ادعای جانشین سپاه: ساخت رادار برای رصد ماهواره‌ها در مدار کوتاه زمین و عملیات پهپادی در شعاع سه هزار کیلومتری!

- حسین سلامی در همایش «۴۰ سال توطئه ۴۰ سال مقاومت» گفته انقلاب اسلامی ایران توانسته نقشه سیاسی جهان را تغییر دهد.

- محمود کریمی در مداحی خود در مراسم ختم هاشمی شاهرودی خطاب به خامنه‎ای گفته است، آقا جان این همه امراء با لباس نظامی اینجا نشسته‌اند تا شما نگران نباشید و آب تو دلتان تکان نخورد!
 
جانشین فرمانده سپاه پاسداران از ساخت رادارهایی توسط متخصصان داخلی خبر داد که ماهواره‌ها را در مدار کوتاه زمین رصد می‌کنند.
 
کیهان لندن: سرتیپ حسین سلامی، شنبه هشتم دی‌ماه، در همایشی با عنوان «۴۰ سال توطئه ۴۰ سال مقاومت» که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، عنوان کرده «با وجود اینکه در محاصره علمی، اقتصادی و فنی قرار داریم امروز از نظر فناوری دفاعی با استفاده از توان داخلی کاملا به فناوری مدرن جهان دست یافته‎ایم.»
 
او تاکید کرده «با تکیه بر توان داخلی موشک‎های بالستیکی ساخته شده که وارد جو زمین می‌شوند و می‎توانند ناوها را نابود کنند، رادارهای ماهواره‎ای ساخته شده که در مدار کوتاه زمین ماهواره‌ها را رصد می‌کنند و پهپادهایی ساخته شده که سه هزار کیلومتر آنطرف‎تر بدون خلبان پروازهایی دقیق انجام می‎دهند و دست به عملیات می‌زنند.»
برای نخستین بار است که یک مقام نظامی جمهوری اسلامی ادعا می‎کند شعاع پروازی هواپیماهای بدون سرنشین ساخت داخل تا سه هزار کیلومتر است. گرچه تجریه نشان داده روی ادعاهای فرماندهان سپاه و تبلیغات رسانه‎ای رژیم در مورد توانایی‌های نظامی حساب چندانی نباید کرد چنانکه در امرداد سال ۹۶ با حضور فرمانده نیروی هوافضای سپاه از نخستین روستای موشکی ایران در استان مازندران رونمایی شد، اما با انتشار تصاویر معلوم شد که موشک‌ها بطرز مضحکی قلابی هستند و به جای لانچر از سیم بکسل برای پرتاب آنها استفاده می‎شود.
 
آبان‌ماه امسال نیز سپاه دو موشک را در شرق ایران تست کرد که سر از زمین‎های حوالی روستای فخرآباد از توابع بجستان استان خراسان رضوی درآورد و آنجا منفجر شد و ساکنان منطقه را وحشت‎زده کرد.
 
سلامی بدون در نظر گرفتن اینکه اغلب آنچه درباره‌اش حرف می‎زنند بلوف‌هایی برای نمایش قدرت است، فراتر از این هم رفته و ادعا کرده «انقلاب اسلامی ایران توانسته نقشه سیاسی جهان را تغییر دهد؛ سقوط رژیم طاغوت اقدام بسیار قویتر از یک شوک ژئوپلیتیک در میدان قدرت جهانی بود.»
 
او در تشریح این ادعا گفته «پس از انقلاب اسلامی مفهوم جدیدی تحت عنوان قدرت جهان اسلام ایجاد شد و اسلام با حقیقت سیاسی خود تشکیل حاکمیت داد و میدان و صحنه تفکر جهانی را درمورد قدرت و سیاست تغییر داد و نظریه امکان غلبه کشورهای کوچک بر کشور‌های بزرگ را ایجاد کرد.» منظور از این ادعاهای سردار سلامی ظاهرا گسترش بنیادگرایی اسلامی و وحشت‌آفرینی و کشتار توسط اسلامیست‌های تروریست است.
 
این مقام نظامی «قدرت اسلام و ولایت و رهبری» را منبع جوشانی از قدرت دانسته و افزود «رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از رحلت امام راحل قدرت بزرگ‌ ایران اسلامی را سازماندهی کردند و به سطحی رساندن که از ارزش‌های جهان اسلامی دفاع می‌کند.»
«پیشی گرفتن در معرفی دستاوردهای نظامی که اغلب وجود خارجی ندارند» و «مدیحه‌گویی از رهبر جمهوری اسلامی» دو پدیده‌ای است که اخیراً بیشتر از گذشته در میان مقام‎های ارتش و سپاه بروز کرده و رقابت میان آنان در این حوزه شدت یافته است.

این ویدئو مربوط به مداحی محمود کریمی و گریه و زاری فرماندهان ارتش وسپاه در مراسم ختم محمود هاشمی شاهرودی است. کریمی «مداح هفت‌تیرکش» که مشهور به «بُلبل ولایت» نیز هست در حضور علی خامنه‌ای به او می‎گوید «آقا جان این همه آدم با لباس نظامی اینجا نشسته‌اند تا شما نگران نباشید و آب تو دلتان تکان نخورد!»

منبع: کیهان لندن
+10
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  خوب حالا تونستین رادار در سطح پایین بسازین و ماهوارها را شناسایی کنید تنها کاری که میتونید بکنید اینه که یکی را مامور کنید ماهوارها را بشماره کاره دیگه که نمیتونید بکنید تازه آمار ماهواره ها را خودشون همه جا پخش میکنند این کار شما یعنی مردم را سر کار گذاشتن
  18
  18
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  تمام مشکلات مردم و کشور حل شد !! خداراشکر
  13
  13
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  میگن یکی با صدای خیلی نکره ای قران میخوند،صداش به حدی بد بود که همه گوشهاشون را میبستند ،سعدی ازش پرسید: ببینم تو برای چی قران میخونی؟طرف گفت برای خدا ،سعدی بهش گفت پس برای خاطر خدا هم شده نخوان. حالا این مردک به خاطر خداتون که دلار امریکایی و پوتین است اگر هم شده چرند نگو،مردک۸ سال گفتید تا کربلا رسیدن یک یا حسین دیگر دست اخر فضله صدام و باسفاضلاب سرکشدید و بدون اجازه صدام نتونستید برید عراق،۴۰ ساله میگید منتظر فرصتید اسراییل غلطی کنه تا نابودش کنید،ارتش اسراییل به ناموستون روز روشن تجاوز کرد،به سازمان ملل شکایت میکنید.شما هم به خاطرر خودتون چند تا لنت ترمز بسازید که اتوبوس بی ترمز ده تا دانشجو را نکشه رادار ماهوار گیر و پهیاده امام زمان پیشکش. اون ای وا خواهر سویدی ایما خانم دانا ۷قلم آرآیش کرده هم میگه سپاه بشقاب پرنده ساخته دو برابر سرعت نور!!!!! سرعتهشه مامی جون شاهده!
  16
  9
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  خخخ پهباد 3000کیلومتر برد کنترلی!!! آقایون زر مفت دیدین پوتین یه زر مفت زد شما هم تکرار کردید. 3000 کیلومتر اونطرفتر اتمسفر که سیگنالهای شما رو نمیتونه در اینهمه مسیر انتقال بده فوقش یکسری سیگنالهای صعیف ارسال و درذیافت بشه که قابلیت راهبری موشک یا هواپیما یا پهباد رو نخواهد داشت. یا باید بطور گسترده در همه جای دنیا آنتنهایی داشته باشید که به هم دید راداری داشته باشن که امکان نداره یا باید از طریق ماهواره اون سیستم تحت کنترل باشه. پس زر مفت نزنید. پوتین هم که میگه موشکهایی داریم با سرعت خیلی زیاد که قابل رهگیری نیست. خوب الدنگ وقتی موشکی توسط آمریکا قابل رهگیری نباشه شما خودت چطوری میتونی افسار اونو در دست داشته باشی. مگر با محاسبه اولیه در یک جهت بخصوص با سوخت لازم محاسبه و پرتاپ بشه که قطعا با انحراف زیادی برخورد خواهد کرد. در کل کنتور که نداره زره میزنن. اگه راحت میشد با موشک خیلی دوربرد غیر قابل رهگیری و یا پهباد (این پاسدارا یه پهباد یاد گرفتن مارو نمودن) اینهمه کار کرد آمریکا چند میلیارد دلار صرف ساخت یه هواپیمای جامع مثل b2 نمیکرد.
  18
  7
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۶
  غریبه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اول اینکه امواج رادیویی موج کوتاه حرکت زیگزاگی بین زمین و آسمان دارند برای همین هم قابلیت طی مسافت‌های بین قاره‌ای را هم دارند. حتی می‌شه از رله‌های پرتابل کم حجم برای تقویت این امواج در طول مسیر استفاده کرد. دوم در مورد عدم امکان کنترل موشکی که آمریکا نتونه رهگیری کنه مشخصه که اصلا فرق کنترل و رهگیری را نمی‌دونی. مجبوری مگه با این سطح اطلاعات فرضیه علمی بدی؟!
  0
  3
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  دوست عزیز من ارشد مخابرات سیستم دارم به من درباره اینکه چی میشه توضیح نده. من اشاره کردم که از طریق انتقال امواج از طریق اتمسفر (جنابعالی میگی زیگزاگی) نمیشه این فاصله رو ارتباط مناسبی داشت چون اتمسفر در شب و روز و منطقه به منطقه شرایطش فرق داره. اگه میشد (به قول شما امواج موج کوتاه که غلط گفتی. امواج موج بلند و فرکانس کم میتونه مسیرهای دورتر رو بهتر به وسیله اتمسفر طی کنه اما به خاطر فرکانس کم حامل دیتای کمتری خواهد بود) این مسیر رو با این طریق راحت ارتباط گرفت کسی سعی نمیکرد آنتنهای دید مستقیم با ارتفاع بالا بسازه. کسی سعی نمیکرد ماهواره های مخابراتی زمین به زمین بسازه. دریافت سیگنالهای ضعیف با نویزهای مختلف زیاد نه فقط برای راهبری بلکه حامل هیچ نوع انتقال دیتای مناسبی نخواهد بود. غیر این بود شهر و بیابون رو هم پر آنتن نمیکزدن و از همون به قول شما زیگزاگی و به قول تخصصیش انعکاس اتمسفری استفاده میکردن. در ضمن موجهای بلند و فرکانس پایینمیتونن فواصل زیاد رو طی کنن اما برای دریافت یه سیگنال موج بلند مورد نظر تو مثلا یه آنتن میله ای به طول 1000متر لازمه. برای یه دیتای ضعیف.
  2
  1
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۶
  غریبه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. مهندس! موج بلند بازتاب یونسفریک داره؟! ضمنا امواج رادیویی فرکانس پایین که حرکت مستقیم ندارند سطح زمین را دنبال می‌کنند. :) :) آنتن هزار متری!! روی همه کشتی‌های وسط اقیانوس تا قبل از استفاده از ماهواره آنتن هزارمتری نصب بوده؟! :) :) فوق لیسانست منو کشته. :) بی‌خیال. :)
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [:: غریبه - تهران، ایران::]. هههههه. بی خیال. تو راس میگی. الان من بیام برای تو فرمول بنویسم اینجا. اندازه سواد و مدرکت حرف بزن. من پایان نامم آنتنهای آرایه فازی (هوشمند) بوده. دانشگاهی هم که من توش درس خوندم جایی نیست که هر گاگولی در جلوی درش رد بشه. پس نتیجه میگیریم بحث رو ادامه ندیم.
  1
  0
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۶
  غریبه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. موضوع پایان نامه ای که الان لای برگه هاش لبو می پیچی می فروشی که مهم نیست. آدم فراموشکاره. :) :) البته تقصیر اون دانشگاهه که بجای اینکه بگذاره گاگولا از جلوی درش رد بشند و برند می برشون تو. :) :)
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [:: غریبه - تهران، ایران::]. دارم اذیتت میکنم. واقعا ادعایی نیست. اما خوب این موضوع کاملا تخصصمه. نمیتونم نظرت رو قبول کنم چون فکر میکنم اشتباه میگی. در اینکه درس و تحصیل نمیتونه دلیل به گاگول بودن و نبودن باشه اصلا شکی نیست. چون میبینیم در این مملکت تحصیلکرده های خیلی تاپی هستن که به شدت اخلاقیاتشون بده و پولپرست هستن و سودجو هستن. منم اصلا از گاگول بودن بدم نمیاد چون در ایران گاگول باشی یا پست و مقامی پیدا میکنی یا زرتی پولدار میشی. ببخشید اگر نظرت رو رد کردم. مجبورم چون چیزی که من بلدم با نظرت فرق داره.
  1
  2
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.