خودکشی زنی که در اعتراض به «جهان رو به وخامت» برهنه می‌شد

اکسانا شاچکو، از پایه‌گذاران گروه فمن پیکر بی‌جان اکسانا شاچکو، از پایه‌گذاران جنبش مدافع حقوق زنان، موسوم به «فمن»، در آپارتمانش در پاریس پیدا شد.
 
آنا هاتسل، از دیگر اعضای اولیه فمن، روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با بخش اوکراین رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی با تأیید این خبر گفت او و دیگر اعضای فمن سوگوار دوست و همراهی هستند که به گفته او «زنی قهرمان در تاریخ معاصر» بود. خانم هاتسل گفت اکسانا این اواخر به شدت نگران بود که «اوضاع جهان رو به وخامت است».
گروه فمن همچنین طی بیانیه‌ای در وبسایت رسمی خود اعلام کرد که در حالی که به همراه دوستان و آشنایان اکسانا شاچکو سوگوار از دست دادن اوست، منتظر گزارش پلیس خواهد ماند. بر پایه این اطلاعیه پیکر اکسانا روز دوشنبه در آپارتمانش در پاریس به همراه یک یادداشت پیدا شد که در آن از تصمیم به خودکشی نوشته بود.
 
جنبش فمن ۱۰ سال پیش در سال ۲۰۰۸ در کی‌یف اوکراین شکل گرفت و اعضای آن در اعتراض به مقولاتی چون گردشگری جنسی، همجنس‌هراسی و نیز نهادهای مذهبی در مناطق مختلف اروپا برای جلب توجه، اقدام به نیمه‌عریان شدن کردند.
 
آنها از جمله در سال ۸۹ این شیوه اعتراضی را در مقابل سفارت ایران در اوکراین، در حمایت از سکینه محمدی، زن ایرانی محکوم به سنگسار به کار بردند و بعدتر در سال ۹۴ نیز در پاریس همزمان با سفر حسن روحانی به اجرای اعدام در جمهوری اسلامی اعتراض کردند.
+44
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  boysboys - مونیخ، آلمان

  به درک. :)
  103
  123
  جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  ۵۴
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::boysboys - مونیخ، آلمان::]. ضمن عرض تاسف برای شما ;)
  85
  55
  جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان

  خانمهاى بى عرضه ایرانى یاد بگیرند ، زنده باد زنان شجاع ، زنده باد فمینیست حق طلب ، زنده باد توسرى نخورها ، زنده باد زنانى که اجازه نمیدن کسى نصف مرد حسابشون کنه ، زنده باد زنانى که با همند و محکم ، زنانى که تماشا نمیکنند چطور دیگر زنان رو تو مینى بوس میریزن به جرم بد حجابى ، زنده باد زنانى که حقشونو گدایى نمیکنند و با هم و هم صدا فریاد میزنند و میگیرند حقشونو از جامعه و دولت و دین و مردها
  33
  12
  جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.