رکورد جدید ایرانیان در جستجوی موضوعات جنسی در ویکی‌پدیا

اخیرا لیستی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان دهنده ۱۰۰ کلیدواژه پر جست وجوی ایرانیان در دائره  المعارف اینترنتی ویکی پدیا در سال ۲۰۱۸ میلادی است. این لیست نشان می دهد که اکثریت کاربران ایرانی استفاده کننده از این منبع غیر رسمی، به دنبال یافتن اطلاعات بر روی چه کلیدواژه هایی بودند و چند بار این کلیدواژه توسط کاربران ایرانی ویکی پدیا گرد، مورد استفاده قرار گرفته است.
 
همانطور که پیش بینی می شد [با عرض معذرت] و باورش هم خیلی در جامعه امروز ایران سخت نبود، بیست و شش مقاله پر بیننده ایرانیان در ویکی پدیا در سال ۲۰۱۸ میلادی از ۱۰۰ مقاله، مربوط به مسائل جنسی از خود ارضایی تا پورنوگرافی است و مشاهده مطالبی درباره سلبریتی های سینما و موسیقی و چهره های مطرح ایران و جهان در این عرصه از کیم کارداشیان (ملکه سلفی اینستاگرام) تا هومن سیدی، جایگاه بعد را به خود اختصاص داده اند.
 
قریب به ۲ میلیون بازدید ایرانیان در ویکی پدیا ۲۰۱۸ میلادی مربوط به کلید واژه آمیزش جنسی است. پنجاه درصد ۱۰ کلید واژه پربیننده ایرانیان در این سایت در سال میلادی قبل، مرتبط با مقولات جنسی بوده و این نشان می دهد که جذابیت دریافت اطلاعات از این رسانه که درگاهی تخصصی نیز در زمینه آموزش مسائل جنسی به شمار نمی رود، میان بخشی از کاربران ایرانی این درگاه بسیار است. اگر چه افراد آزاد هستند تا در اینترنت در هر موضوعی که علاقمند هستند در هر سایتی به دنبال اطلاعات بوده و از آن استفاده کنند و طبق قانون، نسبت به اشتراک گذاری آن اقدام کنند و مقوله ای شخصی است، اما از نگاه جامعه شناسی و روانشناسی و سایبر سایکولوژی، می توان از این آمارها، تحلیل های خوبی برداشت کرد که بحران جنسی، یکی از آنهاست.
 • با توجه به اینکه در فرهنگ خانواده‌های ایرانی محدودیت‌هایی برای مطرح کردن یا صحبت درباره مسائل جنسی وجود داشته، حالا شاهد نسلی هستیم که تشکیل خانواده داده و با توجه به اینکه مطرح کردن این مسائل در آن زمان برایش تابو بوده باید مسائل لازم در این زمینه را به فرزند خود نیز آموزش دهد. با این وجود خانواده‌ها چطور می‌توانند این فرهنگ را نهادینه کرده و مسائل جنسی را به فرزندانشان آموزش دهند؟
 • «مصادیق بحران جنسی در ایران را می‌توان در دگرباشی جنسی، انحرافات جنسی، عدم ارضاء جنسی افراد در بستر خانواده، تمایل به رابطه جنسی انتزاعی و فانتزی تحتِ تاثیر محیط سایبری و اینترنتی و… دید که در سال‌های اخیر به وجود آمده است.»
 
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد معتقد است که جامعه ما دارد به گونه‌ای تغییر می‌کند که الگوهای جدیدی از رفتار و رابطه در آن در حال ظهور بوده که اقتضای تغییرات جدید هستند. وقتی جامعه تغییر می‌کند، نمی‌توان توقع داشت که الگوهای پیشین رفتار در شکل جدید جامعه تداوم داشته باشند، بنابراین جامعه شروع به تغییرکردن کرده و شکل جدیدی از رفتارها به وجود می‌آیند.
 
جای سوال است که رفتارهایی که در حال افزایش پیدا کردن است نشانه بحران است یا ما با شکل جدیدی از جامعه و تعریف جدیدی از جامعه و روابط روبه‌رو هستیم که شکل غالب در آینده خواهد بود و یک چیز طبیعی بوده و در کل جامعه اتفاق خواهد افتاد؟ که متأسفانه پاسخ دقیقی برای آن نداریم.
+24
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  rood120 - منچستر، انگلستان
  لعنت بر این رژیم فاسد که در طی این چهل سال یک روز مردم نتوانستند روز عادی داشته باشند .
  6
  25
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  مسایل فرهنگی و قیودات در جامعه، تابو ها و مسایل دینی در محرومیت های جنسی انسانها نقش بسیار گسترده دارند. ریشه اش را میتوانید صد در صد در همین رفتار ها و اعتقادات فرهنگی ویا عقاید عوام فریبانه یا خرافاتی دریابید. برای مثال کشور سومالیا Somalia را میدانید که در این کشور ختنه دختران جوان بشدت رواج دارد و تا 95 درصد دختران جوان در این کشور به زور یا به رضایت خودشان ،آن قسمت اندام تناسلی شان که مربوط لذت شدید جنسی است بریده میشود و بقیه واژن را میدوزند تا دخول هرچیزی در آن ناممکن شود. این وضعیت تا ازدواج کردن دختر ادامه دارد بعد از ازدواج دوباره آنرا عمل میکنند تا راه باز شود. صرف نظر از عفونت ها، درد و غیره مشکلاتیکه این عمل منزجر کننده بوجود میاورد، تاثیرش را شما مستقیما در رفتار مردم این کشور میتوانید مشاهده نمایید. در گوگل رفته و بخش google trends را بار گذاری نمایید، بعدا واژه anal sex را به انگلیسی وارد نموده و جستجو نمایید، ببینید اولین کشوریکه در لست میاید همان کشور سومالیا است، بقیه اش را خودتان میتوانید قضاوت کنید که چقدر فروئید در باره رفتار جنسی انسانها دقیق گفته بود.
  4
  16
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  واقعا دم اسلام گرم که اینطور تونسته این نسل رو تربیت کنه! البته انتظار بهتر از اینهم از این دین زیر شکم نمیره
  5
  10
  ‌چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.