بیش از یک چهارم زنان فرانسه حاضر نیستند تنها از خانه بیرون بروند

هفده درصد از مردم فرانسه، به عبارت دیگر یک ششم از جمعیت این کشور حاضر نیستند به تنهایی و به ویژه شب‌ها از خانه بیرون بروند.
 
این نتیجه تحقیقی بود که توسط بیده‌بان ملی بزهکاری و حقوق کیفری فرانسه (ONDRP) انجام و گزارش آن روز سه‌شنبه منتشر شد.
 
دوره مطالعه این تحقیق که با هدف بررسی رابطه میان ایمنی و کیفیت زندگی انجام شد، سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ بود و در چهارچوب آن بیش از ۱۶ هزار فرانسویِ ساکن کلانشهرها که ۱۴ سال یا بیشتر سن داشتند، به پرسش‌ها پاسخ دادند.
 
بررسی این پاسخ‌ها نشان داد که ترس از ناامنی در میان زنان بیش از مردان و در عصرها و شبها بیش از دیگر ساعات روز است.
 
بیش از یک چهارم زنان پاسخ دهنده اعلام کرده‌اند که به دلایل امنیتی و نگرانی از توهین، آزار و اذیت و تجاوز حاضر نیستند به تنهایی خانه‌های خود را ترک کنند. این رفتار به‌ویژه در میان کسانی دیده می‌شود که پیش از این قربانی سرقت‌های خشونت‌آمیز بوده‌اند یا در اطراف محل سکونت خود، شاهد تجمع اعضای گروههای خشونت طلب بوده‌اند. ۴۴ درصد از این افراد به‌کرات در نزدیکی محل سکونت خود افراد الکلی یا افرادی که مواد مخدر مصرف کرده‌اند می‌بینند.
 
تحقیق همچنین نشان داد که احساس ناامنی در میان ساکنان شهرهایی با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بیش از مناطق روستایی و کم جمعیت است و در محله‌های مختلف شهری نیز متفاوت است.
 
بر اساس نتایج این پژوهش علاوه بر زنان، افراد میانسال و جوانان ۱۴ تا ۲۵ ساله نیز بیش از دیگران احساس ناامنی می‌کنند.
 
بیش از دو سوم افرادی که ۶۶ سال یا بیشتر دارند، حاضر نیستند با آغاز شب خانه را به تنهایی ترک کنند و افراد بسیار جوان نیز احتمالا به این دلیل که با رفت و آمد زیاد در سطح شهر بیشتر با موارد خشونت مواجه شده‌اند از ترک خانه به تنهایی در اوایل شب خودداری می‌کنند.
 
تنها ۱۰ درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند احساس می‌کنند در محله خود در امنیت کامل زندگی می‌کنند و می‌توانند به تنهایی بیرون بروند.
+15
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  میخواستم بگم.. - گنت، بلژیک
  این تیتر مناسب جوامع عقب مانده میباشد.حتی مردان هم در نیویورک تهران لندن پاکستان در ارامش نیستند.
  0
  0
  جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.