بالاخره راز کتاب مبین مکشوف شد: قرآن ناقص است و از درجه اعتبار ساقط است!؛ ف. م. سخن

در دو نوشته ی قبل، اشاره کردم که جای قرآن در نزد مردم شیعه، بر روی طاقچه ی منازل بود و از آن در مراسم ترحیم و ازدواج استفاده می شد تا این که دکتر شریعتی، خطاب به این مردم گفت عجیب است که شما معتقد به قرآن هستید ولی آن را نخوانده اید و نفهمیده اید، همان طور که وقتی روزی ۵ بار نماز می خوانید، چیزهایی را که موقع دولا راست شدن می گویید نمی فهمید و نمی دانید که چه می گویید.
 
نتیجه این شد که جوانان زمان شریعتی، مثل این که کشف بزرگی کرده باشند، ضمنِ نگاه چپ چپ به پدر مادرهایشان، قرآن ها را از سر طاقچه برداشتند و شال سبز دور آن را باز کردند و شروع به مطالعه ی این کتاب عجیب ناشناخته کردند!
 
من هم یکی از این جوانان بودم و سعی کردم قرآن را با ترجمه های فارسی آن بخوانم و بفهمم و ارتباط موضوعات آن را با فلسفه های جدید، مثل فلسفه ی مارکسیسم و اگزیستانسیالیسم و غیره درک کنم، ولی هر چه خواندم، کم تر فهمیدم و قرآن را کتابی دیدم آشفته و در هم بر هم که از این شاخه به آن شاخه می پرد و خبری هم از مارکسیسم و اگزیستانسیالیسم در آن نیست.
 
ابتدا تصور می کردم که ایراد از شیخ محمد کاظم معزی ست که برداشته قرآن را کلمه به کلمه و به زبان سرخپوستی ترجمه کرده، ولی در طول سال هایی که حکومت اسلام در ایران فرمانروایی می کرد و بازار ترجمه ی قرآن داغ شده بود و ترجمه های بلیغ و فصیح به صورت نثر و نظم از آن منتشر می شد دیدم نه! اِشکال از ترجمه نیست بلکه تمام ترجمه ها مرا به این نتیجه می رساند که این کتابی ست آشفته که به قول استاد قرآن شناس، بهاءالدین خرمشاهی به صورت حلقوی و پیچ در پیچ رو به بالا نوشته شده و به همین خاطر به این شکل عجیب غریب در آمده است.
 
داستان ها دارم از ترجمه های قرآن و نقش آن در بدبختی هایی که طی ۴۰ سال حکومت اسلام بر ایران گریبان ما را گرفته، که فرصت و موقعیت بیان همه ی آن ها نیست، اما چند روز قبل شاهد مصاحبه ای بودم که حسین دهباشی، با حضرت آیت الله سید کمال حیدری یکی از علما و فضلای درجه ی اول حوزه ی علمیه قم انجام داده بود و در آن آیت الله مزبور، موضوعاتی را در باره ی قرآن مطرح کرد که کلید حل تمام معماهای من بود و بالاخره مسائل من بعد از سال ها سرگردانی و حیرت، حل شد.
 
خلاصه ی کلام ایشان که در ویدئوی زیر خواهید دید این بود که اولا «««قرآن ناقص است»»» و کامل آن در اختیار ما نیست؛ ثانیا قرآن «««قرآن سه جلد است»»» و این یک جلدی که ما توی کتابخانه مان داریم نیست؛ ثالثا در حوزه های علمیه، گرایش به سمت احادیث و روایات از آن رو بیشتر است که «««قرآن فعلی جوابگوی همه ی مسائل ما نیست»»»...
 
و من بالاخره خیال ام بعد از سال ها راحت شد و از حیرت و اعجاب خارج شدم! حیرت و اعجاب ام از آن رو بود که فکر می کردم خداوند عالمیان، صاحبِ حداقل یک کیهانِ گسترش یابنده ، با عمق ۱۳۲،۴۵۰،۲۲۶،۶۱۶،۱۲۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ کیلومتر، چطور کتابی برای نوع بشرِ ساکن بر روی یک مولکول در ابعاد کیهانی نازل کرده، که جز آیات مربوط به زدن زنان نافرمان و هلاک کردن کافران و زدن گردن و بریدن دست و پا و اینهایش را ما نمی فهمیم و طبق گفته ی همین آقای آیت الله حیدری، در حوزه های علمیه، بیشتر از قرآن، به احادیث و روایات امثال ملا محمد باقر مجلسی و اینها پرداخته می شود که در واقع، تکمیل کننده ی قرآن هستند.
 
مرسی آقای حیدری که ما را روشن فرمودید!
 
اما مهم ترین قسمت سخنان حضرت آیت الله حیدری این بود که قرآن فعلی ناقص است و «««۶۲۳۶ آیه نیست و حدود ۱۷۰۰۰ آیه دارد»»» و دو جلد دیگر را امام زمان خواهد آورد (البته یک نسخه ی قرآن جمع آوری شده توسط حضرت علی هم هست که شیعیان برای اختلاف نظر نیفتادن میان مسلمانان جهان، آن را رو نکرده اند و خدا می داند که دست چه کسانی ست و این قرآن هم حتما باید خواندنی باشد!)
 
خب. وقتی کتابی ناقص است، معلوم است که نمی شود آن را فهمید، و وقتی هم که همین آقای آیت الله که اتفاقا زبان اول اش هم عربی ست و تمام درس هایش را در حوزه ی علمیه قم به عربی می دهد یعنی خیلی خوب می فهمد که قرآن چه می گوید، می فرماید که قرآن ناقص است و «««از درجه ی اعتبار ساقط است»»»، آن وقت منِ ابله، بر اساس آموزه های دکتر شریعتی ابله تر از خودم، رفته ام این کتاب ناقص را باز کرده ام که بخوانم و بفهمم و در نهایت سرم به سنگ خورده و هیچ از آن دستگیرم نشده است...
 
بنابراین، بعد از ۶ دهه زندگی، دو تا بد و بیراه سنگین به دکتر شریعتی گفتم و قرآن محترم و مقدس را دوباره در شال سبزش پیچیدم و آن را بعد از بوسه زدن بر عطف اش بر طاقچه نهادم، که این کتاب ناقص، اگر کاربرد خوب و انسانی یی داشته باشد، همانا گذاشتن بر روی جنازه ی مرده و روی سفره ی عقد و عروسی ست، تا نظر شما خوانندگان محترم چه باشد! :)
+136
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران

  کم کم دروغهای بزرگ اسلامی داره رو میشه. اینها همشون دزد و قاتل مردم هستند
  19
  143
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
  ۳۷
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  مسلمونا یه نون میخورن صدتا نون صدقه بدن که اون دوجلدش رو اقا مهدی با خودش برده و گرنه اب خوردن و نفس کشیدن هم الان براشون حرااام بود
  6
  135
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  حالا که کف گیر به ته دیگ خورده همه گناهان افتاد گردن امام زمان 1400 سال مردم را سر کار گزاشتن خودشون هم فهمیدن قرآن پیچ در پیچ است وهیچ معنی نداره یک مشت داستانهای دین یهودی است که محمد برای توجیه خودش در قرآن چپانده آقا همش دورغ است باور نکنید هیچ چیز اسمانی وجود نداره همش تخیلات بشر است
  9
  111
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  ۳۶
  پیامک1 - منچستر، انگلستان

  اگر سرتاسر قران رو بخوانید کوچکترین کلمه ای از امام زمان گفته نشد چطور میشه که خداوند این چنین مسئله بزرگی رو فراموش کنه
  7
  116
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  ۷۶
  ناصر 12 - گوتنبرگ، سوئد

  عجب چرند گوئی هائی آنهم از مدعیان مسلمانی و قران شناسی! یعنی می خواهی بگویی وقتی خدا در قران می گوید حودم حافظ قرانم نتوانسته کلام خودش را حفظ کند؟ آقا میگه هیچی از قران سر در نمی آرم ! خبر نداره که خدا وند بر طبق آیه ای از همان قران چشم و گوش و دلش را مهر وموم گرده است .
  8
  49
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در بین مثلا روشنفکران ایران هیچکدام ابله تر از دکتر شریعتی نبود که بعلت تعصبات موروثی اسلامی که از پدر حسینیه دارش ارث برده بود و با لفاظی و صد من دروغ، سوسک اسلام قرون وسطائی را رنگ کرد و بعنوان بهترین و کاملترین و ایده ال ترین به مغزهای خام فرو کرد.
  4
  66
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  ۴۱
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  همه آخوندهای کافر شیعه همین عقیده را دارند. تا الان تقیه می کردند. در مذهب دوازده خدایی شیعه قران کتابی ناقص معرفی شده است. به همین دلیل یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان اهل سنت کل آخوندهای شیعه را کافر قلمداد می کند. مردم عوام شیعه در نزد اهل سنت مسلمان هستند ولی آخوندهای شیعه همه از بیخ و بن کافرند. قرآن معجزه پیامبر کتابی صحیح و کامل بوده و خود خداوند در قرآن وعده حفظ ان تا قیامت را داده است. همه آخوند جهنمی هستند و همه پیروان بیچاره خود را هم به جهنم می برند.
  23
  37
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  ۴۲
  KTLIEBE - کاونتری، انگلستان

  این فوق العاده هست. حتما از دستشون در رفته که این ملا داره اینطور دست خودشون رو رو میکنه. این دین از پایبست ویران است
  3
  55
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  ۵۵
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  آقایِ ف‌.م.سخن شما راوی بسیار خوبی‌ هستید ولی‌ توجهتان کامل نیست. اینکه حضرتِ آیات الله میفرمایند که قرآن کامل نیست و باید به روایت توجه کرد در واقع ایشان اراجیف خود و دیگر حضراتِ آیات الله را توجیه میکنند. اگر قرآن کامل باشد چطور می‌توان این....شعر هارا گفت. هر روز یک مقوله از آستین در آوردن توجیه می‌خواد ولو به نقصِ قرآن
  2
  36
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
  ۳۹
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  و خداوند زمین را براى شما فرش گسترده ‏اى قرار داد!. مدیونی اگه فکر کنی که منظور خدای ممدشون این بوده که زمین کروی نیست و صافه، منظورش این بوده که زمین قابلیت موکت کردن و فرش کردن رو داره دقیقا مثل توپ تنیس!!!!!
  3
  34
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
  ۴۵
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  به نظر من با توجه به چرندیات این ایت الشیطان این امکان وجود دارد خدا شیطان را مورد عفو قرار دهد ولی یک مرتد و کافر شیعی را نه.
  8
  30
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  یواش یواش یه جوری می‌شه ، یا می‌کنن، که قرآن هم مثل فیلم ویدئوی دهه ۶۰ باید زیر کمربند شلوارمون حملش کنیم. چه خر تو خریه این مذهب.
  2
  37
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران

  یکی به من بگه شماها که میدونستید قران ناقصه چطوری بر اساس قران ناقصتون حکم قتل جوانهای مردم را می دادید و مردم را سالیان سال فریب دادید؟ آیا وظیفه نداشتید مردم را آگاه کنید و ساکت نشستید تا سالها ظلم و ستم و دروغ به مردم روا بشه؟ اسلام را ولش کن آیا شماها اصلا چیزی از انسانیت سرتون میشه؟؟؟. مردم عاشورا یادتون نره حتما برین سینه زنی ثواب داره از این جانی ها حمایت کنین.
  7
  34
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  چو با تخت، منبر برابر شود، همه نام، بوبکر و عمَر شود تبه گردد آن رنج‌های دراز شود ناسزا شاه گردن فراز چو روز اندر آید به روز دراز، نشیب دراز است پیش فراز از ایرانی و ترک و از تازیان نژادی پدید آید اندر میان نه ایران؛ نه ترک و نه تازی بود سخن¬ها به کردار، بازی بود برنجد یکی دیگری برخورد به داد و به بخشش کسی ننگرد ز پیمان بگردند و از راستی گرامی شود کژی و کاستی کشاورز و جنگی شود بی‌هنر نژاد و گهر کم‌تر آید به بر رباید همی این از آن آن از این ز نفرین ندانند باز آفرین نهان بدتر از آشکارا شود دل شاه‌شان سنگ خارا شودبد اندیش گردد پسر بر پدر پدر همچنین بر پسر چاره‌گرشود بنده‌ی بی‌هنر شهریار نژاد و بزرگی نیاید به کار
  7
  25
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  به گیتی کسی را نماند وفا روان و زبان‌ها شود پر جفا چنان فاش گردد غم و رنج و شور که شادی به هنگام بهرام گور نیاید بهار از زمستان پدید نیارند هنگام رامش نبید نه جشن و نه رامش نه کوشش نه کام همه تنبل و چاره و ساز دام پدر با پسر کین سیم آورد خورش کشک و پوشش گلیم آورد زیان کسان از پی سود خویش، بجویند و دین اندر آرند پیش بریزند خون از پی خواسته شود روزگار مهان کاسته چو بسیار از این داستان بگذرد، کسی سوی آزادگی ننگرد . من که اشعار زیبای خودمون را میخونم بیشتر از هرچیزی حس انسانیت و درستکاری را در من زنده میکنه, ولی هرگز احساس خوبی از آیات عذاب قرانی به من دست نمیده
  8
  26
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران

  این آخوندها همشون لهجه عربی دارند و برای عربها کار میکنند و از ایرانی غارت میکنند و ما را عجم میخوانند. اینها برای ما ملت غریبه های جنایتکار به حساب می آیند
  7
  35
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  همیشه فریاد زدید که کتاب قرآن آخرین و جامع‌ترین کتاب آسمانی و کتاب ادیان دیگه ناقص دست خورده ، و حالا هم این . کتابی که نه عربی مفهوم داره و نه فارسی همون جاش تو کمد . در زمان شاه عزیز . حالا دیگه حتی تو کمد هم دیگه جایی نداره چون ما مردم دست دین و اخوندهایه هرامزاده رو خوندیم
  6
  29
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  با درود. اولا بنده برای آقای "فرهاد مشرق زمین" مشهوربه ف.م سخن آرزوی سلامتی دارم،بهرحال این را،به عنوان یک هموطن، وظیفهُ خود می دانم که آرزوی رفع مشکلات ایشان را بنمایم.در مورد این نوشتار،چون در زمینهُ دین و مذهب کمترین اطلاع را دارم نمی توانم راجع چیزی بدون تحقیق بنویسم و چون از دو روزقبل کتابی قدیمی در پنج جلد به دستم رسیده،مدتی معذور از حضورخواهم بود.انگلیسی زبانها اصطلاحی دارند بدین مضمون که:"اگر کتاب جدیدی چاپ شد،برو و قدیمی تَرَش را بخوان"تا دیداری دگر
  23
  1
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
  ۴۹
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. وقت کردی دوصفحه دیگه هم بنویس
  34
  2
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
  ۴۹
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::Say good bye to religion - ونکوور، کانادا::]. باشه پینوکیو تو خوبی بابا هاها
  33
  1
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. چیه جناب سروان. گیر دادی به دماغ دراز و چوبی پینکیو . یک جورایی شیفته شدی . استغفرالله
  4
  22
  ‌سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۹
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  هر دم از این غارصدا میرسد
  3
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۲
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. متاسفانه برای نادان و کسی که نمیخواد حقیقت را قبول کنه هزار صفحه هم دردی را دوا نمیکنه
  5
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۹
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. قبول کردن حقیقت شجاعت میخواد که همه ندارن
  6
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۱
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  خیال همه راحت! قران نه تنها کلام خدا نیست بلکه دستاویزی شده برای خر حساب کردن مردم و غارت و قتل و تجاوز به حقوق مردم, یک دو سه شوتش کنین تو خیابون بعدش هم برین سراغ ملاهای دغل
  7
  11
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۳
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. دلت گر به راه خطا مایلست// ترا دشمن اندر جهان خود دلست
  6
  12
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. هاهاهاها!!
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۰
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  نه!! ناقصه؟ شاید نویسنده این مقاله خبر نداره ولى یه زمانى میگفتن که قران رو باید به زبان خدا(عربى) خوند و تو افغانستان و پاکستان، خواندن ترجمه فارسى قران ممنوع هست و طالبان حکم اعدام داده براى خوندن ترجمه فارسى قران.
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۷
  ۴۷
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  نکنه این سلمان رشدی واقعی است؟ شاید هم میخواد بگه ایات شیطانی حقیقت دارند!سلمان رشدی هم از هند میاد خمینی هم که کره سیک است این هم قیافش به مغلها می<خوره
  2
  4
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
  ۳۳
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  چند وقته خیلی از این دانشمندای اسلامی به دروغ بودن عجیب غریب بودن و خلاصه چرت بودن قران پی بردن. ولی برا اینکه کارشون از سکه نیوفته اومدن گفتن پس این قران الکیه و اون قران اصلی هنوز پیدا نشده. مردم ساده هم قبول میکنن. بعدم یکی دوتا اخوند خواب میبیننن که امام زمانشون براشون قران اصلی رو وحی کرده
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.