رهبر کلیسای ارتودکس روسیه به صاحبان تلفن های هوشمند هشدار داد که ممکن است موجب ظهور دجال ( ضدمسیح) شوند

بطریق (پاتریارک) کیریل، رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه رهبر کلیسای ارتودکس روسیه به کسانی که وابسته به تلفن‌های هوشمند و تکنولوژی مدرن هستند هشدار داد که ممکن است موجب ظهور دجال (ضد مسیح) شوند.
 
این گفته با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های مجازی در روسیه روبرو شد، شماری از این کاربران با آن شوخی کردند و عده‌ای هم گفتند که این نشانه‌ای از تمایل کلیسا برای برپایی "حکومت خودش" است.
 
بطریق (پاتریارک) کیریل، رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه به تلویزیون دولتی این کشور گفت که کاربران تلفن‌های هوشمند باید در هنگام استفاده از این "گجت‌های جهان وب" مراقب باشند، چرا که این نشانه‌ای از "یک موقعیت برای در اختیار گرفتن کنترل بشریت" است.
 
او گفت: "ضد مسیح شخصی است که در راس وب جهانی قرار می‌گیرد و تمام بشریت را کنترل می‌کند. هر بار که شما گجت‌تان را نگاه می‌کنید، فارغ از این که دوست دارید یا نه، فارغ از این که مکان‌یاب خود را فعال می‌کنید یا نه، یک نفر دقیق متوجه می‌شود که شما کجا هستید، دقیقا چه چیزی را دوست دارید و دقیقا از چه می‌ترسید."
 
"اگر امروز هم نباشد، تکنولوژی و روش‌های فردا نشان می‌دهد که مسئله فقط دسترسی به اطلاعات نیست بلکه استفاده از این اطلاعات است. تا به حال تصور کرده‌اید که چه قدرتی در دستان کسی که این قدر از اوضاع جهان آگاه است، جمع می‌شود؟ تجمع چنین قدرتی در یک جا، یکی از نشانه‌های آمدن ضد مسیح است."
 
بطریق کیریل گفت که کلیسای تحت امر او با "فرآیند تکنولوژی" یا "گسترش یک سیستم که هویت افراد را نشانه گرفته است" مخالف نیست. اما این گفته او نتوانست تمام کاربران شبکه‌های اجتماعی را قانع کند.
 
یک کاربر توییتر به شوخی نوشت: "کلیسا مخالف علم یا فرآیند تکنولوژی نیست ولی نگران آزادی فردی مردم است. آره، حتما." یکی دیگر از کاربران توییتر با انتشار عکس سلفی یک زن با بطریق کیریل و همراهانش نوشت: "لبخند بزنید، ضد مسیح در آستانه ظهور است." بطریق کیریل از افراد نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوی روسیه است. آقای پوتین در برخی جشن‌های بزرگ این کلیسا حضور داشته و به اماکن مقدس آن از جمله کوه آتوس سفر کرده است. گفته می‌شود که بسیاری از کشیش‌های کلیسای ارتدوکس روسیه عقایدی نزدیک به عقاید "میهن‌پرستانه" رئیس‌جمهور پوتین دارند.
+18
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  دین ، از هر نوعش وقتی درآمدش به خطر بیافته و اطلاعات مردم راجب به بی خاصیت بودنش بالا بره‌ اونوقت میافتن به جون تکنولوژی ، هر چی مردم بی سواد تر و فقیر تر باشن رهبران دینی بیشتر منفعت میبرند بخصوص تو ایران لعنت به هرچی دین و مذهب 🍷🍷
  9
  16
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  این یک نوع «اختلال روحی» است که در ادیان ابراهیمی باشکال مختلفی دیده می شود. در باور مسیحیت بصورت «هذیان آپوکالیپتیک» Apocalyptic در نقاشی های سقف و محراب کلیساهای ارتودکس، باور یهودی بصورت داستان Gog and Magog در انجیل عهد عتیق و روایت حزقیال نبی (بانگلیسی Ezekiel )، و در باور اسلامی در آنچه «اصول دین» معاد نامیده می شود ، شیعیان وطنی بند پنجمی به اصول دین اضافه کرده اند بنام «امامت» که همان داستان مهدی(عج) . از آنجائیکه به ثروت تراوش شده از چاه «نفت» زیاد علاقه دارند برای مردم ابله هم یک چاه اختراع کرده اند بنام «جمکران». ناگفته نماند این گرته برداری(Calque) اسلامی از روایات یهودی بشکل «اعجوج و مأجوج» در متون اسلامی انعکاس یافته است.
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  حال قضاوت با شماست: این اسکالتولوژیست ها Eschatology و دکانداران دین «منجیان بشریت از خریت» هستند یا اینکه مبشران «بشریت بسوی خریت»؟!
  5
  10
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  خریت از نوع ارتدوکس مسیحى روسى!!!
  5
  14
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۹
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  "ودر آنزمان بسیاری لغزش خورده،یکدیگرا را تسلیم کنند و ازیکدیگر نفرت گیرند 11-و بسا انبیاء کذبه ظاهر شده بسیاری را گمراه کنند12- و بجهت افزونی گناه،محبت بسیاری سرد خواهدشد"انجیل متی باب 24
  8
  2
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  از پیشگویی های زرتشت:"مردمان بیشتر به فسوسگری(دلقکی)و اوارون کنشی(نابکاری) گردند ومزهُ راست را ندانند و مهر و دوشارم(دلبستگی-علاقه) ایشان به دهی(درشتی-پستی)باشد. و اندر وای(اتمسفر-جو)آشفتگی و باد سرد وگرم وزد،و براروران(نباتات)کم بباشد و زمین از بر(خشکی) بشود.و بوم گزندک(زمین لرزه)بسیار باشدو ویرانی بکند و باران بیموقع بارد و آنکه بارد بی سود(بیهوده) باریده باشد و ابر بر آسمان گردد"
  6
  2
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  "سوار،پیاده و پیاده،سوار باشد. و دبیر را از نوشتن بد آید وهرکس از گفت و گفتار و نوشته و پیمان بازایستد(خودداری کند)و شهر شهر و ده ده و روستا روستا با یکدیگر کوخشش(ستیزه) و کارزار کنند واز یکدیگرچیز بستانند. و سترگ وزرد(حریص-طماع) ومرد ستمگر را به نیکی دارند و فرزانه و مردم بهدین را دیو دارند و نیز کسی چنانکه باید بکام خویش نرسد.و هرکس کاری کند،کردار او را دیگری نپسندد و سختی و انائیه(کاهش-زیان)ایشان از آن برسدکه زندگی بیمزه شود و به مرگ پناه برند."
  4
  1
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  "و بس ستمگری و بیدادی به مردم ایران شهر کنندوپس نیز به افسردگی و نابودی رسند.واندر آن هنگامِ بد،مهر و آزرم(حرمت)نباشد،ایشان را مهتر(بزرگتر) از کهتر(کوچکتر) و کهتر از مهتر پیدا نباشد و آنان را هم پشتگی(دستیاری-همیاری)نباشد .به نیروی یزدان،ایرانشهر وفره کیان و فره دین مزدیسنان و فرهُ پذشخوارگر(دریای گیلان و مازندران)و مهر و سروش و رشن و آبادان و آذران وآتشان کارزار اویر(بسیار) شگفتی کنند و از ایشان بهترآیند و از دشمنان چندان بکشند که مره(شمار) نتوان گرفت. و هنگام گرگ بشود(سرآید) و هنگام میش اندر آید و هوشیدر زرتشتیان به نموداریِ دین به پدید آید، و انائیه(زیان) و دروشک(دروغ زنی)سرآیدو رامش و شادی و خرمی بباشد"(پایانِ درِ شانزدهم) *البته من خلاصه کردم چون بسیار طولانیست*
  5
  1
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳
  ۲۹
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان
  همین کلیسای فاسد و عقب مانده ارتودوکسی بود که با کثافت کاری‌هایش مردم بیسواد و ناقص الخلقه روسیه تزاری را بر علیه رمانف ‌های مظلوم شورانید،جاده را برای کمونیست‌های روانی جلاد خون آشام هموار و دیوانه عقده‌ای مثل لنین و پس از آن لعنتی استالین شیتسوفرن را را به جان بشریت انداخت و الان هم در خدمت شیتسوفرن دیگری به نام پوتین به فریب مردم هنوز ناقص الخلقه و مریض و الکلی روسیه ادامه میدهد. ننگ بر خرافات در هر جای دنیا و در هر مذهبی، امین
  5
  12
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. منظور زرتشت از فسوسگری یا دلقک شدن مردمان کسانی مثل سرکار میباشند که بعد از نوشتن نصف خط هذیان، ۳ تا هم هار هار به نوشته خود اضافه میکنند!
  3
  7
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  قبول نیست از رو دست مم تقی مصباح دیدی.
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  IRAN+ISRAEL- مونیخ، در مورد فرجام حزن انگیز خاندان رومانف به نکته بسیار ظریفی اشاره کردید. بخاطر این یادآوری بجا از شما سپاسگزارم. خیلی خلاصه و بدون حاشیه رفتن اینرا نیز بیافزایم که این نفوذ راسپوتین در سیاست بود که سرانجام خاندان رومانف را رقم زد، و علت آن نیز قبل از هرچیز بعلت بیماری هموفیلی الکسی و اعتقاد ملکه به خرافات و جادو جنیل بود که امید داشت راسپوتین پسرش را شفا خواهد بخشد. ادامه ..
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۱
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  IRAN+ISRAEL- مونیخ، ادامه . اما راسپوتین بجای پرداختن به هموفیلی الکسی، «راست یا دروغ» آنقدر به ملکه نزدیک شد که سرانجام با او همبستر نیز شد! بیماری هموفیلی نزد خاندانهای اریستوکرات آلمانی(بعلت ازدواجهای بین فامیلی) موضوع بسیار شایع و شناخته شده ای بود. و به این سبب شاهزادگان آلمانی نه تنها بیمار بودند، بلکه زشت هم بودند. دقیقا بهمین خاطر زمانیکه نیکلای دوم بهنگام ولیعهدی دلبستگی خود به Alix( از خانواده دارمشتاد آلمانی) را اعلام می کند، بلافاصله با مخالفت شدید بسیاری روبرو می شود، اما بهر تقدیر این وصلت تنها با رضایت پدرش «تزار الکساندر سوم» و خوابانیدن موج ناراضیان صورت می پذیرد. هنوز که هنوز است مردم روسیه می گویند لعنت به این وصلت، و به استهزاء می گویند( لعنت به چیزی که بیموقع بلند شود) :) و می گویند مگر سنت پطرزبورگ دختر قحط بود که رفتی آن آلمانی زشت را گرفتی. و باز می گویند اگر آن ماسماسک تزار بیموقع بلند نمی شد ، رومانف ها سرنگون نمی شدند، و ما هم اینهمه بدبختی و مصیبت نمی کشیدیم. روزهای خوشی برایتان آرزو می کنم. . موضوع لنین و روچهیلد ها بماند یک وقت دیگر!
  3
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۲
  ۴۲
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  کاملاً درست گفته.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::] دین قلابی زرتشت قسمتهایی از آئین و باور هندوئیسم است. کلمات «گفتار نیک، پندار نیک، کردار نیک»، همگی از هندوئیسم دزدیده شده است. این جملات قسمتی از Karma در باور هندوئیسم هستند. قدمت باور هندوئیسم به بیش از پانزده هزار سال می رسد. به توصیف فلسفه زندگی و انسان می پردازد. پینوشت: حتی کلمه «زندگی» فارسی نیست- «زندگی» سانسکریت است. در گوگل ترانسلیت life بنویسید، و مقابلش گزینه زبان هندی را انتخاب و پیچ بلندگو را باز کنید تا بشنوید!‌ کلمه Karma را در ویکیپدیا جستجو کنید. جالب اینکه اصول سه گانه باور هنودوئیسم kamma means action, work or dee در تمام زبانهای ویکپدیا ترجمه شده است، بچز زبان شیرین فارسی!! ‌ رذالت و دزدی چپاول فرهنگی تا این درجه! از مملکتی که دزدها و دروغگوها بر سرکار باشند بیش از این انتطاری نیست. همین.
  3
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.