کارهایی که در اتاق خواب اکیدا ممنوع است

زنان میل جنسی خود را احساس نمی کنند و زمانی که آمادگی اش را پیدا کنند و در معرض تحریکات مناسب قرار بگیرند، آن را احساس می کنند. برای این که آمادگی پیدا کنند و در معرض تحریکات مناسب قرار بگیرند، نیاز به مکانی مناسب دارند؛ اگر محل برقراری رابطه جنسی، مناسب نباشد و پر از نگرانی و اضطراب باشد، زنان هرگز از رابطه جنسی شان لذت نمی برند.
 
یک درمان گر اختلالات جنسی گفت:مؤلفه های مختلفی منجر به رابطه زناشویی رضایت بخش بین زوجین می شود که یکی از مهم ترین آنها، اتاق خواب است که خود ویژگی های مختلفی دارد.
 
عضو گروه درمان و مسؤول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد و درمان گر اختلالات جنسی، درباره الزامات فضای اتاق خواب زوجین تصریح کرد:برای داشتن یک رابطه زناشویی رضایت بخش و لذت بخش مؤلفه های مختلفی وجود دارد که باید همه با هم لحاظ شوند تا یک زن و شوهر به لحاظ روابط جنسی از یکدیگر رضایت کاملی داشته باشند. یکی از مؤلفه های مهم، محل رابطه جنسی است. محل رابطه بسیار مهم است و به ویژه برای زنان بیش از مردان از اهمیت برخوردار است. زیرا در مردان چرخه پاسخ جنسی بسیار سریع است؛ یعنی خیلی سریع می توانند تحریک و ارضا شوند اما در زنان این طور نیست و چرخه پاسخ جنسی به آرامی و با تأنی صورت می گیرد. به عبارت دیگر زنان به آرامی برانگیخته و تحریک می شوند و ارگاسم و اوج لذت جنسی شان هم دیرتر از مردان اتفاق می افتد.
داشتن یک رابطه زناشویی رضایت بخش و لذت بخش
تفاوت میل جنسی زنان و مردان

 او با اشاره به یک تفاوت دیگر بین زن و مرد گفت:نکته مهم دیگر این است که مردان، میل جنسی خود را احساس می کنند و نیاز نیست به یک آمادگی قبلی برسند اما زنان میل جنسی خود را احساس نمی کنند و زمانی که آمادگی اش را پیدا کنند و در معرض تحریکات مناسب قرار بگیرند، آن را احساس می کنند. برای این که آمادگی پیدا کنند و در معرض تحریکات مناسب قرار بگیرند، نیاز به مکانی مناسب دارند؛ اگر محل برقراری رابطه جنسی، مناسب نباشد و پر از نگرانی و اضطراب باشد، زنان هرگز از رابطه جنسی شان لذت نمی برند. این بحث را با توجه به تجربه مراجعان می گویم؛ زوجینی به من مراجعه می کنند، زن با شکایت می گوید:«ما در اتاقی نشسته ایم و در حال تماشای تلویزیون هستیم. همسرم می خواهد من را تحریک کند و با من رابطه داشته باشد. وقتی به او می گویم که الان بچه ها نشسته اند، می گوید حواس بچه ها به تلویزیون است و به ما کاری ندارند». در این مورد زن راست می گوید. شاید مرد بتواند با کوچکترین تحریکات جنسی ارضا شود؛ اگرچه حتی این ارضا در مردان هم عمیق و کافی نیست اما زنان به هیچ وجه حتی در آن حد هم به برانگیختگی سطحی و ارضای ناکافی در چنین شرایطی نمی رسند. بنابراین محل مناسب بسیار مهم است.اتاق خواب قوانینی دارد
این درمان گر اختلالات جنسی با تأکید بر این که منظور من از محل مناسب رابطه زوجین، صرفاً اتاق خواب نیست، گفت:برای زوجی که تازه ازدواج کرده اند، شرایط برایشان مهیاست، فرزندی ندارند و دیده و شنیده نمی شوند. این محل مناسب می تواند پذیرایی یا هر جای دیگری باشد. اما نوعاً برای زوجینی که تشکیل خانواده داده اند و صاحب فرزند هستند، بهترین و مطمئن ترین محل، اتاق خواب است. اتاق خواب زن و شوهر، الزامات و قوانینی دارد که این قوانین را فرزندان هم باید بیاموزند. یکی این که در این اتاق هرگز نباید تخت خواب کودک قرار بگیرد. فرزندان باید یاد بگیرند که در اتاقی مجزا از اتاق خواب مادر و پدرشان باشند. بسیاری از زوجینی که مراجعه می کنند، می گویند ما رویمان نمی شود و اگر بخواهیم اتاق کودک مان را جدا کنیم، ممکن است کنجکاو شود. باید به آن ها گفت چطور به فرزندتان یاد داده اید که در زمان حضور شما در سرویس بهداشتی یا حمام، حق ندارد در را باز کند؛ به همین ترتیب باید به او یاد بدهید که اتاق خواب مادر و پدر هم چنین حکمی دارد و نمی تواند ناگهانی در را باز کند و وارد شود. قوانین، آموختنی هستند و باید به بچه ها یاد دهیم. این آموزش ها باید از کودکی ارائه شود زیرا زمانی که بزرگتر شوند، این سؤال برایشان پیش می آید که چرا تا دیروز این اجازه را داشتند اما امروز ندارند.
افسردگی و دعوا در اتاق خواب، ممنوع! اخوان به لزوم وجود فضای شاد در اتاق خواب اشاره کرد و افزود:نکته بعدی این است که این اتاق نباید ایجاد افسردگی و دلزدگی کند یا یادآور خاطرات تلخ باشد. اتاق خوابی که پر از عکس های درگذشتگان، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ است، بیشتر یادآور خاطرات گذشته است و ایجاد افسردگی می کند. در افسردگی و کاهش خلق، انگیزه جنسی بسیار پایین می آید. انگیزه جنسی در مواقع شاد و لذت بخش و آرامش است که افزایش می یابد. نکته بعدی این است که اتاق خواب نباید محل جنگ و جدال زن و شوهر باشد. بسیاری از زن و شوهرها برای این که فرزندان شان متوجه نشوند، در را می بندند و با هم شروع به جر و بحث می کنند. اتاق خوابی که یادآور خاطرات تلخ است، نمی تواند انگیزه ای ایجاد کند.
 وسایل اضافه را از اتاق خواب خارج کنید
 مسؤول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد در رابطه با تماشای تلویزیون و انجام امور شغلی در اتاق خواب اظهار کرد:نکته بسیار مهم بعدی، این است که اتاق خواب، اتاق کار نیست. بعضی ها کار را به اتاق خواب شان می آورند؛ یعنی مثلاً فرد با لپ تاپش چت می کند و حسابرسی می کند. اتاق خواب صرفاً مکانی برای آسایش، روابط محرمانه و بسیار صمیمانه و عاشقانه زن و شوهر است. بنابراین حق نداریم در اتاق خواب مان از هر وسیله ای مانند لپ تاپ، کامپیوتر یا حتی تلویزیون استفاده کنیم. اگر می بینیم که تلویزیون باعث می شود ما از همسرمان غافل شویم، آن تلویزیون باید از اتاق خواب خارج شود.
امنیت اتاق خواب را جدی بگیرید
 او با تأکید بر اهمیت امنیت اتاق خواب افزود:برخی زوج ها مراجعه می کنند و به طور مثال می گویند:«همسرم می گوید باید برای اتاق خواب مان پرده های ضخیم استفاده کنیم اما من از پرده های ضخیم بدم می آید. اصلا اتاقی که نور نداشته باشد، خفه است و دلم می گیرد.» من صحبت این فرد را نمی پذیرم و حق را به فردی می دهم که می گوید اتاق خواب من باید پرده های ضخیم داشته باشد. اتاق باید امنیت بالا داشته باشد. هرگونه نگرانی در هنگام رابطه جنسی ، روابط جنسی موفق و لذت بخش زوجین را به هم می زند. اگر من نگران این باشم که نکند دچار بارداری ناخواسته شوم. اگر نگران این باشم که نکند کسی پشت این در کسی صداها را می شنود. اگر نگران باشم که همسایه مشرف به این اتاق، ما را ببیند، این نگرانی ها مانع از این می شود که ما یک رابطه جنسی موفق و خوب داشته باشیم.
 
اهمیت زیبایی بصری در اتاق خواب
 این درمان گر اختلالات جنسی با اشاره به اهمیت زیبایی بصری گفت:نکته بعدی در مورد اتاق خواب این است که حتماً باید منظم، دل آرام و دارای رنگ های آرام بخش و شاد باشد. خیلی مهم است که روتختی هایمان را مرتب عوض کنیم. خیلی خوب است که تهویه هوای اتاق مناسب باشد. خیلی خوب است که هوای اتاق معطر باشد. خیلی مهم است که اگر در اتاق خوابم رفتم، در کمدم را باز کردم پر از وسایل جنسی باشد که تحریک کننده است. لباس زیر همسر و لوازم آرایش همسر، همه به افزایش میل جنسی کمک می کند.
هیچ زن و شوهری حق ندارند بستر خوابشان را از هم جداکنند؛ مگر بعد از طلاق
 اخوان با تأکید بر این که اتاق خواب قوانین و الزاماتی دارد که گاهی آن ها را رعایت نمی کنیم، ادامه داد:گاهی حتی بیرون از اتاق خواب می خوابیم. هیچ زن و شوهری حق ندارند بستر خوابشان را از هم جداکنند؛ مگر زمانی که طلاق گرفتند. تحت هیچ شرایطی نمی پذیریم که زن و شوهر به هر بهانه ای مانند خروپف همسر، ترس کودک و اجبار برای خوابیدن در کنار او، از هم جدا بخوابند. تمام این مشکلات راه حل دارند و باید به دنبال راه حل آن باشیم. اصلاً نباید به خاطر بهانه ها یا علل واقعی، اصل را زیر سؤال ببریم. اصل این است که زن و شوهر در هیچ شرایطی حق ندارند بستر خواب خود را جدا کنند؛ مگر پس از طلاق. حالا یک سری موانع و بهانه ها ممکن است پیش بیاید که باید آن را حل کنیم. اگر خودمان نتوانستیم، باید با کمک یک درمانگر اختلالات جنسی، مشکلات و موانع را حل کنیم نه این که اصل را پاک کنیم. همواره باید بدانیم اتاق خواب محل بسیار مهمی برای رابطه جنسی زن و شوهر است.
+42
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  با خواندن این گزارش یاد پرنده ها افتادم که پنداری داشته از لانه آنان داشته خبر میداده! ولی اگر خانم با لباسهای قرمز و سکسی به تن داشته باشه و عطر خوب بده و یک رقصی هم بکنه، تمام مشکلات حل خواهد شد. بعضی ها با اینکه بهترین و شیکترین اتاق خواب دارند، ولی اتمسفر اتاق آنان انگار خیابانهای تهران: اتمسفر خفگانی در اتاق و بدون "رفت و آمد" 🚦🧚‍♀️....
  3
  21
  شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  ۵۲
  BruceLee - بروخه، بلژیک
  من تو مالزی بایه دخترچینی رفیق بودم هروقتما خواستیم بریم... این میرفته دوسه حبه سیرمیخورده نگو عادتشه منماز یه خوراکی بدم بیاد همین سیر بدبوعه ینی من چهقدر اینوتحملکردم هردفعه هم بهشگفتم عذرخاهی کرد دفعه بعدش بازهمون بسات بود حالا اگه بیرون بودیم اینور اونور سیرنمیخوردا همین که سرازاتاقخوابدرمیوردیم میدیدم دوحبه سیر خورده منم میگم سیروپیازخورده به اتاقخواب نرین
  1
  13
  شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. ای بابا لباس قرمز کجاش سکسیه !!! من طرفم قرمز بپوشه فکر میکنم اومده باهام بجنگه و قصد ایجاد خوف داره یا مثلا لنگیا بازی دارن و اینم طرفدارشونه. من از لباس شب هم خوشم نمیاد. زیادی رسمیه. از این شورن و سوتینهای مثلا مدل سکسی هم بدم میاد زیادی شق و رق هستن. اسپورت خوبه. شورت و سوتین ساده و اسپورت (از این نخی های ارزون هم خوبه) ویا یه تیشرت زرد بپوشه با یه شلوارک رنگی و جذب. همینا. البته هرکسی روحیه ای داره.
  6
  10
  شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::BruceLee - بروخه، بلژیک::]. گرامی . باید به فال نیک میگرفتی . میگن سیر میل جنسی را بالا میبرد .
  1
  12
  شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. سلیقه ها گوناگونه! من انتظار دیگر و زیادی ندارم، فقط کافیست برای من خوراک مورد علاقه ام که همان ترش تره، شیرین تره و باقلا تره را خوشمزه تهیه نماید و اتاقها را جارو کند و پیراهنهایم را خوب اتو کشد، همین منو خوشبخت میکند و آن چیزی که نوشتم، پند و سفارش معلمین زناشویی در کتابها نوشتند که "وظیفه" یک زن شوهردار در چیست! ولی فکر نکنم به این آسانی و راحتی یکی را پیدا کرد که از عهده این قبیل تکلیف ساده و پیش و پا افتاده بر آید
  2
  8
  شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  ۳۹
  رقص پرواز - پراگ، چک
  [::scandal - برلین، آلمان::]. دوست گرامی، چون انتظار زیادی ندارید و کم توقع هستید فکر کنم خانم مورد نظرتان را که بتواند فقط خوب بپزد، بشورد و بسابد، و لباسهایتان را هم اتو کند و از عهده تکالیف ساده و پیش پا افتاده شما بربیاید را، به راحتی میتوانید با یک تلفن در دفاتر خدماتی و نظافتی پیدا کنید! موفق باشید!
  3
  21
  شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::BruceLee - بروخه، بلژیک::]. یا دوتایی سیر بخورین.
  2
  7
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۵
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::رقص پرواز - پراگ، چک::]. دقیقا! هزینه اش هم کمتره
  2
  8
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۷
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  من هم توقع زیادی ندارم. حتی نمیخوام لباس بپوشه. بدنش ماهیچه ای باشد کافیه.
  2
  6
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۰
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  [::رقص پرواز - پراگ، چک::]. امیدوارم شایعه پراکنی نباشه که این سفارش را بمن کردید ....
  0
  6
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۸
  ۳۹
  رقص پرواز - پراگ، چک
  [::scandal - برلین، آلمان::]. گرامی، متاسفانه آموزه های سنتی و مذهبی این تصور را در ما ایجاد کرده که پختن و شستن و سابیدن و روفتن وظیفه زن است و در نقطه مقابل، زنان انتظار دارند در برابر این خدمات، آقایان سرکیسه را شل کنند و پول به پایشان بریزند. در واقع دیدگاهی این چنینی نسبت به رابطه زن و مرد، با آنچه که در دفاتر خدماتی نظافتی ارائه میشود بسیار شبیه هم هست. اما دنیای امروز تعریف دیگری از رابطه زن و مرد دارد که بر مشارکت و همیاری در همه امور بنا شده، از این رو صرفا برای شکستن تصویر کلیشه ای که نسبت به زن داشتید و اینکه تصورات شما در قالب تعریف امروز شریک زندگی نمی گنجد برایتان نوشتم امیدوارم به دل نگرفته باشید! ایام بکام!
  3
  9
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  [::رقص پرواز - پراگ، چک::]. با درود به رقص پرواز، نه عزیز جان، من اصلا به دل نگرفتم زیرا لحن پاسخ شما به من دوستانه و مودبانه بود! شاید شما با ایده های من آشنایی نداشته باشید و من فقط برای رفع خستگی مسئولان سایت می نویسم که یکم خستگی شان بیافتد و هم یک حسی دارم که من حرف دل مسئولان سایت را بشوخی بیان میکنم و همانطوریکه فرمودید، فقط کلیشه ایی نوشتم زیرا آن ممه را لولو برد، بدرود دوست گرامی
  1
  4
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::رقص پرواز - پراگ، چک::]. مشکل آقایان ایرانی این است که فقط دوست دارند در مواردی که دوست دارند پیشرفت کنند و فقط منفعت خودشان را میبینند.
  0
  4
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. شورت مردونه فقط مشکی خیلی هم تنگ
  0
  4
  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  با این تفاسیر، اتاق خواب باید بیشتر شبیه گاوصندوق باشه تا خانم ها احساس امنیت کنن! تصور کنین تو کشورى مثل انگلستان که خونه پنجاه مترى خونه اشرافى حساب میشه، اتاق خواب باید مجزأ، هیچ صدائى هم وارد و خارج نشه ازش! از اتاق کار و وسائل اضافى هم توش خبرى نباشه! تقریبا غیر ممکنه، تو اتاق خواب اینروزها تو انگلیس جاى همه جور وسائل که جاى دیگه اى براشون پیدا نمیکنیم هست و هر گوشه اى هم یا یه کامپیوتر گذاشتیم و یا میز کار، معمولا هم از شدت خستگى کار روزانه تو همون اتاق نشیمن جلوى تلویزیون خوابمون میبره !! این قر و فر ها مال اون دو سه سال اول زندگیه! که همه چى تازگى داره و بعد از هفده هجده سال زندگى مشترک، داستان حاجى تو بودى سوت زدى بیشتر مطابقت داره با واقعیت! میگن از یه خانم پا به سن گذاشته میپرسن اگه حاجى هوس کنه و بخواد، چیکار میکنه؟ خانم میگه سوت میزنه ،منم میرم پیشش! میپرسن اگه شما هوس کنى و بخواى چى؟ خانمه جواب میده:میگم حاجى، تو بودى سوت زدى؟
  0
  2
  دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۹
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. آقایون شورت تنگ بپوشن بعد از یه مدت اخته میشن. چیز خوبی نیست. شورت مردونه فقط ماماندوز پاچه بلند گل گلی خخخ. خیلی سکسیه در نظر خانوما
  0
  0
  دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. مرد ما هیچه ای وعضلانی باشه شورت هم نپوشه اشکالی نداره
  0
  1
  دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. مرد اگه مدل مامانی شو میخواد بهتره بمونه پیش مامانش و فکر سکس کردن را هم فراموش کنه
  0
  1
  دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خخخخخخ. تو ایران فقط علاف بیکارا میتونن عضلانی بشن. علاف بیکار دو نوعه. یکیش بچه پولدارو انگل آقازاده ها و یکیش اسکل مسکلایی که تو یه خونواده متوسط یا ضعیف هستن و سرکار نمیرن و فقط میرن دمبل میزنن. من راحت 2هفته عضلانی میشم اما هیچ انگیزه ای براش ندارم. ترجیح میدم بشینم عرق بخورم یا شطرنج آنلاین بازی کنم اما دمبل ممبل نزنم. خدارو شکر دوره اول جوونی ما فیتنس و عضلانی مد نبود. پسر فقط موهاشو میداد بالا دخترا پا میدادن. دخترا آهنپرست هم نبودن چون آهن نبود. همش پیکان پراید بود. مکان هم نبود. همه یا میبردن وسط پارکا عشق بازی که اونم مامورا میگرفتن کاری میکردن پسر مقطوع النسل بشه و دختره سقط جنین نداشته. ما یه بار خواستیم دوس دخترمون (قدیمیش زیدمونو) ببریم خونه ای چیزی. به همه فامیل و همکلاسی و همسایه رو زدیم. آخر یکی اوکی داد اونم لحظه آخر کنسل کرد. تو کوچه خلوتا هم میخواستیم ماچی کنیم یهو ملت با چوب و قمه دنبالمون میکردن (دلیلشو هنوز نفهمیدم). زمانی هم که از دوس دخترمون میخواستیم جدا بشیم پر از عقده و حسرت جدا میشدیم. خلاصه تراژدی بود.
  0
  3
  دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  یه جوک انگلیسى هست در مورد اختلاف زن و مرد! سؤال میپرسه که چطور یه زن رو راضى کنیم؟ به حرفاش گوش کنید، مهربون باشید، حمایتش کنید، رستوران ببریدش، تو کاراى خونه بهش کمک کنید، در مقابل حسودى هاش صبور باشید، براش هدیه بخرید وووو لیست دو سه صفحه ادامه پیدا میکنه. بعد همین سؤال در مورد مردها، جوابش: Show up naked, with a beer bottle in your hand!!!یعنى لخت برو پیشش، بطرى آبجو هم تو دستت!! اینقدر ما آقایون قانع هستیم!!!
  0
  0
  جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۳
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. متاسفانه مطلب من سانسور شد!! چیزى نگفته بودم فقط رابطه محتوا و بسته بندى رو و تحلیل و بررسى داستان زیباى خفته و شباهتش با بعضى خواب ها و لزوم جریان داشتن هوا و ارتباط پوشیدن شورت تنگ در زمان بلوغ و مامان دوز در سنین بالا! همش تحقیقات علمى بود نمیدونم چرا سانسور شد!!
  0
  0
  جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.