برای اولین بار یک زن مدیریت موزه «هوا و فضا» آمریکا را بر عهده گرفت

«الن استوفان» نخستین زنی است که مدیریت موزه هوا و فضای آمریکا را بر عهده می گیرد. خانم استوفان که پیشتر در ناسا یک دانشمند ارشد بود، با بیش از ۲۵ سال سابقه این مقام را در دست می گیرد.
 
او که پدرش دانشمند موشک در ناسا و مادرش معلم علوم بود، از کودکی به این رشته علاقه داشته است. او می گوید زیاد به اینکه نخستین مدیر زن موزه هوا و فضا شده فکر نمی کند. بلکه دوست دارد این موضوع آنقدر معمولی شود که دیگر عجیب نباشد.
الن استوفان به عنوان مدیر موزه قصد دارد تمرکزش نشان دادن گوناگونی در تاریخ هوانوردی باشد. می گوید «یکی از دلائلی که از آمدن به موزه هیجان دارم این است که داستان زنانی را که در تاریخ هوانوردی نقش داشته اند روایت کنم. داستان مردم از نژادهای دیگر... چرا که این به کودکان نسل جدید یادآور می شود که آنها هم شانس رسیدن به دستاوردهای این چنین را دارند»
 
خانم استوفان امیدوار است برخی از این کودکان روزی عضو ماموریت پرواز به مریخ باشند. به گفته او انسان تا چند دهه دیگر می تواند به مریخ سفر کند و حتی شاید زندگی در سیاره دیگری را نیز کشف کند. او می گوید اگر ما بتوانیم الهام‌بخش تنها یک کودک باشیم، در اجرای ماموریت خود موفق بوده ایم.
 
موزه هوا و فضا در آمریکا بخشی از مجموعه موزه های اسمیت‌سونین است که از سال ۱۹۴۶ شروع به کار کرده و در حال حاضر بر اساس آمار سالانه بیشتر از ۷ میلیون بازدیدکننده دارد که آن را در فهرست موزه هایی که بیشترین تعداد بازدیدکننده را دارند، قرار می دهد.
+8
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.