرم هم کمابیش راضی ام. برای رسیدن به این موقعیت سالها بیشتر از ۱۰ ساعت در روز برای بانک های مختلف کار کردم. نزدیک به سه سال است که فکر رابطه با یک مرد مدام به سراغم می آمد و از چند ماه پیش با یکی از کارمندان یک شعبه دیگر که تماس تلفنی و ایمیلی داشتم آشنایی جدی را شروع کردم.
 
پیش خودم خیلی فکر کردم و مدتها با این افکار مبارزه کردم ولی در نهایت وقتی می بینم این احساس آن هم از طرف آدمی مثل من که همه زندگی اش تلاش و تعهد بوده است وجود دارد پس شاید یک حقی هم در این میان وجود دارد که نمی توانم تشخیص دهم.
 
من می دانم که کار بدی نمی کنم چون هر دوی ما اگر این رابطه نبود همسران خوبی در زندگی نمی توانستیم باشیم. او هم متاهل است و به جرئت می توانم بگویم اگر این ابراز علاقه و محبت نبود او از خانواده اش طلاق می گرفت. خودم هم شک ندارم که دچار افسردگی می شدم.
 
من پیش خودم فکر کردم چرا با وجود آنکه مسئله خیانت، منفور و غیرانسانی شمرده می شود و این همه بدبختی و بی آبرویی در پی دارد، همچنان در تاریخ بشر تکرار می شود.
 
من دلم نمی خواهد طلاق بگیرم. فرزندانم را خیلی دوست دارم. در خانواده ایی بزرگ شدم که تجربه طلاق در آن نیست ولی دور و برم زیاد دیدم و می دانم که خیلی چیز بدی است. من فکر می کنم اگر این رابطهبیرون از زناشویی را نداشتم همسر دلسرد و بداخلاقی بودم.
 
مطمئن هستم اگر به هر دلیلی گیر بیفتم پریشانی مالی نخواهم داشت و می توانم زندگی خودم و فرزندانم را به تنهایی به پیش ببرم. من به این نتیجه رسیدم این نیاز عاطفی که به آن دسترسی پیدا کردم حق من است و نمی خوام به سنت اخلاقی دور و بر، محدود شوم.
 
من وقتی دختر جوانی بودم باکره بودن یک نرم بود و رعایت کردم و تا ۲۷ سالگی سکس نداشتم. اما می بینم در نسل بعد از من دیگر اینچنین نیست. من قاطعانه معتقدم زندگی زناشویی و تعهد عاطفی و جنسی فقط به یک نفر برای تمام زندگی، یک روز از نًرم خارج می شود. من اعتقاد قلبی دارم به این مسئله و گواهش هم خودم هستم که تمام عمر، دقیق و کاملا اخلاقی، رفتار کردم. من فقط نمی خواهم در فقر عاطفی زندگی کنم.
 
من تبلیغ خیانت نمی کنم. من می بینم که خیلی ها در محل کار و آشناها به شکل غیرمسئولانه و بی مهابا و فقط بر اساس چشم و هم چشمی و مد و افتخار، دوست پسر یا معشوقه می گیرند. هر چند حتی آنها را نیز در نهایت قضاوت نمی کنم. حتما کمبودهایی دارند که این کارها را می کنند.
 
من این نامه را برای شما که یک مجله مردانه هستید نوشتم تا به مردان بگویم ما تازه داریم می رسیم به سطح رفتار و اخلاق جنسی شما و شاید پس از اینکه حد نصاب و درصد ما به اندازه شما شد جامعه ناگزیر شود بر اساس وضعیت زوج های جدید، اصول جدید ازدواج ایجاد کند.
 
هیچکس شوک نمی شود این همه آدم معتاد در درون زناشویی ها و خانواده ها است. هیچکس چندشش نمی شود که والدین بیشعوری هستند که فرزندان شان را می زنند و تحقیر می کنند ولی وقتی به خیانت می رسد داد همه به هوا می رود. در صورتی که خود این عمل به ذهن اغلب زنان و مردان نیز خطور می کند.
 
می دانم که اگر رابطه ام افشا شود تمام احترام و موقعیت شغلی ام و تحصیلات و سالها زحمت شبانه روزی ام ممکن است نابود شود. می دانم که قلب شوهرم را می شکنم. می دانم که احتمال دارد حتی فرزندانم را هم از دست بدهم و دنیای شان از هم بپاشد. من می دانم که خیانت در اغلب موارد به قیمتش نمی ارزد. ولی …
منبع: مرد روز
+30
رأی دهید
-129

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخر خانم جان وقتیکه میدانید بخاطر یک خواست جنسی همه چیزت را از دست میدهید, پس جواب خواست جنسی ات را نده و به زندگی بی دردسر خودت ادامه بده !
  53
  101
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  شما سعی کن با همین دست فرمون بری جلو . ضرر نمیکنی . به قول خودت این مسائل دیگه توی دنیا یه امری نرمال و عادی شده . پس سرتو بنداز پایین و بی سرو صدا از زندگی لذت ببر . ولی اگه دیدی شوهرت هم همچین کاری داره میکنه حق به خودت ندی که جلوشو بگیری .
  40
  98
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  خانم عزیز: بنا به شرایط اجتماعی و شعور معقول چرخ دنده های عشقی در هر جامعه ای باهم فرق میکنند! که هر از گاهی برای رفع اصطکاک و زنگ زدگی به این ابزارهای عشقی که روند مُزمن و دردسر ساز در پیش گرفته اند, روغن کاری لازم است . این روغن کاری چیزی نیست جزء واژه سمی خیانت. خانم عزیز: عفت و ناموس و باکرگی. غیرت و مردانگی, فقط در منزل فقرا و محیط های خشک لانه دارد . شما تا ۲۷ سالگی باکره بوده اید, و اولین رابطه سکسی را هم با شوهرتان داشته اید. حال که بخود جنبیده اید می بینید که این رابطه عشقی احتیاج به تغییر و لایروبی دارد! و در نتیجه شما این راه را بدون جدایی و رابطه با شخص دیگری در پیش گرفته اید.
  46
  25
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  ۲- بنده به تصمیم شما احترام میگذارم. توصیه ام به تمام دختران این است در شرایط سنی مناسب قید باکرگی را بزنند, و از زندگی لذت ببرند. چون اکثر مردها باکره نیستند. زیرا واژه خیانت برای جوامع مرد سالار و مردان فاقد معناست. چون مردان قهرمان ملی و افتخار هستند. لازم به توضیح است که خانم بنده باکره نبود. چون خودم نه اعتقادی به این مقوله دارم و نه باکره بوده ام. پس بقول دوستمون همایون با همین دست فرمون برو جلو. ولی برای دُختر های باکره و با عفت بوق هوشیاری هم بزن. شاد باشی
  50
  37
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Hameye Iran - ایران، ایران

  خداوند به شما بانوی گرامی خیر دهد که در این بازار که گوشث کیلویی ۱۲۰۰۰۰ تومان شده شما فی سبیل الله هر چه دارید را در طبق اخلاص گذاشته اید
  18
  78
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران

  حالم از اینجور حرفا بهم میخوره. تررر به اون زندگی که با یه همچین یابوهایی باشه. چه زن چه مرد. این انگلها در ذهن جامعه هم تاثیر میزارن. به وقتش که خدا زد پس کلت میفهمی دنیا دست کیه. تررر به اون جامعه ای که انگلی مثل تو رییس شعبه بانکشه. پستتم قطعا با حال پخش کردن گرفتی.
  36
  70
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  در هر صورت زندگی خودش است و خودش باید تصمیم بگیره
  51
  35
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  atabaki - استکهلم، سوئد

  اره عزیزم کار خیلی خوبی میکنی. نیاز عاطفی خیلی مهم تر هست. حتما موفق میشی. فقط آدم یک بدی داره که زود آدمها واسش کهنه میشن. به پا از این بغل پریدی اون بغل, بغل دومی واست عادی نشه چون عمر نوح نداری که هی بخواهی بپر بپر کنی. زوارت رو ۴۰-۵۰ سالگی در میره دیگه بغل پیدا نمیکنی و باید تا آخرش واسه خودت همین جوری وقت تلف کنی تا حضرت عزراییل بیاد, بغلت کنه.
  25
  70
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::Hameye Iran - ایران، ایران::]. هم میهن: براستی از قیمت گوشت خبردارید! ایا از قیمت مغز هم اطلاعی دارید که مثقالی چنده؟ فقط میدونم کمیابه. با احترام
  41
  36
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  اولا به اصالت این نامه باید شک کرد. هیچ زنی با فرهنگ ایرانی چنین بی پروا آدرس نمیدهد. دوما, فرض بر این بگذاریم که این نامه و این تفکر واقعی است. باید گفت خانم ناعزیز! شما اگر به صرف اینکه مردان چنین کاری میکنند و لذت میبرند شما هم انجام دهید, خب خیلی مردها هستند که حاضرند به خاطر ثروت و قدرت و مشهور شدن, زندگی میلیون ها نفر را به روز سیاه بنشانند و یا از روی جنازه هزاران انسان بی گناه رد شوند, مثل مسوولین فعلی ایران. مثل قاچاقچیان مواد مخدر یا مافیای جورواجور, خیلی هم برایشان لذت بخش است. آیا شما حاضرید برای رسیدن به چنین لذتی با آنان همسو شوید؟
  20
  36
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. تو هنوز ایران رو در 30 سال پیش میبینی عزیزم. الان درصد پسران باکره در ایران بیشتر از دختراس و خیالت راحت
  34
  21
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران

  اره جون خودت . خیانت در کل تاریخ بشریت نرم نبود الان که به شما رسید شد نرم ! تو یه بی شعوری که معلوم نیس چرا تو ازدواج موندی و چجوری هر روز تو چشم شوهرت نگا میکنی . طلاقتو بگیر راحت برو دنبال نرم عاطفیت
  19
  41
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. زندگی خودشه به شرطی که هم خرو نخواد هم خرما. بره فرار عقد رو کنسل کنه میشه زندگی خودش. البته در این صورت هم آینده دوتا بچه رو به گند کشیده. تعهد فقط مال اسلام و ایران نیست. تعهد یعنی وقتی یکسری مزایای متاهل بودن رو میخوای قید مزایای مجردی رو بزنی و برعکس. نمیشه 1سر رو به دو آخور برد. بی بندوبارها میخوان افسار زمین رو به دست بگیرن. بگیرن به توپ بسکتبال چپ اسب ابرفرض.
  17
  39
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  به دامی گفتار شدی که حاصلی جز پشیمانی نداره ، خیانت صفت زشت و کریح وغیر قابل قبول هست و جز تباهی ارمغانی ندارد مخصوصا که پای کودکان بیگناهی هم در میان باشد
  15
  45
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من کارش را تایید نمی کنم ولی در هر صورت زندگی خودشه و شما که نمیخواهی با زور با کسی زندگی کنی که فکر و ذهنش داشتن سکس با یک نفر دیگه است. و شاید زندگی اینطوری از نطر این شخص تر زدن به زندگی اش نیست و احتیاج به تجربه کردن براش مهمتره تا داشتن یک شخص تا اخر عمرش . بیایید برای هرکس برای تصمیم به نحوه زندگی کردنش حق بدهیم و دنبال کسی باشیم که همفکر ماست.
  39
  10
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Hameye Iran - ایران، ایران

  شما جانم برو همون جوری که در بالا ذکر کرده ای برو حالتو بکن چی کار به قیمت مغز وکله وپاچه داری . مال خودته ما که بخیل نیستیم اصلا حراجش کن تا همیشه پشت سرت دعای خیز باشه چیزی که من گفثم پرای کسی که این چیرها واسش مهمه شماکه ......راستی تو واقعا بلوچی؟
  9
  38
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. جواب بسیار بجایی به این جناب Hameye Iran - ایران، ایران دادید. سپاس
  30
  12
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  باید بره پیش دکتر هولاکویی ببینه بچه چندمه ?
  24
  20
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Hameye Iran - ایران، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. متن فوق برای شما بود
  10
  29
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  من می دانم که خیانت در اغلب موارد به قیمتش نمی ارزد. ولی ...؟! ولی چی!؟
  24
  7
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Liberte - ارومیه، ایران
  خائن ترین افراد برای خیانت خودشون دلیل و براهینی دارند. خیلی بهتر بود که جدا شه و بعد با اون مرد رابطه بذاره. اون مرد هم همینطور. مثل اینکه معنی« هم + سر » رو نمی دونن. به جاش رابطه عاطفی و جنسی رو با دوس پسر و یا دوس دختر میذارن و رابطه مالی و فرزند داری و مهمون داری و این قبیل رو با همسر.
  11
  26
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من هم همینطوری فکر میکنم اگر کسی را دوست نداری یا به هر دلیلی میخواهی با کس دیگه باشی بهتره اول طلاق بگیری بعد رابطه بعدی را شروع کنی. ولی متاسفانه همه مردم یکجور نیستند و یکجور فکر نمیکنند ولی باز هم دلیل نمی شود کسی را بزور مجبور به زندگی با شخص بخصوصی کرد. در مورد فرزندان هم بهتره پیش کسی بمانند که بهتر ازشون مراقبت میشود و پدر و مادر هر دو مسئول بزرگ کردن بچه هاشون هستند
  27
  9
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  استالین - ولادی وستوک، روسیه
  کار این خانم جز خیانت به قرارداد بنام ازدواج چیزی دیگر نیست. رابطه باز(open relationship) البته در دنیا وجود دارد ولی آن با توافق دوطرف هست.
  10
  21
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خوب دوست عزیز این خانوم علنا میگه من دلم میخواد تاهل حفظ بشه و با همسرم زندگی کنم و تجربه رابطه با دیگران رو هم داشته باشم. مردهای متاهل هم فقط شعار میدن سراغ زن متاهل نرید چون میترسن مجردا بیان سراغ زن خودشون اما در تور زدن زنهای متاهل همیشه پیشقدم و هارتر هستن. انقدر در ادارات مختلفی که کار کردم دیدم که ذهنم پر از این لاشی گری هاست.
  12
  25
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. از طرف دیگر قبح طلاق گرفتن در جامعه باید از بین بره و به عنوان یک راه حل بهش نگاه بشود و از کسانی که طلاق میگیرند باید حمایت عاطفی و اجتماعی بشود
  25
  6
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  تبعات خیانت مرد به همسرش با خیانت زن به همسر فرق داره. خانومها از نظر ذاتی به کسی تعلق دارن که باهاش رابطه جنسی دارن. یعنی عاطفشون هم به همراه رابطه جنسی به طرف منتقل میشه. یعنی یک زن وقتی خیانت کنه عملا از زندگی مشترکش دور میشه. ولی مردها عموما همسرشون رو به رابطه جنسی ترجیح میدن و خیانت براشون بازی و گریز لحظه ای هست. مگر موارد کمی که با زنشون اصلا خوب نباشن و به کس دیگه ای علاقمند بشن. لذا خانوما بیشتر باید مراقب باشن خیانت نکنن چون به طور طبیعی همسرشون براشون محو میشه. برای زنها رابطه جنسی فقط بازی نیست بلکه دادن مالکیت و تعلقه.
  13
  24
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::Hameye Iran - ایران، ایران::] هم میهن: در این فضا ها روال بر این است همه از همدیگر یاد بگیریم. حال چه موافق و چه مخالف. پس یاد بگیر: با کسانی که از شما یک پیراهن بیشتر پاره کرده اند. دست به گریبان مشو! و وقتی چیزی برای گفتن ندارید, لزومی نیست دروغ زیادی بخورید. پرسید ه اید ایا واقعا بلوچ هستم ؟ رفیق: بلوچ ها انسانهایی با غیرت, ناموس پرست, و با شرف و جنگجو(مرد) هستند. ولی خوشبختانه بنده بلوچی هستم که هیچکدام از این علایم و صفات نوشته شده را ندارم , و یدک نمی کشم. در ضمن بنده سالیان درازی عضو کلوب و مُبصر بی شعورها بوده ام, ولی بنده را اخراج کردند. ایا بهتر نیست شما هم از عضویت این کلوب استعفا بدهید؟ سرفراز باشید
  30
  11
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] دوست عزیز: تقصیر دختران نیست, که با کره گی را به چالش گرفته اند. بلکه همان تشخیص شما بود, ( خدا پس کله اشان را زده) ! جانت جور
  27
  11
  ‌سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::] دوست خوب: مدیون حُسن نیت شما هستم! با درود بیکران. ایام بکام
  28
  11
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خیانت خیانت است چه مرد چه زن. حالا شما هر جوری تفسیر کنی خیانت خانه خراب کن است. انسانی فکر کن نه جنسیتی
  23
  10
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Hameye Iran - ایران، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. هموطن با کلاس من در کامنت اول من نظرم را گفتم ولی مثل اینکه شما با توجه به لباسهای پاره پوره تان هنوز تحمل نظر مخالف عقیده ومخالف کنش اجتماعیتان را ندارید وبدبختانه خیانت را ترویج میکنید من توصیه ام به شما این است که لازم نیست برای هر مساله ایی دلیلی بیاورید وهر کس مخالفت کرد شما نقش ادم با کلاس را بازی کنید‍ ‍ومن فکر میکنم برخلاف گفته تان شما هنوز در کلاس بیشعورها هستید و همچنان به تحصیلتان تا دکترا ادامه خواهید داد
  12
  26
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Hameye Iran - ایران، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. در ضمن من با شما دست به گریبان نشدم من نظر شخصی گفتم وشما هم مخاطب نبودی ولی چونکه شما ادم با کلاس و با فهمم وکمالتی هستی تحمل شنیدن نظر مخالف را نداری چونکه مثل این خانم فکر میکنی اینها همه نتیجه جوگیر شدن تو محیطه والا منم توی لندن زندگی میکنم ولی هیچوقث جو محیط روم تاثیر نمیذاره البته اینم بگم که شما تقصیر نداری اینهایی که معمولا از محیطهای بسته میان جاهای بزرگتر معمولا برای اینکه بهشون نگن بی کلاس کاتولیک تر از پاپ میشن.
  15
  28
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shrta - تورنتو، کانادا
  ا نم عزیز شما نمی توانید نیازهای جنسیتان را با از بین بردن اغتماد بین دو همسر بدست اورید شما یک شخص هوس بازی هستی هستید که حتی شهامت ش رو ندارید که اول متارکه و بعد هر کاری که خواستید بکنید
  13
  13
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  من خودم یه مرد هستم و یه سؤال میخوام از آقایون بپرسم، خیانت رو تعریف کنین! بنظر من خیانت هم میتونه عاطفى باشه هم جنسى. شاید قبول نکنین ولى شاید هر کدوم از ما حد اقل روزى یه بار به همسر هامون خیانت عاطفى میکنیم بدون اینکه متوجه باشیم، مثال؟ هر دفعه که در حضور همسر، بر میگردیم و از تناسب اندام خانمى که از کنارمون رد میشه لذت میبریم و تو ذهنمون با همسر خودمون مقایسه اش میکنیم به همسر مون خیانت عاطفى کردیم، ممکنه ما متوجه نشیم ولى خانم ها تو اینموارد خیلى تیز بین هستن. با هم صادق باشیم، چند تا تجربه جنسى قبل از ازدواج داشتیم؟ حتى بعد از ازدواج! خیلى ها هم تجربه جنسى رو اصلا خیانت نمیدونن و فکر میکنن چون هنوز به زندگى مشترک ادامه میدن و احساسشون رو با زن دیگه اى درمیون نذاشتن، کار خودشون رو توجیه شده میدونن. یه کمدین آمریکایى از اینکه رابطه خارج از ازدواج داشت توقع تشکر زنش رو داشت و میگفت چون خوشبخت نیست و خوشبختى رو پنهون از زنش تجربه میکنه و بخاطر احترامى که به زنش قائله و نمیخواد به زنش بگه و ناراحتش کنه، زنش بخاطر احترامى که بهش میذاره، باید ازش تشکر کنه!!!
  20
  5
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  خودمون رو توجیح میکنیم! یکى از اشتباه هایى که خیلى تو ایران رایجه، موندن تو یه رابطه ناموفق، بخاطر بچه هاست. بچه ها بیشتر از دعوا هاى مکرر، بى اعتنائی ها، دیدن چهره هاى تو رفته و این حقیقت که هیچکدوم از طرفین با میل و رغبت تو این رابطه موندن، صدمه میبینن. تجربه ثابت کرده که بچه هاى طلاقى که با توافق و بدون جنگ و دعوا انجام گرفته و بعد از جدا شدن، بچه ها هم پدر و هم مادر خودشون رو میبینن، بمراتب خوشبخت تَر از بچه هایى که بین یه رابطه ناموفق گیر کردن و شاهد دعواى مکرر و و و و هستن. عدم موفقیت یک رابطه بعضى وقتها عدم وجود تفاهمه، مسایل مالى، بعضى وقت ها هم به مسایل جنسى مربوط میشه، شاید مهمترین مورد همین باشه ولى بخاطر تابوى رائج در جامعه مون، حرف زدن در موردش رو قبیح میدونیم و عدم موفقیت رابطه ها رو به تفاهم و مسایل مالى گره میزنیم و از حرف زدن در مورد مسئله اصلى تفره میریم.
  19
  5
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Hameye Iran - ایران، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. در ضمن دینارزهی عزیر دروغ زیادی را شما مثل اینکه زیاد دوست دارید بخورید بجای اینکه بخواهی بهمن چیزی یاد بدهی برو فکر یک ارامگاه در خور باش با این سن و سال چرا اینقدر بی ادبی ؟ البته در زما ن خدمت سربازی با بلوچهایی بوده ام که متاسفانه نمی دانستند مثلا بیسکوییت چیست یا موقعی که به یکی از انها گفتم فندک داری هاج واج نگام میکرد حالا یکی از اونها اومده خارجه خب این رفتارهایت طبیعی می باشد .ما در بین هموطنانمان متاسفانه هم فقرمالی داریم هم فبگیریقر دانش حالا شما جفتشو داری لاقل سعی کن از مردمان اطراف این اخر عمری چهار تا چیز یاد
  14
  21
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::Hameye Iran - ایران، ایران::] مخاطب مُحترم: اشاره فر مود ه اید که بنده تحمل نظر مخالف رو ندارم. حال با خودت برای یکد قیقه هم که شده صادق باش: ایا شما به این خوشمزگی آبکی, و بی کیفیت, که این خانم گوشت خود را ارزون می فروشد یک نظر قلمداد می کنید؟ اگر من نظری در تایید خیانت دارم, خُب شما چرا چون بقیه دوستان نمی یایی و خیانت رو نفی بکنی؟ رفیق :گویا قصد دارید با یک کرشمه دو کار رو انجام بدهی . یعنی هم بیمه لندنی بودن, و هم بیمه تهرانی( دو پایتخت) بودن را . ایا بهتر نیست این سبک مغزی ها و حرف های بی در و پیکر را بنده مرتکب بشوم, تا جنابعالی؟ چون به قول شما از محیط کوچک و در بسته امده ام؟ شاعر بخوبی اشاره میکند : که فرقی نمی کند لندنی باشی, یا تهرانی, یا پاریسی .چون پارامتر چیز دیگریست ( بنده با این شعر از شما دور میشوم). ٭درختی که تلخ است وی را سرشت٭ . ٭گرش برنشانی به باغ بهشت٭ . ٭ور از جوی خلدش به هنگام آب٭ . ٭به بیخ، انگبین ریزی و شهد ناب٭. ٭سرانجام گوهر به ‌کار آورد٭ . ٭همان میوه تلخ بار آورد٭
  21
  16
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حرف های عجیب و غریب را فقط از زبان دختران حوا باید شنید.بدین معنی این خانم تا سن 27 باکره بوده یا با کورره بوده.باز خدا پدرت را بیامرزد که باین رضایت دادی چون قبل تو خانم دیگری بود که فرزندی را با 2 متر قد و 150 کیلو وزن دنیا اورد و میگفت من نه تنها یاکره هستم بلکه هیچ مردی هم با من همبستر نشده واطرافیان بسیار فکر کردند باین نتیجه رسیدند که بهر حال این فرزند باید از یک سوراخی دنیا امده باشد حال که این طرف درب بسته است حتما از درب دیگر دنیا امده. بهر حال خانم جان شما مثل اینکه از اول هم روغن سوزی داشتی و اب وروغن قاطی کرده بودی. اخر خانم عزیز زنی که تا 27 سالگی باکره است و بعد از امدن دو تا بچه یعنی در سن 45 یا 50 سالگی دلش هوس دلربائی کرده ان مرد دیگر تاوان درست و حسابی بتو نمیدهد جز اینکه هر دفعه یک وام کت و کلفتی برایش تدارک ببنی و ان هم پس از گرفتن این پول برای ساکت کردن خواهش دل تو یک پتو یا ملافه ای به سر میارک میکشد و یک خاکی بسرش میریزد که هم دل تو بخواهش خودش رسیده باشد و هم ان بان وام دست پیدا کند.واقعا چیز های عجیبی و غریبی را این دختران حوا باید شنید
  27
  11
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Hameye Iran - ایران، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. ویلیام جیمز میگه :بسیارند کسانی که گمان می کنند در حال اندیشین هستند و حال ان که تنها کاری که می کنند دادن سر و شکل تازه به تعصباثشان است! من در کامنت اولم نظر شخصیمو گفتم و تو مخاطبم نبودی ولی چونکه تعصب به شکل جدید در محیط جدیدی به دست اورده ای نتوانستی ساکت بنشینی تقصیر شما نیست از قاچاق گازوییل و کشت خشخاش وشیر بز خوردن در بیابانهای شرق تا اسلو نروز میتونه بنیان هویتی هر کسی را زیر ورو کنه تا جاییکه ترویج خیانت به همسر را علنی تبلیغ کنه
  14
  18
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. اینکه خیانت از هر طرف یه معنی داره اصلا شکی نیست. من فقط توضیح دادم این خانوم که علاقه به روابط در کنار حفظ زندگی مشترک داره بدونه که (البته اینجا نیست بصورت استعاری) کار اون تبعاتی داره که انتهاش مشخصه. در کانونهای خانواده ای که مرد خیانت میکنه اگر زن پایدار و قوی باشه اون خانواده قابل حفظ شدنه تا زمانی که مرده بره بمیره یا به زندگیش پایبند بشه. اما در خانواده ای که زن خیانت بکنه در توان یک مرد سالم و قوی نیست کانون رو حفظ کنه و زندگی میپاشه و کودکانی عقده ای و در آینده معتاد و غیره رشد پیدا میکنن. زنها خیلی در زندگی مشترک مهم هستن. مردی بمیره زندگی با زن حفظ میشه اما زن بمیره خانواده میپاشه. زنی اگر تنوع میخواد الزاما باید جدا بشه. اینطوری صدمه کمتر خواهد بود اما حتما صدمه خواهد بود. متاسفانه دختران امروزی نمیدونن در طبیعت وحشی مادر فقط معنی داره و پدر یه کیس گذری هست. و از فرزند فقط یه موجودی تولید شده از خودشون رو میدونن. من نمیگم فدای زندگی بشن. اما به خیانت انقدر ساده نگاه نکنن.
  14
  6
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Hameye Iran - ایران، ایران::]. خداییش خیلی کار بدی کردی بحث وضعیت زندگی یک بخش قابل توجهی از مردم ایران رو ملاک بدتر بودن قرار دادی. من که به شخصا استقلال بلوچها رو از ایران و پاکستان ضروری میدونم. چون همینی که شما گفتی یعنی خیلی در حقشون ظلم شده. گرچه فکر میکنم مناطقی از ایران که وضع زندگی خوبی ندارن تا حدودی آینده نگری و تلاشگری خوبی ندارن. ولی قطعا همون بلوچها که به خاطر سه موضوع مذهب قومیت و دورافتادگی از مرکز ایران و البته آب و هوا در این وضعیت هستند اگر مستقل بشن با کمک جوامع و داد و ستدها و منابع اوضاع خیلی بهتری خواهند داشت. به خدا نباید انقدر اصرار به حفظ قیافه گربه ایران کنیم. حتی کردها هم در برزخ عدم تناسب با بافت مذهبی و قومیتی ایران دارن ضربه میخورن. البته اگر زیاده خواهی نکنن مناطق کاملا بومیشون به علاوه عراق و تورکیه براشون با این جمعیت زیاد هم هست (منظورم نقشه های تخیلیشون نیست). تورکمنها به نسبت خوب تونستن در خودشون و در حوزه کشور ایران امور زندگیشون رو بگذرونن. چون با سیاست و آروم هستن. عربهای جنوب هم در ایران میتونن به شرط احترام به وجود و قومیتشون
  20
  16
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::Hameye Iran - ایران، ایران::]. ....🌹🌸🥀🌼
  21
  22
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  behran - کردستان، ایران
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. تمام احترام و ادبم نثار مردم پاک سرشت بلوچستان باد؛ تا بلکه *همه ایران* را معنای درستی ببخشیم!
  7
  7
  جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::behran - کردستان، ایران::]. با سپاس از شما دوست مهربان، سربلند و توانا باشید...
  7
  5
  جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.