پاسخ فاطمه دانشور به همسر دوم شهردار سابق تهران

رویداد۲۴ فاطمه دانشور در صفحه اینستاگرام خود نوشت امروز در میان انبوه اخبار در رسانه‌های اجتماعی؛ اظهارات خانم میترا نجفی همسر آقای نجفی شهردار پیشین تهران توجهم را جلب کرد؛ برخی استعفاء جنجالی و پر از ابهام شهردار سابق تهران را به این خانم مربوط می‌دانند؛ خانمی که به گفته ایشان و با استناد به متن منتشر شده ظاهراً اردیبهشت امسال به عقد دائم آقای نجفی در آمده اند؛ خب من خیلی به ارتباط این ماجرا و استعفای شهردار سابق وارد نمیشوم، اما چیزی که برایم بعنوان یک زن و فعال اجتماعی حوزه توانمند سازی زنان و کودکان آسیب دیده مهم است نادیده گرفتن همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان است که احساسات، نجابت، وفاداری و مهربانی شان نادیده گرفته میشود، زنانی که بیشتر عمر و جوانی خود را پای همسرانشان گذاشته اند و اکنون در میانه مصاحبه خانم میترا من مجال یافته ام تا در میانه این غوغا از سکوت آن‌ها بگویم! متاسفانه این قصه سر دراز دارد و بسیار در سطح مدیران دولتی و خصوصی کشور دیده میشود، آشکار یا پنهان، موقت یا دائم! درد سهمگینی که هر چقدر به لایه‌های پایین‌تر جامعه می‌رویم اثراتش سخت‌تر و خرد کننده‌تر است.
من با اثر این مصاحبه در حوزه سیاست و ... کاری ندارم؛ این مصاحبه بسیار بی باکانه به قبح زدایی از ازدواج مجدد و چند همسری پرداخته است؛ امری که هر چند از نظر شرع و قانون پذیرفته است، اما طرح این گونه اش در رسانه‌ها به هیچ وجه پذیرفته نیست و گویی ما در ایران می‌خواهیم همچون کشور‌های حاشیه خلیج فارس باشیم! متاسفانه این مصاحبه هرچند در دفاع از ازدواج رسمی و قانونی خانم و آقای نجفی در رسانه‌های اجتماعی منعکس شده و دفاع از این پیوند حق ایشان است؛ اما ظاهراً خانم نجفی دو نکته را فراموش کرده اند:
اول؛ یادشان رفته که به ترویج تعدد زوجات و قبح زدایی از آن پرداخته اند که در فرهنگ حاکم بر جامعه ما علی رغم عدم اشکال شرعی و قانونی، چندان پذیرفته نیست.
دوم؛ از تکریم و یاد کردن از همسر اول دکتر نجفی غافل شده اند و ظاهراً می‌خواهند خانه خوشبختی شان را که حقشان هست بر روی ویرانه‌های زندگی زنی دیگر از جنس خودشان بسازند و این عین بی اخلاقی است! همسر اول دکتر نجفیهمسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان که درگیر ماجرای ازدواج مجدد همسرشان شده اند شاید چیزی نگویند؛ بسازند و دم نزنند، اما من می‌گویم اولین حس و تجربه تلخی که برای این زنان و مادران رخ می‌دهد حس ناخوشایندی است؛ می‌شکنند و شاید به روی خودش نیاورند، اما آن‌ها زن هستند و مملو از احساسات، کنار آمدن زن هم از جنس صبوری و مهربانی است؛
همسر دوم دکتر نجفیازدواج دوم ، سوم و ... تا زمانی که همسر اول وفادار ایستاده است را عین بی اخلاقی میدانم و دوست ندارم این مصاحبه زمینه ساز ترویج این رفتار در جامعه شود؛ پس میترا خانم از شما به عنوان یک زن می خواهم کمتر مصاحبه کنید؛ چون دیدم خیلی با افتخار مصاحبه کرده اید و از کار خودتان و دکتر دفاع کرده اید،این حق شماست اما ای کاش به اثرات ویرانگر این مصاحبه و اثری که بر جامعه می گذارد هم فکر می کردید؛ نمی خواهم این ماجرا دلیلی شود برای دیگر آقایانی که آنها هم بخواهند چند همسری پیشه کنند، و فردا جامعه و ما گرفتار اثرات آن در میان همسران و فرزندانشان باشیم،شاید بگویید من سیاه نمایی میکنم یا با شما مشکلی دارم؛ نه این روایت را اگر مثل من پای درد مددجویان و آسیب دیدگان در #مهرآفرین بنشینید دیگر قضاوت بدی نخواهید کرد... اما به عنوان عضو سابق شورای شهر تهران با جناب دکتر نجفی سخنی دارم؛ آقای دکتر! کار خوبی کردید که استعفا دادید !چون مردی که پای عهد با همسری که یک عمر به پایش نشسته نایستد پای عهدش با مردم و شهروندان شهرش هرگز نمی ایستد.
+143
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سلام سلام - ایران، ایران

  قضاوت یکطرفه غیر منطقیه ___چون دلیل ازدواج دوم. از زبان دکتر نجفی نامعلومه.
  72
  31
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران
  سرکار خانم فاطمه دانشور شما باید خیلی خوب بدونید که همه زنها بخصوص زنهای ایرانی این خاصیت حسادت و فرصت طلبی و تنبلی و مفتخوری و علاقه شدید به راحت طلبی و زندگی انگلی را دارند به این معنی که همگی شناگرهای بسیار بسیار ماهری هستند و وقتی آب میبینند بلافاصله زنهای دیگه را که رقیبشون هستند غرق میکنند تا بتونن برنده و یکه تاز میدان قهرمانی بشوند. زنها اصولا بیرحمترین و خطرناکترین موجودات روی زمین هستند و برای تامین منافع شخصی خودشون دست به کثیفترین کارها و جنایتها میزنن. شما لطفا تظاهر به دلسوزی و ترحم و نوعدوستی نکنین چون شما هم اگر لقمه چرب و نرم و گرمی مثل شهردار تهران یا هر مرد احمق و ضعیف دیگه ای را پیدا میکردید که پولدار و دزد و پیر باشه که مغزش توی شلوارش باشه قطعا و سریع روی ایشون شیرجه میزدین .
  65
  56
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  همه شون از دم خانوم بازن بیشتر تو کار بازار آزاد هستند ولی به اسم صیغه تمامش میکنن. اسلام ناف ناف محمدی تنها به زیر ناف توجه میکنه .
  16
  71
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  این رژیم تنها فقط به درد خانم بازی کردن میخوره نه چیز دیگه
  12
  66
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  سلطنت طلب، با توجه به متن بالا فرهنگ ایرانی در بد بودن چندهمسری نظرت را بگی خوشحا میشم
  15
  34
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mehrdaduk - لندن، انگلستان

  و ان زنى که ب خاطر مقام و پول مردى زن دوم ان مرد شود از ان مرد حـ... تر است خانم دانشور
  4
  52
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  آنچه که مایه تأسف بسیار است . نوع نگاه و برداشت دوگانه موجودی بنام زن از جامعه و تمایلات خود میباشد. باین معنی که زن در جایگاه همسر اول . ازدواج دوم مرد را نادرست و خارج از تعهد وغیراخلاقی و عهد شکن میداند. اما همین موجود وقتی درجایگاه زن دوم قرار میگیرد بدفاع از این قانون نابرابر و ویرانگر کانون خانواده می پردازد و برای توجیه امیال و هوسهای خود میگوید. زن حق دارد عاشق شود و ازدواج کند.درست است لازمه یک زندگی بانشاط و خوب مستلزم داشتن عشق و دلبستگی و ازدواج موفق است .اما با چه هزینه ای و با کدام معیار اخلاقی. ؟ ؟ بقیمت پاشیدن شالوده یک خانواده دیگر!!! پس بهتر اینست که خانمها اول این تضاد و دوگانگی و درک متفاوت از واقعیات زندگی را در خود حل کنند. بعد به مسائل مردان پیش روی خود بپردازند. زنان باید بخود بگویند . این مصیبت که می بینی از ماست که برماست. مردان مقصر نیستند.
  6
  51
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سلام سلام - ایران، ایران
  [::tom28 - تهران، ایران::] . توپت پره ها!
  9
  11
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران
  [::نازک بین - شفیلد، انگلستان::]. زنده باد زنده باد. حرف منطقی و دندان شکن جواب نداره. زنها بسیار موذیانه و در کمال رذالت موضع شخصی خانوادگی کاری پولی اجتماعی سیاسی فرهنگیشون را فقط و فقط بر اساس منافع مالی و اقتصادیشون تغییر میدن و حتی به مادر و بچه خودشون هم رحم نمیکنن و همیشه با سو استفاده از احساسات مردم سعی میکنن دروغها و کارهای کثیف خودشون را توجیه بکنن. اسم نازک بین انتخاب بسیار بجا و هوشمندانه ای هست.
  11
  22
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تنها حسن اسلام ازاد بودن چند همسری(خانم بازی قانونی و شرعی)میباشد .با کمال تاسف ما روشنفکران با مخالفت با این امتیاز شرعی از این امتیاز خود را محروم میکنیم.پیغمبر با کنیز یکی از زنان همبستر شد و آن زن وارد شد و پیغمبر از روی خجالت آن کنیز را بر خود حرام کرد ولی بلافاصله وحی نازل شد که پیغمبر انچه را که ما بر تو حلال میکنیم تو چرا بر خود حرام میکنی؟؟ما مردان روشنفکر باید برای تنها حسن اسلامی(صیغه یا خانم بازی شرعی) تجدید نظر کنیم.
  5
  12
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران
  سلام سلام - ایران . توپم پر نیست. چشمهام باز و قدرت فکر و تجزیه و تحلیل کردن دارم. با منطق و مغزی که در جمجمه دارم تصمیم میگیرم. بنده ۴۵ سالمه و در ۳۰ سال گذشته رفتار زنها و مردها را از روی کنجکاوی و دلایل علمی مطالعه کردم و تنها نتیجه ای که از مطالعات و تجربیات شخصی خودم و افراد دیگه که خوشبختانه بیشترشون زن بودم گرفتم این بود که زنها و بخصوص زنهای ایرانی دروغگو تنبل خودخواه فرصت طلب مفتخور حسود راحت طلب و عاشق انگل بودن هستند. برای مثال چند سال پیش در یک مهمونی در تهران با چند خانم ۱۵ تا ۲۰ سال جوانتر از خودم آشنا شدم که همگی در مورد شغل و درآمد و محل زندگیم سوال کردن تا سن و سالم که بنده عمدا کارمندی و مستاجری در وسطهای شهر (گیشا) را عنوان کردم. نتیجه اینکه همگی به بهانه تلفن و دستشویی و .. غیبشون زد و رفتن سراغ شکار چربتر. دو سال بعد دوباره همون خانمها باضافه دوستانشون را در یک مهمونی دیگه دیدم و در جواب سوالهاشون گفتم در کانادا زندگی میکنم که یکدفعه همگی صرفنظر از ۲۰ تا ۲۵ سال تفاوت سن عاشقم شدن. جالبه ؟؟ عشق برای منافع شخصی!! جالبتر اینکه همگی زیرآب همدیگدیگر را میزدند.
  7
  21
  ‌سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  "میترا خانوم در مصاحبه اش گفته بودند: "ما هیچ چیز سیاهی در زندگی نداریم."!!؟؟؟ چه چیزی سیاهتر از این که خوشبختی خودت را به بدبختی یک زنی که آفای نجفی را تا اینجا بالا کشانده گره بزنی؟؟!! پس سرنوشت اون زن بیچاره که به حرمت شخصیت و آبروی بچه هاش هرگز ازدواج نکند چه میشود؟؟؟
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.